O czym chcesz poczytać na blogach?

Gedeon

GEDEON - Onet.pl Blog

Tych szaleńcach i świętych, zbrodniarzach i społecznikach, którzy ją tworzyli. Warunek, aby korzystać z daru, jakim jest własna historia jest jeden - musi to być PRAWDZIWY OBRAZ dziejów. Od lat staram się świadomie odczytywać przekaz przeszłych wieków dla dzisiejszego czasu i wydaje mi się, że jest on inny od tzw. oficjalnej wersji dziejów.

Postrzeganie historii narodowej,  ,,oficjalne''-  sprowadza się póki co do mitologii narodowej - gdzie odnajdujemy głównie:
1. budujące przykłady wielkości,
2. krzywdy wołające o sprawiedliwość.
Istnienie mitologii narodowej, mylonej z historią jako nauką, wynika z naszych zbiorowych potrzeb, z budowy naszej psychiki. Wzorujemy się na bohaterach oraz bardzo silnie potrzebujemy zadośćuczynień. Mitologia ta nie jest czymś złym, to naturalne zjawisko bazujące na zjawisku narodu jako wspólnoty dziejowej, na poczuciu więzi z przodkami i ich kulcie.

Mitologia narodowa jest nam potrzebna, ale nie możemy na niej poprzestawać. Przynajmniej światlejsze umysły winny być strażnikami pełniejszego obrazu historii, w tym i naszych narodowych grzechów.

W następnej części spróbuję opisać współczesną walkę o pamięć narodu.

Gedeon (21:22)

jadłodajnia

W kontekście duchowym często pragniemy i wyczekujemy tego, co ma wydarzyć się w przyszłości lub co dzieje się gdzie indziej. W ten sposób nie dostrzegamy i nie doceniamy rzeczywistości która nas otacza w tym momencie. Prorocy widzieli i pragnęli nadejścia czasów, które sami zapowiadali. Ich proroctwa formowały w nich samych pragnienia doświadczenia przyszłości. Widzieli czasy, w których Bóg będzie nie tylko wśród swojego ludu, ale przyoblecze się w niego jak ręka w rękawiczkę. Widzieli czasy gdy Bóg będzie w pełni Bogiem w ludzkich sercach. Ciekawy opis takiego zdarzenia miał miejsce w życiu Gedeona. W Księdze Sędziów 6,34 czytamy, że Duch Pański „ubrał” się w Gedeona. „Ale Duch Pański przyoblókł Gedeona, który zatrąbiwszy w trąbę zwołał domu Abiezerowego do siebie.” (BG)

Czasy, za którymi tęsknili prorocy mają miejsce teraz, za naszego życia. Rozpoczęły się one w 1 rozdziale Dziejów Apostolskich. Czterdzieści ostatnich dni Jezusa poświęcone były mówieniu o tym co najważniejsze, o Królestwie Bożym. Często uważamy, że Królestwo Boże to pałac i tron w okolicach Oriona, a Jezus mówił o Królestwie przede wszystkim w kontekście przyjścia Ducha Świętego. Uczniowie.

...verba volant...scripta manent... - Onet.pl Blog

>>Wieczorem
>>Nad ranem
>>W nocy
>>W ogrodzie Moneta
>>Pracownia (I)
>>Pracownia (II)
>>Gniot
>>Piosenka na piękny sen
>>Erato
>>Sens
>>Modlitwa pewnego siebie
>>Brak
>>Braki
>>Jakże się odwdzięczyć...
>>Przebudzenie
>>Niepokój
>>Teraz jesteśmy wolni
>>Po zmierzchu
>>Widziane z oddali
>>Wstęga Moebiusa
>>Iz 54, 10
>>Martwa natura
>>Piosenka na piękny dzień
>>Nie było miejsca dla Ciebie...
>>Cisza naucza...
>>Krótka mowa do narkotyków
>>Stojąc na torach
>>Jest jak było...
>>Nowy początek
>>Magnetyzm
>>Ślepy na nagość i głuchy na szept
>>Ciepłem dłoni
>>W dół
>>Na żywo
>>Dobrze, że Jesteś...
>>Zawsze
>>Seks
>>Ofiarowanie
>>Iz 61, 1
>>Krokusy
>>Havel havelim
>>O natchnienie
>>Punkt widzenia
>>Początek końca
>>Ps 31, 25
>>O ukrzyżowanie
>>Fiat
>>Ciernie na róży
>>Runo Gedeona
>>U sedna czasu
>>Wielki Czwartek Jana
>>Wielki Piątek Jana

