O czym chcesz poczytać na blogach?

Gepard

noidobrze

Ze szczęką do kolan poszedł do mamy mikota.
- poprawiłbym kilka przecinków i szyk w jednym zdaniu - powiedział pokazując tekst. mama przyznała rację.
mikoto - na prośbę taty - sam przepisał pierwszy rozdział do komputera (poniżej). tatamikota poprawił chyba cztery przecinki (i wcale nie w tych najtrudniejszych miejscach) i dostawił ze trzy spacje. szyk zdania poprawił sam mikoto.
hm... chyba mamy kłopot. coś z tym trzeba zrobić.

--------------------------------

Zwierzęta atakują

Rozdział 1
Dzikie zwierzęta

Zoo w Poznaniu. Były tam trzy dziwne zwierzęta: pająk, żmija i gepard. Dziwne, bo umiały ze sobą rozmawiać. Nikt z personelu i odwiedzających o tym nie wiedział. Tego dnia, a był to piątek, właśnie rozmawiały.
- Nie traktują nas tu dobrze - powiedział gepard, - więc musimy coś zrobić.
- Wiem co! - powiedziała żmija. - Gepardzie, pająku uciekamy!
I tak zrobili. Gepard i żmija odwrócili uwagę strażników udając bitwę, a pająk czekał u wyjścia.
- Teraz! - krzyknął, a żmija wpełzła na geparda i popędzili do drzwi. Jak dobiegli, pająk zablokował całe wejście siecią tak, że trzeba było długo operować scyzorykiem, gdyż była bardzo solidna i biegnąc na.

MóJ kOfFany bLoCzEg


Lamparty czyhają na zdobycz, siedząc na drzewie lub wysokiej skale, często jednak ścigają zdobycz na długim dystansie. Pokarm lampartów stanowią gazele o masie do 40 kg, a także małe ssaki, ptaki, jaja, gady, a nawet uże owady. Ta niezwykła plstyczność oraz skryty tryb życia pozwalający lampartom żyć nawet w pobliżu siedzib ludzkich, spowodowały, że gatunek ten zasiedlił tak różnorodne środowiska. Dużą zdobycz lamparty wciągają na drzewo, zabezpieczając ją w ten sposób przed innymi drapieżnikami. Do naturalnych wrogów lampartów należą lwy, hieny cętkowane, a nawet gepardy, dla młodych zwierząt niebezpieczne są małe drapieżniki i duże orły.
Długość życia: 12 lat ( do 20 w niewoli)
Liczebność: około 10 000 osobników
Podgatunki: chiński, amurski, cejloński.

Komentarzy: 2 Tygrys 2006-05-29 Długość ciała: 140 - 280 cm
Długość ogona: 60 - 95 cm
Masa: w zależności od podgatunku - 65 -.

3a


STRONA GŁÓWNA


BLOG

prima aprilis!
nie sądziłam, że tak nam to ładnie wyjdzie! wielkie brawa dla naszych głównych aktorek :) dzisiejszy dzień był wyjątkowo udany :D

i tak mina doroty jak zobaczyła szczupaka była najlepsza ;)

jeśli ktoś chce coś stworzyć na temat dzisiejszego dnia - prześlijcie mi na gg :)
skomentuj (6)
2004-04-01 15:32:42


bajka edukacyjna z morałem (dla panów)
Idzie Gepard przez dżunglę i słyszy wołanie:
- Na pomoc, help!
Patrzy, a tu Słoń wpadł do rozpadliny i nie może wyjść.
Słoń: - Pomóż mi wyjść!
Gepard: - No dobra. - podaje mu łapę i ciągnie. Ale Słoń jest cieżki.
Gepard: - Słuchaj, skoczę po mojego kumpla Jaguara to razem Cię wyciągniemy.
No i polazł. Przyszedł Gepard z Jaguarem i wyciagnęli Słonia. Minął tydzień.
Idzie Słoń przez dżunglę i słyszy wołanie o pomoc. Patrzy, a tu Gepard wpadł
do rozpadliny.
Gepard: - Pomóż mi, Słoniu!
Słoń: - No jasne, mój przyjacielu!
Podam Ci mojego.

