O czym chcesz poczytać na blogach?

Geografia fizyczna

Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

Geologicznym miasta Lwowa.

W maju 1945 zmuszony był opuścić Lwów.

W latach 1945-1949 był pracownikiem Uniwersytetu Lubelskiego (UMCS). Od roku 1950 do śmierci pracował jako kierownik zakładu geografii fizycznej, a później geomorfologii na Uniwersytecie we Wrocławiu. W latach 1962-1968 był rektorem Uniwersytetu Wrocławskiego. 1968roku stanął po stronie strajkujących studentów, sprzeciwiając się przy tym komunistycznym władzom i narażając się na represje z ich strony. W latach 1971-1975 prezes Polskiego Towarzystwa Geograficznego, doktor honoris causa uniwersytetów: Wrocławskiego(1985), Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (1985), Adama Mickiewicza w Poznaniu (1990) i Iwana Franki we Lwowie (1999). Inicjator akcji sprowadzenia i wyeksponowania we Wrocławiu Panoramy Racławickiej. Pierwszy powojenny honorowy.

Geografia Polski - Onet.pl Blog


Geografia Polski
Także bruzdą polsko- duńską.
:)
skomentuj
Położenie geograficzne i terytorium
Od północy Polska graniczy z Morzem Bałtyckim. Często mówi się o położeniu Polski w Europie Środkowo- Wschodniej, ale jest to określenie stosowane w historii i polityce. Według terminologii geografii fizycznej należy mówić albo o Europie Środkowej, albo Wschodniej. Długość granic Polski wynosi łącznie 3511 km (w tym lądowa 3071 km, morska 440 km). Najdłuższą.

Krakowskie Przedmieście - Onet.pl Blog

93 % !!!

Angielski. Podstawa 96%. Ta. Osiem lat nauki robi swoje. Rozszerzony 66%. Na cholerę był ten kurs przygotowawczy.

Historia. 72%. Dobrze, biorąc pod uwagę jakość i ilość pytań.

Geografia. Podstawa 90%. Och, jestem zajebista. Rozszerzony 80%. Też jestem.

* * *

Wypłata była. Było z czego zapłacić opłaty rekrutacyjne.
Pierwszy rok na prywatnej, gdzie się można uczyć o turystyce skandynawskiej, socjologii turystów zagranicznych czy psychologii zarządzania, zdecydowanie dystansuje teorię akademicką w postaci podstaw geografii fizycznej z elementami astronomii i kartografii z topografią.

Poza tym ja chcę wiedzieć, czy jest tak jak mówią. Od sesji do sesji wakacje i życie studenckie całą dobę to pewnie już gruba przesada,.

czy naprawdę nic nie dzieje się bez powodu? - Onet.pl Blog

Zalążki ADHD" ;d No i tam trwa lekcja a chłopaki zaczynaja z czegoś ryć. Sorka: "Co wy się tak śmiejecie chłopcy?", na to Rusek z całkowitą powagą : "bo ja narysowałem takie coś, a on powiedział, że to jest koza z nosa..."  jak pampersy xd
           Geografia. Rozmawiamy czym się zajmuje geografia fizyczna. Śmieję się do Marty: "glebologia.", a ona na to z całkowitą powagą: "niee eeee. z glebologii to już była pedologia..." i obie w brecht ;d
           A tak w ogóle dojeżdżam do budy 17 kilosów xd Momentami to czuję sięjak w stolycy, bo tam też.

strumyk

Że wszystko będzie tak jak trzeba :-)...więc trzymajcie kciuki, żeby się udało... :-)
Po czwarte, zaczęłam się uczyć geografii...siedziałam sobie ostatnio na ogrodzie i czytałam książkę "Geografia fizyczna z geologią", no co naszła mnie ochota na jakąś lekturę :P i powiem, że nawet nieźle szło mi powtarzanie tego wszystkiego...zwłaszcza siedząc na słoneczku w foteliku i w dodatku wśród.

Wonderland. [1024x768]

Słuchawek, w tym 2 przepalone, telefon - to był sprzęt audio posiadany przez mnie
-cukierki i czekoladki - nie ma jak zdrowa żywność
-zdjecia, i jeszcze troche zdjęć
-KNŻ#1, KNŻ#2, Yugoton, Apocaliptyca

łóżko:
-nie za dużo tego, głównie na oko 5-7kg książek o geografii fizycznej (dziś się dowiedziałam, że mój dziadek studiował gegr i pytanie czy nie ma jakiś książek o tym skończyło sie przedstawieniem mnie 3 wysokim na pół metra wieżom z książek o gegr wogle <ściana>)
-gitara#2
-przegląd kolekcji filmów na VCD (co trzeba oddać, a co moje)
-siatka z.

Maniakalny Kolekcjoner Min

Znów nadam status marzenia.

skomentuj (5)

Do nikąd. | 2006-01-21 | 19:44:07 | Adi

Mój przyjaciel optymizm zgasł chwilowo, a jego brat uśmiech poszedł już spać. Jutro jednak wstaniemy razem i po raz wtóry pokonamy te 243 kilometry, drogę do nikąd.

Tam na mnie czekać będzie sesja, a w niej cztery egzaminy: z podstaw geografii fizycznej, astronomii, ekonomii i geologii dynamicznej. Poradzę sobie bo optymizm i uśmiech mi pomogą - oni zawsze pomagają.

skomentuj (7)