O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Geodezja

Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

Obecnie dziekan UWM

Baza Ludzi Nauki – Nauka Polska

dr hab. inż.  Krzysztof  Świątek

Dyscypliny KBN:geodezja i kartografia Specjalności:geodezja wyższa (satelitarna), obliczenia geodezyjne

Miejsca pracy:Aktualne:

profesor  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie; Wydział Geodezji i Gospodarki Przestrzennej; Instytut Geodezji

Pełnione funkcje:Aktualne:

Dziekan  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie; Wydział Geodezji i Gospodarki Przestrzennej

Członkostwo:Aktualne:

wielbłąd uznany za niepożądanego


Znalazłem w skrzynce na listy kopertę nadaną z Urzędu Miasta. To nic dobrego – pomyślałem - bo Urząd Miasta jest typem instytucji, która nie rozsyła mieszkańcom kartek świątecznych, zaproszeń na prezentacje pościeli, ani innej tego typu miłej tandety. Urząd Miasta rozsyła wezwania oraz decyzje odmowne, co jest tym bardziej nieprzyjemne, im mniej oczekiwane, a skoro nie miałem jakichkolwiek podstaw czegokolwiek z magistratu oczekiwać, koperta z Urzędu Miasta, niczym ciasto z zakalcem, przeleżała dobre kilka dni zanim się za nią zabrałem. W środku, w krótkim lakonicznym formalizmem piśmie wydział geodezji, inspektorat wód podziemnych, w osobie człowieka o dość standardowym nazwisku, wzywał mnie do stawiennictwa w dniu takim a takim w odpowiednim pokoju, w celu konsultacji i ustosunkowania się do deregulacji wód podziemnych w bezpośredniej bliskości mojego mieszkania. Sama idea, przyznam, wydała mi się całkowicie pozbawiona sensu. Raz dlatego, że konsultacje można przeprowadzić przecież zwyczajnie, telefonicznie, nie zmuszając mnie do niepotrzebnej wizyty w magistracie, a dwa – koncepcja żył wodnych i ich potencjalnego wpływu na człowieka zawsze wydawała mi się szarlatanerią pierwszej, nomen omen, wody, więc tym bardziej wezwanie mnie na konsultacje w.

Druga strona księżyca - Onet.pl Blog

A no i oczywiscie gdzie chce, wkoncu ponad 200 restauracji w całej Polsce, oczywiscie u siebie mam najlepiej.
Chazy (01:51)
2 komentarze
myślę...
Spie mysle inzynieria srodowiska, wstaje rano mysle inzynieria srodowiska, ide do pracy mysle studia, mysle dzienne, mysle zaoczne, mysle geodezja, mysle lista rezerwowych, mysle budownictwo, mysle, mysle pieniadze, mysle 26 lipca, mysle, mysle, wiele dat w głowie, mysle, w pracy mysle inzynieria srodowiska, smaze mieso na grillu mysle inzynieria srodowiska, widze goscia kierowniczki pod krawatem mysle magister, moze tez inzynier, mysle co on widzi teraz w nas, zwykłych zapieprzaczy na kuchnii, mysle studia, mysle.. dolewam frytury mysle chemia, mysle jak chemia, wychodze z pracy widze na ulicy Leszka Balcerowicza z trzema ochroniarzami, mysle studia, mysle kariera, mysle, ekonomia, mysle akademia ekonomiczna, mysle finanse, wchodzi do biblioteki w rynku mysle co on ksiązki czyta, ide do domu mysle, mysle inzynieria.

Polska-gospodarka-polityka - Onet.pl Blog

Z własnego podwórka:Jak to się szuka pieniędzy u podatnika u nas w Krakowie? Dostałem decyzję w sprawie zmiany wymiaru podatku nr.PD-01-3-31101-61982-L K/10 ,to znaczy z kwoty 253zł zrobiono kwotę 525zł to według mojego wyliczenia jest 103,6%.Podobnie było  to  za rządów Krzaklewski i Buzka {reforma administracji}szukano kasy na strażników miejskich i rozrost urzędników, dziś też się szuka tyle że nie wiem na co? Poza tym to w jaki to sposób bezczelny i głupie uzasadnienie, jak to podają na dole, a mianowicie "w oparciu o otrzymane zawiadomienie z Geodezji o zmianach w danych".Co takiego, więc wyjaśniam już będzie prawie dwa lata jak to wezwano mnie do geodezji abym zaopiniował zmiany, że mój dom stoi na roli w mieście, pomimo iż dom był przebudowany w 1975r. {stary drewniany z ok 1900} i do tej pory wszystko było w porządku zgodnie z projektem i pozwoleniem. Moja opinia była jednoznaczna proszę mnie nie uszczęśliwiać po 32 latach wiadomością iż będę mieszkał w mieście, nic się nie zmieniło fizycznie i nie zgadzam się na jakieś cięcie i podział działki bez mojej zgody. Dostałem odpowiedź od szefa komórki w Geodezji "możesz się pan X razy odwoływać i tak zrobimy jak będziemy uważać".Widzę że.

