O czym chcesz poczytać na blogach?

Gellert

Witajcie na moim bloogu!!! - bloog.pl

Po skończeniu szkoły Albus pragnął wyruszyć w podróż po świecie, aby odwiedzić i obserwować czarodziei z innych krajów. Do zmiany planów zmusiła go wiadomość o śmierci matki. Albus został jedynym żywicielem rodziny i postanowił wrócić do domu, aby zaopiekować się chorą siostrą i tym samym umożliwić swojemu bratu ukończenie szkoły.

Wkrótce po śmierci jego matki, do zamieszkiwanej przez Dumbledore'a Doliny Godryka wprowadził się Gellert Grindelwald. Albus i Gellert, nie tylko jako jedyni młodzi czarodzieje w okolicy, ale również jako dwoje wybitnych ludzi, szybko przypadli sobie do gustu i zaczęli spędzać razem coraz więcej czasu. Choć nie zostało to sprecyzowane w książkach, w jednym z wywiadów Rowling powiedziała, że Dumbledore był homoseksualistą i zakochał się w Gellercie. Razem byli głęboko zafascynowani

"Gdy myślisz, że coś możesz lub czegoś nie możesz, za każdym razem masz rację." - Onet.pl Blog

Głód w Afryce i wszystkie nieszczęścia świata. Gryfon wstał i siłą odciągnął ją od niego. Potrząsnął nią lekko.

- Ursula, opanuj się - oznajmił stanowczo, lecz spokojnie. - Już wystarczy. To nie jest Riddle. Teraz trzeba zająć się Kate.

Nic nie powiedziała, tylko kiwnęła głową. Podeszli więc do dziewczyny i podnieśli ją na nogi.

- Cholerny drań, żeby go piekło pochłonęło - zaklęła Ula. - Boli cię?

Kate nie odpowiedziała, ale nie musiała nic mówić. Jej wzrok i zagryzione wargi wyrażały wszystko, poza tym nie mogła utrzymać się na nogach. Widzieli dobrze, że każdy ruch sprawiał jej ból, a szatę miała mocno zakrwawioną.

- Musimy iść do szpitala - stwierdziła czarnowłosa.

- Nie... - jęknęła Kate.

- Tak. Choćby po to, żeby... żeby zapobiec ewentualnym... następstwom.

- A co z tym tutaj ścierwem? - spytał Kevin, wskazując nogą na jęczącego i zakrwawionego Lestrange'a.

- Wrócimy po niego później, Kate jest ważniejsza.

Wyszli z lochu, właściwie niosąc na rękach zapłakaną dziewczynę. Jednak zaledwie zamknęli za sobą drzwi, stanęli oko w oko z innym Ślizgonem, patrzącym na nich z najwyższą nienawiścią...

Gellert (20:44)

Dziwne to. Bo dziwny jest ten świat

Tagi: CHRL koncesja korespondent zagraniczny wiza
12:57, radioalert
Link Dodaj komentarz »
Dziwne to niemieckie bunga bunga w Budapeszcie.

"Taką nagrodę agenci pewnej firmy ubezpieczeniowej z Hamburga zapamiętają na długo. Szefowie zafundowali swoim najlepszym pracownikom wycieczkę do Budapesztu. Ale zamiast zwiedzania było dekadenckie seks-party w słynnych łaźniach Gellert. Z udziałem 100 nagrodzonych pracowników i 20 pań lekkich obyczajów.Hamburg Mannheimer International (HMI), obecnie część wielkiego międzynarodowego ubezpieczyciela ERGO, wysłała 100 swoich najlepszych pracowników do Budapesztu w czerwcu 2007 - poinformowała gazeta "Handelsblatt". Tam spółka wynajęła historyczne łaźnie Gellert i przekształciła spa w ekskluzywny dom publiczny. 
- Przy wejściu zostałem, jak i inni, przeszukany, jakby to było gdzieś na bramce na lotnisku - opowiada jeden z uczestników party. Jak mówi, wszystkim uczestnikom imprezy "zakazano pod groźbą kary" robienia zdjęć lub filmowania.
Następnie.

