O czym chcesz poczytać na blogach?

Geologia

Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

Roman Ney – czerwony rektor, członek PAN, PAU i KC PZPR

Baza Ludzi Nauki – Nauka Polska

prof. zw. dr hab. inż. czł. rzecz. PAN Roman Ney

Dyscypliny KBN:górnictwo i geologia inżynierska, organizacja i zarządzanie, inżynieria i ochrona środowiska, energetyka

Specjalności: energia odnawialna, geologia złóż, gospodarka i ekonomika paliw i energii, gospodarka surowcami mineralnymi, polityka energetyczna, zarządzanie środowiskiem

Miejsca pracy: Aktualne: profesor Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN

Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania im. gen. Jerzego Ziętka; Wydział Ekonomiczno-Społeczny; Katedra Zarządzania

Nieaktualne: Prywatna Wyższa Szkoła Businessu i Administracji; Wydział Administracji Gospodarczej i Nauk Komputerowych

Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica; Wydział.

DZIENNIK FREDZIA - Onet.pl Blog

I historią Ziemi orazprocesami zachodzącymi w jej wnętrzu i na jej powierzchni, dzięki którym ulegaona przeobrażeniom. W szerszym znaczeniu geologia dotyczy również innych

Searching my soul

Nie mogąc pracować w normalnym zakresie godzin i wykluczając nieżąd? ;)))))

22:58, gosia_dziku , codzienność szara i kolorowa
Link Komentarze (1) »
czwartek, 19 stycznia 2006
Dobry humor, cudzy pech ... i laleczka Voo-Doo

Pech przeszedł na kolejną osobę. Co oznacza, że mnie osobiście zdołał opóścić, a przynajmniej stał się mniej kolizyjny.

Dzisiaj zajęcia w Sosnowcu, i geologia zaliczona ;).

Pani mgr uwaliła, no powiedzmy, że oceniła baaardzo obiektywnie trzech mężczyzn z grupy naszej. A oceniła ich tak, że koń by dostał wytrzeszczu z radości!!!! Niezaliczyli oczywiście. Za to Pani mgr cały czas uśmiechnięta, jakiś błysk w oku, wtedy jeszcze nie przypuszczałam, że ma powody do szczególnej radości... Bystrzak oblał prawdopodobnie dlatego, że nauczył się na pamięć opisu numerycznego minerału, a nie posiadał umiejętności ich rozróżniania. Umiejętność chyba zbędna, ale "mamy umieć, żeby wiedzieć, w co kopiemy idąc chodnikiem". Pół punkta Bystrzakowi brakło ;) a Pani mgr nie była jakoś przejęta.

Blog akademickiego nonkonformisty – Józefa Wieczorka

Studentów prof ochoczo zapisywali się na prowadzących (rzekomo) zajęcia, które prowadził JW. Nie zawsze wiedzieli jak te zajęcia prowadzić, dokąd te zajęcia prowadzą, ale przecież nie o to chodziło. Chodziło tylko i wyłącznie o troskę o głowy studentów (no i o te nędzne godziny do pensum, czy rzekome jego przekroczenie, skutkujące pogrubieniem portfela prof).
Troska prof przyniosła sukces i głowy studentów ocalały. Fakt, że nie takie jakich prof chcieli, bo jakoś JW za kata Sullę studenci nie uznali. Najwyższe władze jagiellońskiej wszechnicy uznały zatem, że JW negatywnie wpływał na te głowy, a po jego wypędzeniu twierdzily, że dopiero teraz geologia może kwitnąć, mimo że skalista. Studentów przybywało, absolwentów – też, ale jakoś jednocześnie ubywało czasopism geologicznych, seminariów, sympozjów,których jakoś nie było czym zapełnić. Głowy nowych studentów jakby nie były od tego. A jakże mogły być od tego, skoro miały być od czego innego ? Żelbeton akademicki nie uformuje głowy plastycznej, tylko twardogłową – i skutki są widoczne, nawet jak żelbeton zostanie odstawiony do lamusa.
JW dawno na UJ nie ma, a chętnych do studiowania geologii – też nie ma. Czego się boją? Kata nie ma, więc chyba nie jest to obawa o zachowanie głów, a co najwyżej o ich wypełnienie..

