O czym chcesz poczytać na blogach?

General electric

Radiopomostphoenix's Blog | Just another WordPress.com site

Osiadla w Pensylwanii. Po ukonczeniu szkoly katolickiej, odbyl studia biznesowe w Villanova University i American University, zakonczone z bardzo dobrym wynikiem w 1972 roku. Podjal sluzbe w marynarce wojennej (US Navy) dochodzac do stopnia komandorskiego. W cywilu pracowal w firmach General Electric, Weston i RAE, gdzie doszedl do stanowiska managera ds kontraktowych.

Entuzjastycznie, od chwili powstania, wspieral ruch „Solidarnosci” w Polsce, a w stanie wojennym jej struktury podziemne. Po transformacji ustrojowej w 1989 roku, zgodnie ze slowem danym ojcu, postanowil.

Dzialaczy Solidarnosci, w USA, podczas której, 13 grudnia, 2005 roku przyjela ona, w imieniu pierwszego wolnego zwiazku zawodowego Solidarnosc, Medal Wolnosci Reagana-Trumana oraz otrzymala drugi swój. Takimi samymi, posmiertnie, uhonorowano Jana Pawla II oraz polsko-amerykanskiego bohatera generala Edward Równego.

fot.Archiwum/ Gen. Edward Równy

Zbigniew Cymerman fundowal tlumaczenia ksiazek znanych postaci Polonii amerykanskiej na jezyk polski i finansowal ich wydawanie w kraju. Uwazal, ze Polsce nalezy sie wiedza i duma ze swej diaspory amerykanskiej. Tak weszla.

W trąbę słonia!

Towarowe miewają po kilka kilometrów długości, a ciągną je po dwie, trzy, cztery lub więcej lokomotyw – co ciekawe o bardzo zestandaryzowanym wyglądzie, pomimo iż na rynku producentów lokomotyw panuje dość ostra konkurencja pomiędzy Electro-Motive Division (należącym do General Motors) a General Electric.

Typowy amerykański pociąg towarowy. Jeśli jesteś kierowcą i trafisz na taki na przejeździe, idzie się wnerwić

 • Nowy Jork jest obsługiwany przez dwa główne dworce.

 • TORUŃ - PROMOCJA MIASTA KOPERNIKA

  Health and sustainability), która wydaje rocznie 220 mld USD na ekologiczne produkty!

  Beneficjentami tej rewolucji powinny być głównie spółki z sektora energii słonecznej i wiatrowej oraz producenci samochodów z napędami elektrycznymi czy hybrydowo-elektrycznymi (np. General Electric, Goldman Sachs, Acciona, General Motors, Ford, Chevron Texaco, Cargill, Gamesa, Iberdola, Toyota). W Danii ponad 20% zużywanej energii pochodzi z farm wiatrowych.  

  Inwestycje w spółki branży czystych technologii powinny zapewnić.

  Przeleć mnie

  »

  Ifuck Ido Imac

  Zajmując miejsca dla vipów zaczeliśmy słuchać zespołu kasi. Tak istne General Electric CF6(silniki od 747). Ich największe przeboje przerwał głos. Ladies and Gentelmen We’ve got 1 min to New Year. Nagle zabrzmiało 10,9,8,7,6,5,4,3,2,1…0 Koniec, a zarazem początek. Nowy rok, a w nim wiele do zrobienia, ale też wiele za sobą. Kaśka wrzeszczała ale mnie.