Mój świat - Onet.pl Blog

Analogicznie Prawo w Nowym Testamencie zostało zapisane „Duchem Boga żywego nia na kamiennych tablicach, lecz w żywych tablicach serc” (2Kor 3,3).

ð   Spośród prostej ludności wybrał Bóg wybrał sędziów izraelskich Samsona, Gedeona, Saula – nie mieli żadnych predyspozycji, aby pełnić tak zaszczytne funkcje – Duch przemienił ich całkowicie, otrzymali odwagę, siłę – gdy wypełnili swoją misję, Duch Święty opuszcza ich. Ich spadkobiercami są królowie – następnie Mesjasz. Królów namaszczano olejem – namaszczenie jest symbolem Ducha Świętego. (przypomnieć, że Mesjasz=Chrystus oznacza „namaszczony”: Syn Boży w czasie swego Wcielenia jest konsekrowany na Chrystusa przez namaszczenie Duchem Świętym). Symbolem bliskim.

...

Z Bochni z moją Miłością.Co prawda autobusik przyjechał za 15 minut ale i tak stanowczo za dużo już się wyczekałam,fajnie było rzucić się w objęcia całej Bochni a w szczególności najukochańszego-najwierniejszego przyjaciela i zarazem najlepsiejszej mojej Miłości.Ku mojej wielkiej jak byk i pieron razem wzięty rozpaczy mieliśmy dla siebie tak malutko czasu że ja zamiast wykożystywać każdą wolną chwilkę to gdzieś łaziłam(np.na rynek na lodziki) no i przez to bardzo mało rozmawialiśmy-to straszne.Czas był tak straszliwie wypełniony przez naszych zacnych organizatorów (głębokie ukłony w stroną Padre'go i Gedeona)że nie miałam czasu nawet dla siebie a co dopiero dla Adasia.A kiedy wreszcie znalazłam czas dla Adamka to okazało się że autobus zaraz będzie jechać i za 5 minut mam być gotowa.Rozmawialiśmy więc bardzo ale to bardzo krótko-a ja nie potrafie rozmawiać z nim treściwie i zwięźle,więc było to dla mnie okropne przeżycie-nie móc powiedzieć wszystkiego co chciałam.Pożegnaliśmy się jak zwykle-że tak powiem wedla obowiązującej nas tradycji :-) a ja z płaczem uciekłam sobie do autobusu,miałam takiego doła jak studnia,ale dzięki wsparciu przychylnych mi osób poprawiło mi się.Cóż mogę poradzić na to że.

life balance plus

Się nimi dzielić. Dlatego postanowiłem prowadzić tego bloga, aby zaprezentować mój punkt widzenia. Najważniejsza jest dla mnie umiejętność zachowania właściwego balansu pomiędzy pracą a życiem prywatnym, szacunek dla drugiego człowieka, uczciwość i empatia. To dlatego zajmuję się obecnie tym co lubię i tym co uważam za społecznie pożyteczne. Interesują mnie również gry fabularne, oraz ich edukacyjny wpływ na człowieka, zjawisko immersji i jego wpływ na kształtowanie się postaw. Zachęcam Cię do zapoznania się z treściami zawartymi na moim blogu. Może znajdziesz coś dla siebie. Pozdrawiam Marek 'Gedeon' Bemke

Posted on 8 Styczeń 2012, in News, Relacje z otoczeniem and tagged erystyka, manipulacje. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.