Czy tak musiało być... - Onet.pl Blog

     Dlaczego ja:
A. J. W.
Mam 14 lat, jestem (aktualnie) blondynką. Moje imię to Anna, nazwisko - Wyatt. (Już nie)Jestem zakochana, ale nie wiem jak długo z tym pociągnę.
Jestem szalona i pomysłowa, jednak jeśli trzeba to umiem zachować umiar.
Bardzo przeżywam każdą swoje porażkę, choć staram się to ukryć.
Musze, chociaż nie chcę spędzić dziesięć lat w innym świecie. Trudno...
Alea iacta est
Napisz do mnie
Profesjonalne
  • Pochodia Zwycięstwa(*)
  • Gellert Grindelwald i Nadia Rose

Blog kresowianka32

Komentarzy: 15 Pogrzeb Cioci Irmy 2011-07-26  
Nie mam już od tej pory nikogo z rodziny węgierskiej - ciotki zmarły bezpotomniePrzyjechałam do Budapesztu w nocy. Jedyny hotel, jaki znałam – to Gellert, najstarszy, najelegantszy, w starym stylu, w dzielnicy, której mieszkała ciocia Irma - Budzie, gdzie chodziłam, często na basen. Udałam się zatem tam, by przede wszystkim wykąpać się , po niemal trzech dniach tułaczki i wyspać przed udaniem się następnego dnia na miejsce tragedii – mieszkania ciotki.
Kiedy zjawiłam się w recepcji – kilkoro z personelu przywitało mnie, jak jakieś widmo. Brudna, z torbą podróżną ,także nie pierwszej świeżości i w ogóle jakaś gościówa z zagranicy, których dawno tu nie widziano. Mówię po węgiersku: jestem z Polski. Polski ??!! A skąd pani.

Spis Bohaterów z Opowiadania Huncwotów: Czarnoksiężnicy Nocy - Onet.pl Blog

Zakon Feniksa

Nicolas Flamel (w.b.)
Lucus Obliventum
Benjamin Smith
Aurora Smith
Oliver Smith
Durmstrang
Czarnoksiężnicy Nocy
Gellert Grindelwald (w.b.)

e-tam blog

Grzecznie i lulu. Byliśmy o cały jeden dzień do tyłu. To nam bynajmniej nie poprawiało humoru.
skomentuj (0)


2002-01-03 19:11:45
DZIEŃ DRUGI (ALE DLA NAS PIERWSZY)
Następnego dnia rano do kościółka, bo to akurat była niedziela, a potem na jedzonko. Ale okazało się, że jedzonka nie będzie, więc ruszyłyśmy w końcu na zwiedzanie. Doszłyśmy gdzieś tam w okolice Centrum, chyba to było po pesztańskiej stronie Dunaju jeszcze i tam na reszcie zaopatrzyłam się w mapę, na której były zaznaczone jakiekolwiek zabytki. Przeszłyśmy sobie przez most Elżbiety i ruszyłyśmy na Wzgórze Gellert. Były bardzo piękne widoki, porobiłyśmy zdjęć, spotkałyśmy w drodze kupę Polaków, jak to zwykle na Taize. Muszę przyznać, że to była niezła zabawa. Mojej kumpeli co prawda mniej było do śmiechu, bo miała takie buty, że cały czas zjeżdzała w dół, mimo że szłyśmy pod górę, ale wspólnymi siłami i dzięki poręczy, jakoś dostałyśmy się na szczyt. Cytadelę widziałyśy, potem bryknęłyśmy sobie na Wzgórze Zamkowe i już na dole, znowu w Peszcie Parlament. Dużo udało nam się zobaczyć. Po jedzonku - modlitwy poświęciłyśmy na rzecz ciepłego prysznica w naszej szkole. Ale to też tak szybko nie doszło do skutku, bo po.