Życie Zwierząt

    wysokość w kłębie:50-75 cm
    cięrzar: 15-38 kg

Komentarzy: 1 2007-09-23

Serwal
(Felis serval)

Serwal, smukłe zwierze na wysokich łapach, przypomina sylwetką psa z małą głową kota, ma wielkie zaokrąglone na końcu uszy.Ubarwienie jego sierści jest podobne do Geparda.Występuje w Afrycena południe od Sahary, oprucz strefy deszczowych lasów równikowych i Południowego końca kontynentu.Dzięki długim łapom Serwal porusza się swobodnie wśród wysokich traw sawanny.Żyje na niewielkim terenie, który oznacza używając moczu.Prowadzi na ogół nocny tryb życia i jest bardzo ostrożny, dlatego trudno zbliżyć się do niego w środowisku naturalnym. Mimo to można stosunkowa łatwao oswoić go  w niewoli.Bardzo dobrze pływa i będąc w wodzie chętnie chwyta ryby.Jego technika polowania na lądzie polega zazwyczaj na skoku na zdobycz i zabiciu jeje.

Blog karciola333

Biały medalion, biała klatka piersiowa, biały na brzuchu, białe łapy oraz bicolour, arlekin, van. Umaszczenie Neva Mascarada to znaczenia typu point (maska, uszy, łapy, ogon).

Komentarzy: 0 hej 2009-11-22 Dziś napisze o dzikich kotach(prosze dodawajcie komentarze)Gepard ssak z rodziny kotowatych.Gepard jako jedyny nie może chować pazurów.Ciało geparda jest smukłe i muskularne z długimi łapami, mimo iż wygląda na wątłego i delikatnego. Klatka piersiowa jest obszerna, a talia wąska. Ma małą głowę i krótki pysk, wysoko umieszczone oczy, duże nozdrza i małe okrągłe uszy. Jako jedyny z kotowatych nie potrafi chować pazurów. Futro geparda jest płowe z okrągłymi czarnymi plamkami i czarnymi liniami po bokach pyska. Dorosłe samce ważą przeciętnie 42-65 kg z kolei samice 30-45 kg. Długość ciała wynosi od 112 do 150 cm, wysokość w kłębie od 60 do 80 cm , podczas gdy ogon mierzy do 90 cm. Samce są przeważnie większe niż samice, mają także.

Koty I Kotki - Onet.pl Blog

Temu w oligocenie zwierzę miało już uzębienie kotowatych o długich, tnących kłach. W ciągu ewolucji tej rodziny, trwającej wiele
epok, górne kły zwęziły się i wydłużyły do tego stopnia, że wystawały poza dolny brzeg żuchwy. Kalifornijski smilodon, nazywany tygrysem szablozębym był ostatnimreprezentantem kotowatych o długich kłach i wyginął około 12 000 lat temu, pod koniec plejstocenu
Zwierzęta te wyginęły wskutek zajmowania ich terenu przez lasy


Zróżnicowanie Jakie? Jaki gatunek ?


Wielkość ciała: Duże Lew, tygrys, jaguar, pantera
Średnie Puma, Gepard, ryś, serwal, irbis
Małe Ocelot, żbik, kot domowy
Umaszczenie: Jednobarwne Lew, Puma
Cętkowano - plamiste Jaguar, pantera, ocelot, ryś
Pręgowane Tygrys, Żbik
Zasiedlanego terenu: Sawanny, półpustynie Lew, gepard, pantera, serwal
Lasy, dżungle Tygrys, jaguar, ocelot, ryś, żbik
Góry Puma, IrbisGATUNKI

- Lew (Panthera leo)

Jest jedynym kotem, który żyje w stadzie. Stado liczy od 3 do 30 osobników i posiada własne terytorium. W grupie przewodzi najsilniejszy samiec. Lwy dożywają 30 lat. Po około 110 -.

Blog przyroda 14


Komentarzy: 0 2006-08-12 Gepard (Acinonyx jubatus) jest nietypowym członkiem rodziny kotowatych (Felidae), który poluje polegając raczej na swoim wzroku i szybkości, niż z ukrycia. Jest najszybszym zwierzęciem lądowym i na krótkich dystansach może osiągnąć prędkość do 120 km/h.

Ciało geparda jest smukłe i muskularne, mimo że wygląda on na wątłego i delikatnego. Klatka piersiowa jest obszerna, a talia wąska. Gepard ma małą głowę i krótki pysk, wysoko umieszczone oczy, duże nozdrza i małe okrągłe uszy. Futro geparda jest płowe z okrągłymi czarnymi plamkami i czarnymi liniami po bokach pyska. Dorosły osobnik waży od 39 do 65 kg. Długość ciała wynosi od 112 do 135 cm, podczas gdy ogon mierzy do 84 cm.

Komentarzy: 0