O czym chcesz poczytać na blogach?

Ghibli

Kącik otaku- wszystko o Japonii i Anime oraz ciekawe artykuły dziennikarskie! - Onet.pl Blog

więcej zdjęć


30 września 2011
Karigurashi no Arrietty movie
 

Karigurashi no Arrietty movie

Kolejna perełka studia Ghibli


 Długo nie dane nam było czekać. Po Ponyo

"'Kiedy fantazja staje się rzeczywistością nigdy nie wiesz co dostaniesz..." - bloog.pl

Trackback: http://bloog.pl/id,328821504,trackback

komentarze (1) | dodaj komentarz

Anime to prawdziwa magia

piątek, 18 lutego 2011 18:42

 

 

 

Od zawsze byłam miłośniczką tych wspaniałych japońskich animacji. Miałam wtedy 5 lat i zakochałam się w "Czarodziejce z Księżyca". Odtąd moja miłość do anime trwa aż po dziś dzień. W swoim życiu widziałam wiele anime.  Od lekkich komedii, dramatów, romansów,  po horrory, cyperpunki i mecha.

W ostatnich latach szczególnie upodobałam sobie produkcje studia Ghibli, studia w którym powstają najwieksze.

4 Polish Super Gaijin

Co najważniejsze niezapomnianych podróży.~

Gumiś prezentuje nam szyld oficjalnego sklepu Ghibli, który znaleźliśmy przez przypadek w Kyoto

Będąc w Tokyo nie zapomnieliśmy o naszych podopiecznych z obozów Japońska Przygoda z Mangą. Ja, potem Gumiś, a także JapAneczka byliśmy wychowawcami i instruktorami na pionierskich wyjazdach dla młodzieży zainteresowanej kulturą kraju samurajów. Ilość cudownych wspomnień ze wspólnych zabaw, pokazów finałowych oraz  cosplay’ów  jest nie do ogarnięcia. Jednym z istotnych elementów każdego obozu były pokazy anime Studia Ghibli, ze szczególnym uwzględnieniem “Mojego Sąsiada Totoro”, dlatego właśnie w muzeum tego studia w Mitace postanowiliśmy nagrać specjalne pozdrowienia dla “mangowców” z naszych obozów:

Dodatkowo w naszej galerii pojawiły się nowe zdjęcia przedstawiające muzeum, jak również oficjalny sklep i inne Ghibli’owe różności

I live in my little Fantasy Land. - Onet.pl Blog

Sąsiad Totoro”nie ma jako takiej fabuły. To raczej kilka historyjek bardzo dobrze połączonych w jedną, spójną całość.

Nie można też liczyć to na zaskakujące zwroty akcji, bowiem toczy się ona wolno,zaryzykuję nawet stwierdzenie, że monotonnie, ale Hayao Miyazakiemu jestem w stanie wybaczyć wszystko...


...Zwłaszcza patrząc na przecudowną grafikę. Bardzo szczegółowe tła oraz ciepłe, pogodne kolory to znak rozpoznawczy anime wyprodukowanych przez Studio Ghibli. Najbardziej spodobały mi się projekty leśnych duszków, które są po prostu strasznie pocieszne ;).

Ogólne wrażenie dopełnia jeszcze muzyka, czyli radosne piosenki przywodzące na myśl te z mojego dzieciństwa.


Podsumowując, „Mój sąsiad Totoro” to dla wszystkich wielbicieli bajek pozycja obowiązkowa. Czasem warto byłoby dać obejrzeć dzieciom coś innego od przesiąkniętych tragizmem bajek Disneya. Zapraszam na seans!


Las rzeczy

Wiążącej się z tym słodyczy. Wydaje mi się, że po prostu ma w sobie jakiś rodzaj magii, na którą wciąż reaguję żywą pamięcią, wskrzeszając co piękniejsze sceny. Ale pozwolę sobie ciągnąć tę zagadkę i zamiast fragmentu będzie dziś dłuuuugi cytat, do tego wszystkiego w oryginale. A pytanie jest oczywiste: Co to za film? Podaj autora i tytuł... ;)))) Tylko proszę nie google'ować... tylko wytężyć pamięć.

- Let me tell you about winds. There is a whirlwind from southern Morocco. The Aajej, against which the Fellahin defend themselves with knives. And there is the Ghibli from Tunis.
- The Ghibli?
- The Ghibli. Which rolls and rolls and rolls and produces a rather strange nervous condition. And then there is the Harmattan, a red wind, which the mariners call the sea of darkness. And red sand from this wind has flown as far as the south coast of England. Apparently producing showers so dense that they were mistaken for blood.
- Fiction! We have a house on that coast and it has never, never rained blood.
- It's all true. Herodotus, your friend...
- ...my friend...
- He writes about it. And he writes about a wind, the Samoum which a nation thought was so evil they declared.

Wszystko o Japonii i anime - Onet.pl Blog


05 listopada 2011
Karigurashi no Arrietty - Pożyczalscy
Tytuł : Karigurashi no Arrietty
Reżyseria : Hiromasa Yonebayashi
Scenariusz : Hayao Miyazaki
Muzyka : Cecile Corbel
Gatunek : Familijny, Fantasy
Produkcja : Studio Ghibli

Teabreak

asucon 9 - jak bylo oczami Himeki :3
Misia - kokoro hitotsu]
dawno, bardzo dawno nic tutaj nie pisalam. glownie z powodu moich przeroznych podrozy w glab polski, jednakowoz skoro nie sie wlasnie na nablizsze poltora miesiaca (._.) zakonczyly, mam troche czasu, by napisac pare slow na temat asucon, z ktorego wlasnie wrocilam :3.
mialam okazje byc niestety na tylko 3 asuconach (7, 8, 9), wiec co najlepsze to mnie ominelo. nie bedzie nowoscia chyba fakt, ze z roku na rok asucon sie pograza i stacza, dlatego ta edycje nazwalalabym pogrzebowa. organizacja lezala i kwiczala totalnie. od systemu rezerwacji (formularz na stronie nie dzialal poprawnie), przez informatory (oprcz tytulu nalezaloby podac jeszcze czy jest to seria TV, OAV czy action live oraz przede wszystkim liczbe wyswietlanych odcinkow), liczne atrakcje-niewypaly, na problemach z kodekami (dwa filmy nie zostaly puszczone) skonczywszy >.