O czym chcesz poczytać na blogach?

Gęstość zaludnienia

Warmia i Mazury - wieści z regionu

Wiślanych oraz skrawki Suwalszczyzny.

Jednostkami administracyjnymi są gminy (miejskie, miejsko-wiejskie lub wiejskie). Miasta mogą stanowić gminy miejskie lub wchodzić w skład gmin miejsko-wiejskich.

Województwo warmińsko-mazurskie zamieszkuje nieco ponad 1,4 mln osób, co stanowi 3,8% ludności Polski. Średnia gęstość zaludnienia jest najniższa w kraju i wynosi 59 osób na km² (śr. gęstość zaludnienia w Polsce – 122 os./km²), a na obszarach wiejskich wynosi około 25 osób na km².

Województwo jest najbardziej zróżnicowanym etnicznie regionem Polski. Wśród mniejszości narodowych i etnicznych wyróżnić można: Ukraińców (ok. 100 000.

Maroko Zabytki

Ze względu na warunki pustynne (piaski, susza, ograniczony dostęp do wody) nie ma tam odpowiednich warunków do rozwoju życia. Gęstość zaludnienia jest niska (około jedna osoba na km²). Mieszkańcy Sahary to głównie nomadowie. Najbardziej liczne to pasterskie plemię Tuaregów. Przemierzają oni, wraz ze swoimi stadami kóz, owiec i wielbłądów, rozlegle obrzeża pustyni w poszukiwaniu pastwisk oraz wody. Prowadzą również handel wymienny z mieszkańcami oaz..

Dzisiaj to jutro, o które martwiliśmy się wczoraj... - Onet.pl Blog


03 kwietnia 2006
Niah niah niah
Joł! Dzisiaj pisaliśmy klasówke z geci {śmiech na sali}, liczyłam 15 min średnią gęstość zaludnienia, a potem babka oznajmiła, że tego nie weźmie pod uwagę... {kolejny śmiech, tym razem w mojej głowie, śmiech zrezygnowania}. Dobra nc... Na wosie sprawdzałam swoją własną klasówkę {śmech z głupoty}. Zgadnijcie co dostałam, zgadnijcie :)). Ano własnie 5, maks. ilość punktów i joł =]. Chłopaki palili chusteczki higieniczne w klasie,.

Izrael

12.00, Jerozolima 13.00
Główne miasta: Hajfa, Holon, Riszon le Zlon, Petach Tikwa, Bat Jam, Natanja, Beer Szewa
Ustrój: republika
Głowa państwa: prezydent Moshe KATSAV
Gęstość zaludnienia: 249 osób na km2
Skład etniczny: Żydzi – 82%, w tym urodzeni w Izraelu – 50%, urodzeni w Europie, Ameryce i Oceanii – 20%, urodzeni w Afryce – 7%, urodzeni w Azji – 5%, pozostali (głównie Arabowie) – 18%
Podział administracyjny:

Francja

Am | Napisane w Adventure, Culture, Francja, History, Holiday, Holidays, Hotel, Lifestyle, News, Photo, Travel, Wakacje, World | Dodaj komentarz

Metz to miasto i gmina w północno-wschodniej Francji nad Mozelą, stolica regionu Lotaryngia i departamentu Moselle.

Według danych na rok 1990 gminę zamieszkiwały 119 594 osoby, a gęstość zaludnienia wynosiła 2852 osób/km² (wśród 2335 gmin Lotaryngii Metz plasuje się na 1. miejscu pod względem liczby ludności, natomiast pod względem powierzchni na miejscu 20.).

Stacja kolejowa Gare de Metz.

W miejscowym kościele katolickim znajduje się tablica upamiętniająca ks. Wojciecha Rogaczewskiego.