O czym chcesz poczytać na blogach?

Genealogia

Blog Walentyny Pawelec - Onet.pl Blog

Rozwojowe zamykam linia przerywaną. Jest jeszcze kilka innych szczegółów, ale to już dla zainteresowanych.
Wszystko wykreśliłam na formacie A1 bristolu. Także zeskanowałam w porobiłam różne formatki odbitek Najbardziej przydatne są w A3.
Oczywiście w wykresie graficznym identyfikatora nie podaję (ale  łatwo jest go odczytać - zapisany jest zgodnie z ruchem wskazówek zegara). Natomiast są niezbędne do dokumentacji papierowej. Każdemu członkowi rodziny przyporządkowuję co najmniej jedną stronę  z identyfikatorem na górze. Dokumentacja to nie tylko podtsawowe dane, ale także ciekawsze informacje, zdjęcia, opowiadania. To żywa księga. Można niejeden scenariusz napisać.
Tak jak wspomniałam, genealogia to wiele lat pracy. Moje zainteresowania zaczęły się, gdy wyszłam z domu. Wtedy już zaczęłam zbierać informacje i dokumenty.
Ciekawość do jakiej rodziny wchodzę (weszłam) nie była mniejsza. Aż udało się rodziny uporządkować. Przy okazji odkryłam, że najwięcej o rodzinie wiedzą wstępujący do niej czyli synowe i zięciowie.
Genealogia to także piękna przygoda. Najpiękniejsze chwile, to te, gdy przyjaciele od 25 lat,  odnajdują swoje wspólne korzenie. Łzy radości - jak najpiękniejsze kwiaty.
Dziś doczekałam się, że o zmianach w rodzinie jestem informowana. Kopię w formacie A3 lub na dyskietce, płytce C, czy  e-mailem,  otrzymują państwo młodzi w prezencie ślubnym (łącznie.

Księstwo Kurlandii i Semigalii | Blog poświecony Księstwu Kurlandii i Semigalii

  Kurland und Liefland, Halle 1785, kliknij.
 • Nottbeck Eugen von, Rechtsgeschichte Liv-, Est- und Curlands, Jurjew 1895, kliknij.
 • Cruse Karl Wilhem, Curland unter den Herzögen, Bd. 1, Mitau 1833, kliknij.
 • Cruse Karl Wilhem, Curland unter den Herzögen, Bd. 2, Mitau 1837, kliknij.
 • Bunge Friedrich George von, Geschichtliche Entwickelung der Standesverhältnisse in Liv-, Esth- und Curland bis zum Jahre 1561, Dorpat 1838, kliknij.
 • Ruttenberg Otto Freiherr von, Geschichte der Ostseeprovinzen, Liv-, Esth-, und Kurland, Bd. 1, Lepizig 1859, kliknij.
 • Ruttenberg Otto Freiherr von, Geschichte der Ostseeprovinzen, Liv-, Esth-, und Kurland, Bd. 2, Lepizig 1860, kliknij.
 • Jahrbuch für Genealogie, Heraldik und Sphragistik (czasopismo), 1894, kliknij.
 • Hylzen Jan August, Inflanty w dawnych swych, y wielorakich aż do wieku naszego dziejach, y rewolucjach z wywodem godności, y starożytności Szlachty tamecznej, tudziesz praw, y wolności z dawna i teraz jey służących, Wilno 1750, kliknij.
 • Scheffler Irmtraut, Beiträge zur Siedlungs- und Bevölkerungsgeschichte der Stadt Goldingen in Kurland bis zum Ausgang der herzoglichen Zeit,// Würzburg-Aumühle 1940, kliknij.

Polityczny blog Mariusza Braszkiewicza - Onet.pl Blog

Na przykład, ze Szwecji, jak na przykład Bronisław Komorowski, którego przodkiem w 30. pokoleniu jest XI-wieczny król Szwecji Inge I Starszy.

Tworzenie rozbudowanej genealogii polityków jest bardzo popularne w USA. Ze strony swojej białej matki Barack Obama ma w 21. pokoleniu wspólnych przodków ze swoim kontrkandydatem w ostatnich wyborach Johnem Mc Cainem. Dużo bliższym krewnym (7. pokolenie) jest aktor Robert Duvall. Udało się również odnaleźć wspólnych przodków z Elvisem Presleyem (20. pokolenie), a nawet z Elżbietą II, z którą miał wspólnego przodka 17 pokoleń temu. Pełniejsza genealogia Baracka znajduje się tu: http://en.wikipedia.org/wiki/Family_of_Barack_Obama#Distant_relations

Wygląda na to, że każdy z nas jest mniej lub bardziej dalekim krewnym Kaczyńskich, Tuska, Putina, Obamy i - niestety - Hitlera. Wystarczy tylko dobrze poszukać.

Mariusz Braszkiewicz (20:53)
4 Skomentuj

Lektury genealogiczne - bloog.pl

Uległy zagładzie). Przetrwał natomiast "Regestr Diecezjów", czyli ów wyciąg.
.
"Regestr Diecezjów" niestety nie jest kompletny, Z założenia nie obejmował całego terytorium I RP, przede wszystkim nie obejmował ziem, które odpadły po I rozbiorze w 1772 r. Nie obejmował również diecezji wileńskiej i łuckiej. Ale i na obszarze Korony są braki, bo np. nie każdy proboszcz odpowiedział na przesłaną ankietę, niektóre odpowiedzi nie zostały natomiast uwzględnione.
Oryginał "Regestru Diecezjów" przechowywany jest w Łowiczu, opracowanie Sławomira Górzyńskiego do druku, to praktycznie nowa książka, opracowana na podstawie "Regestru".
.
.
Udało mi się odnaleźć tylko jedno genealogiczne przyporządkowanie. Diecezja Płocka (najbardziej licznie reprezentowana), Dekanat Lipniński, Parafia Kikoł - Brzeźno, Rościszewski, woyski. Odkrycie jest samotne i nie ma jeszcze roku, to ważna uwaga, bo teoretycznie, nawet uwzględniając liczne braki w "Regestrze", powinno być tych odkryć więcej. Statystyka i demografia na to wskazują. Prababcia Maria z domu Rościszewska, to ostatnia w rodzie szlachcianka z urodzenia (1/8 mojej genealogii). Rościszewski, woyski z Brzeźna, był dla niej pradziadkiem..