O czym chcesz poczytać na blogach?

Gerlach

gerlach.blog

Cz.Czaplinski "Eugeniusz GERLACH Malarstwo 1959-2009 Paintings" 2011-03-17 19:41:21

 

Pamiętam, kiedy kilka lat temu po raz pierwszy zetknąłem się z większą liczbą prac Eugeniusza Gerlacha w jego pracowni w Krakowie — zobaczyłem i usłyszałem wielkich mistrzów: Cezanne, van Gauguina, Moneta, Matisse’a, Miro, Picasso, Chopina, Mozarta, Beethovena, Brahmsa… Pięćdziesięcioletni dyskurs, jaki prowadzi artysta z tytanami malarstwa i muzyki jest fascynujący i ciągle trwa w jego twórczości.

Zaczęło się już we wrocławskim liceum plastycznym, gdzie nauczycielami Eugeniusza Gerlacha byli absolwenci ASP w Krakowie, uczniowie Wojciecha Weissa, Zbigniewa Pronaszki. Potem, gdy sam trafił w progi tej uczelni, spotkał takich profesów jak Wacław Taranczewski, Jerzy Nowosielski, Hanna Rudzka-Cybisowa, Czesław Rzepiński, Jonasz Stern.

Dzięki malarstwu Eugeniusz Gerlach pozwala nam lepiej zrozumieć Wielkich Mistrzów, a tym samym świat, w którym żyjemy. Bardzo poważnie traktuje swoją artystyczną drogę. Wyznaje: "Gdy staję przed białą płaszczyzną płótna, rodzi się specyficzny stan ducha i świadomość rozpoczynania pewnego misterium, którego początek daje pierwsza plama na nim położona. Potem.

Tatry, Góry, Zakopane - Onet.pl Blog

Zakopcu jest ich mnóstwo! W zasadzie wszystko warto zobaczyć, ale najlepiej oczywiście pójść w góry!


16 stycznia 2007
Długi Staw Wielicki, Jamski Staw i Litworowy Staw

Długi staw Wielicki

Leży w Tatrach Słowackich w górnej części doliny Wielickiej  na wysokości 1939m n.p.m., jego powierzchnia to 0,6h, a głębokość to 6m. Do stawu opadają potężne piargi, które spadają ze zboczy Gerlacha. Obok stawu biegnie zielony szlak,który ze schroniska - Śląski Dom prowadzi na.

Radiopomostphoenix's Blog | Just another WordPress.com site

Aborcja, wojna kulturowa, wojna biologiczna‏

“Zaczne moze od wspomnienia o s.p. dr.Romanie Gerlachu, pracowniku Biblioteki Berkeley. Pan Gerlach byl w Szarych Szeregach. Jako urodzony w USA, ktorego zaskoczyla wojna w Polsce na Uniwersytecie Warszawskim nie skorzystal z oferty wymiany obywateli amerykanskich i zostal -….zeby byc swiddkiem Historii. oczywiscie mial co pragnal:-)))
Kiedy AK penetrowala kanaly przygotowujac sie do pomocy dla Betar z Getta, zeszli w kanaly..i zaczlo pod nogami cos chrzescic- jak chrust…
CO to jest??? Wtedy starszy pan- kanalarz zdjal czapke przezegnal sie i powiada…to szkielety aborcjonowanch dzieci. Zanurzyl w mazi lopate i podniosl,,na lopacie zostaly malenkie kostki….czaszki i.

Aslania - Od Oravy po Wisłokę

Zakładki:
GALERIA I
GALERIA I ALTATRIA
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna
Kategorie: Wszystkie | Dolina 5 Stawów | Dolina 5 Stawów Spiskich | Dolina Zielonego Plesa-Wiosna 2009 | Dolina Zielonego Plesa-Zima 2007 | Koprowy Wierch | Krywań | Rysy | Starorobociański Wierch | Sławkowski Szczyt | Łomnica kolejka | Świnica
RSS
poniedziałek, 26 października 2009
Tatry widziane z Rysów

21:45, aslan3333 , Rysy
Link Dodaj komentarz »
Gerlach widziany w zbliżeniu z Rysów

"Życie bez celu jest błądzeniem."

Gorzej. Tym razem wszystko się zgrało i udało się trochę podreptać po tatrzańskich szlakach w pięknych okolicznościach przyrody. Tatry cieszyły oko, zwłaszcza po 2 miesięcznej przerwie …

Kilka zdjęć:

 

Reszta jak zawsze oglądnięcia w albumie

https://picasaweb.google.com/102702812937975043483/CzerwoneWierchy

m-a-g-d-a---l-e-n-k-a blog

I wysoką polisę emerytalną. Chcemy faceta, który na nas działa. Dotyczy to większości kobiet, w tym również mnie. A konkretnie, jeśli w ciągu pierwszych trzydziestu sekund, nie dłużej, nie mam ochoty przywrzeć do niego ustami, to w ogóle nie ma o czym mówić. Można uznać mnie za płytką, albo cokolwiek innego, ale jeśli nie mam ochoty rzucić go na łóżko, zedrzeć ubrania i nieźle się spocić, zapomnijmy o całej sprawie. Dziękuję bardzo za życie wypełnione bezpieczeństwiem finansowym, jeżeli ceną mają być beznamiętne pocałunki...

Dziesięć powodów Emily, Carrie Gerlachskomentuj (0)
2010-02-26 19:22:07 >> Przeziębienie...

Bardzo często jestem samotny z wyboru, ale nie czuję się opuszczony – to jest zasadnicza różnica. Przecież wiele rzeczy trzeba robić w samotności i właściwie najważniejsze rzeczy w życiu (...) ludzie wymyślili w samotności. Ale wtedy jest to samotność, którą się wybrało świadomie.(...) Samotność jest chronicznym przeziębieniem duszy. Ludziom samotnym, co zresztą zostało zbadane, jest autentycznie zimno. Wielu ludzi samotnych idzie do internisty z.