I kij w oko... - bloog.pl

25 października 2009 21:21

Kolejny weekend w szkole. Udało się przez niego przebić.
W sobotę jakoś się wytrzymało:kartkówkowa na rachunku wyrównawczym (liczby przybliżone) jak nie zaliczę to się spalę ze wstydu, na matematyce wypad pod tablicę, trzeba było podstawić cyferki do wzoru (poziom zaiste bardzo wysoki,więc nie będę zdziwiona jak mi się noga podwinie XD) no i geodezja z dr „Kebabem" - trzeba było poprawić mu błęda w prezentacji i jeszcze pomóc zapisać zmiany w pliku. A jak już jesteśmy przy dr „Kebabie"... Druga grupa, z którą człowiek ten ma zajęcia przygotowuje podanie o zmianę prowadzącego ćwiczeń. Dziś w przerwie na papierosa w czasie wykładu Jagody (matematyka) został poruszony ten temat. Mieli coś wypisane że polszczyzna jaką posługuje się prowadzący jest dla nich nie zrozumiała. Ogólnie całe to podanie na kilometr jechało jak dla mnie rasizmem.... No i się zaczęła na tym papierosie oczywiście rozmowa o rasizmie, która przemieniła się w wymianę dowcipów o żydach i murzynach. Na.

Geodezja i kartografia

My lips told a lie for a trivial reason...

CUDOWNIE. PRZESWIETNIE. WSPANIALE. Poprostu.............. Brak mi tchu. :D

Wyruszylysmy z Kohaku wczesnie rano, a ze nie bardzo mialam jak dojechac to spalam u Mirka, ktory mnie pozniej odprowadzil na dworzec bo jest mega-kochany, jedyny i w ogole najlepsiejszy. ^.^ :* (Nagle taki przepiekny znak zapytania pojawia sie nad waszymi glowami. :D Dojde do tego. ^.- ) Oczywiscie spalam w pociagu. Naprawde pomijam cala zgraje cudacznych ludzi, ktorych imion i tak nawet nie staralam sie zapamietac) Mika to dziewczyna o wielu twarzach. xD A zachowaniem przypominala mi Anie vel Ziutke. :) Wlasnie taka sprzed 4 lat. ^.^ Doszlysmy do wniosku, iz studiuje kartografie poniewaz jest to moja zyciowa pasja oraz mam pociag do geodezji. xP
Jeszcze chwile stalysmy na zewnatrz z Mika, Yumi, Agata, Sakebi, Patrykiem (jedyni, ktorych pamietam xP) i wieloma innymi ludzmi. Pogadalismy, posmialismy sie. Podeszla do mnie Momo. xD x.x' ^.^' Miki nic nie krepowalo aby wysmiewac jej.

glany-na-obcasach blog

Sobie spędzają czas.... no bo po co im taka Ja, która nie ma jak na razie humoru i nie pośmieje się z nimi?...
No więc tak po woli urwał się kontakt... Jeszcze parę razy się z nimi widziałam, ale teraz... hmmm... mają swoje towarzystwa i ja już się znudziłam... no trudno...
A teraz? Hmm.... może jeszcze niektóre kontakty uda mi się uda odnowić... przynajmnije staram się :)
Co do matur... niespecjalnie jestem zadowolona... Zdać zdałam, ale pytanie tylko jak...? No.Jakieś wyjście na basen (kiedy już Dorota będzie mogła, być może nie jedno!)

2. Mówcie mi per pani studentko xD Bo właśnie dziś byłam zawieść papiery na WAT no.... i od października studiuję na wydziale Geodezji i Kartografii ^^ Oczywiście przejazd na WAT odbył się nie bez przygód, no bo naćkany autobusik, duszno i... no, i jeszcze 2 przystanki a dostałabym darmową taryfę... ale prosto na pogotowie xD No ale luz, jakoś dojechaliśmy (bo razem z moim A=*),.