Wołyński Słownik Biograficzny

PROFESOR  

EDWARD   RÜHLE  

(1905-1988)

–   JEGO   ZWIĄZKI  

Z   POLESIEM

WOŁYŃSKIM

W 2005 roku mija sto lat od urodzin Edwarda Rühlego, wybitnego polskiego geologa, wieloletniego pracownika, a w latach 1955-1966 dyrektora naczelnego Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie. Profesor Edward Rühle w 1931 roku uzyskał stopień magistra filozofii w zakresie geologii i geomorfologii na podstawie pracy „Morfologia i geologia wzgórz dorzecza górnej Prypeci” wydanej w 1933 roku. Już cztery lata później opublikował rozprawę „Utwory lodowcowe w zachodniej części Polesia Wołyńskiego”. Na jej podstawie w 1938 roku Edward Rühle doktoryzował się na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jego promotorem by Eugeniusz Romer.
Edward Rühle dzia a naukowo na Polesiu Wo y skim. Dla podniesienia stanu rolnictwa i całej gospodarki władze państwowe Rzeczpospolitej Polskiej powołały Biuro Melioracji Polesia. W ramach organizacyjnych tej instytucji powstała grupa specjalistów, której zadaniem było przeprowadzenie badań ogólnoprzyrodniczych, w tym geomorfologicznych i.

blog

Strona główna
noc

poźno juz, trza isc spac, a w zyciu co?
nic P: z ciekawostek to moge napisac ze nastepnego kolosa z matmy musze miec na 90% zeby dopuscili mnie do sesji w pierwszym terminie P: a tak pozatym too chemia budowlana(laborki i wyklady), geometria wykreslna, fyzyka(cwiczenia i laborki), geologia inzynierska(wyklady i laborki), geometria(wyklad i cwiczenia), niemiecki, noo i jak z kazdego z tych przedmiotow dostane zaliczenie to dopuszcza mnie do sesji z matmy(ustny i pisemny) i fizyki(ustny)
a tak pozatym to wielki cmok dla pewnego misia :>

p.s.
Kloc czekam na Ciebie moja dupeczko P: :>

piwers 2006-01-11 02:28:22
skomentuj (6)
;>

dzis zrobilem sobie na labolrkach z chemi budowlanej swoje pierwsze politechniczne ciasteczko z cementu :>
fajne jest, zebralem podpisy i wziolem sobie na pamiatke bo przywiazalem sie do niego P:
a tak btw to trzymajcie kciuki za moj przyszly.

Kefir 2010 – szczepionki, pneumokoki, HPV, terroryzm władzy, media i społeczeństwo, NWO i polityka

I wiele innych tego typu niecnych zagrań. Dziś problemy odpowiednio modyfikuje się i dopasowuje najpierw do jakiejś akademickiej regułki z dupy wziętej, a potem, do jakiegoś korporacyjnego patentu, który jak się okazuje – ma już kilkanaście, kilkadziesiąt lat, i uznano, że dopiero teraz może być ujawniony. Tak było ze szczepionką HPV – najpierw wpadli na tezę, że może to wirus powoduje raka szyjki macicy, potem, gdy okazało się, że to nieprawda – przekupili komitet noblowski, by przekonał świat, że jednak jest inaczej. Potem patent był już gotowy wiele lat wcześniej – gdyż szczepionkę HPV wyprodukowano od zaraz.

-współczesna geologia ani nie potrafi przewidzieć najbliższego trzęsienia ziemi, ani nie wie, jaka jest ich rzeczywista przyczyna. A już nie mówiąc o takich zjawiskach, jak wpływ fal grawitacyjnych i rentgenowskich ze słońca na geologię Ziemi. To już kosmos dla współczesnej geologii. Skoro geologia nie potrafi nawet przewidzieć trzęsienia ziemi, choć Chińczykom w latach 70-tych się to udało – to jaka jest jej wiarygodność?

-współczesna psychologia to nauka podzielona na wiele odłamów. psychoanalityk będzie na ten sam problem zupełnie inaczej Cię leczył, niż behawiorysta. Inne podejście ma też metoda systemowa. Psychoanaliza, czyli błyskotka psychologii,.