O czym chcesz poczytać na blogach?

Gaźnik

kubki-po-kawie blog

2005-04-25 18:00:00
tak się tutaj pije
rozpierdolili ulice w moim mieście,
niebo przecieka. shit.
próbuję wierzyć, że jestem pełna optymizmu. jestempełnaoptymizmujestempełnaopty... (w gruncie rzeczy jestem fajnaajnaajna).
nowak prawie krzyczy, wnętrzności bumbumboxa parują. to sprawia że czuję-się-lepiej-i-mniej, nie muszę nawet skakać w glanach po łóżku w rumii.
skomentuj (5)
2005-04-27 22:16:59
na wstecznym - las
anglista w dzień w ktorym zaświeciło słońce pyta mnie jak w języku naszych braci z GrejtBryten nazwać gaźnik. przecież o istnieniu żadnego gaźnika, nie mam nawet pojęcia, ani w angielskich słownikach, ani we własnym samochodzie, czym jest gaźnik wobec wieczności, skoro niczym jest wobec słońca za oknem. zresztą i tak wolę anonimowe taksówki, pachnące lasem o powierzchni 10cm kwadratowych - tak żeby można go było zawiesić na lusterku wstecznym obok częstochowskiej.

z pisania nic nie wynika, pisanie przecieka przez palce.

ach, leon zawodowiec... ach.
skomentuj (6)

RC Monster Truck-wejdź i zobacz co ten monster potrafi!! - Onet.pl Blog


28 grudnia 2007
Pierwsza jazda
Pierwsza jazda można powiedzieć - masakra. Nie wiem czemu ale napęd szedł tylko na przód prawdopodobnie z tyłu imbus z kielicha się wykręcił. Jakiego to ma kopa nie mogłem zapanować na kostce brukowej tak palił gumę, że aż wjechał w garaż sąsiada i gumy spalonej trochę zostało na drzwiach od garażu. Ale teraz jest wszystko już zrobione jedynie śruby trzeba podokręcać i będzie jeździć. Jutro dam filmik jak model stał na stelarzu z odpalonym silnikiem. Dziś nie ma czasu trzeba go przygotować do jazdy.    
johny
skomentuj
Odpalanie
Wreszcie przyszło paliwo idę odpalać i jeździć a i najpierw muszę ustawić gaźnik. :-D
johny

motocykle - Onet.pl Blog

Silnik od 250-tki, co w efekcie dało zgrabny pojazd z mocno wyeksponowanych silnikiem. Mała masa i spora moc dały w rezultacie zaskakująco dobre osiągi, ale o tym za chwilę. W małej serii produkowana była także wersja ETZ 301 o większej pojemności silnika,która została przystosowana do jazdy z wózkiem bocznym. 


Silnik jednocylindrowy dwusuw - konstrukcja chłodzona powietrzem.Sprawnemu chłodzeniu sprzyja bogate użebrowanie cylindra, głowicy oraz skrzyni korbowej silnika. Smarowanie silnika realizowane jest przy wykorzystaniu mieszanki paliwa i oleju, za zasilanie odpowiada natomiast gaźnik BVF o średnicy przelotu 30 mm. Moc 21 KM osiągana jestjuż przy 5500 obr/min, a maksymalny moment obrotowy 27,4 Nm przy 5400obr/min.
 

  
Mayer (18:29)
komentarz
motocykle MZ ETZ 150

Leśny Przytułek

Co drzewa szumią
Notka dla facetów czyli Fiesta na warsztacie :P 2010-09-08
No w końcu stało się!! Fiesta wjechała na kanał. Tak tak, wjechała o własnych siłach, ale by to się udało to i ja i ona musielismy się sporo natrudzić. No i co. Autko szarpie, rwie, przerywa, kaszle... ehh. Pierwsza opcja od której zacząłem to "Rozbieramy gaźnik". Z gaźnikiem jest tak w dzisiejszych czasach, że w profesjonalnych warsztatach mechanicy oferują jedynie wymianę (koszt zazwyczaj znacznie przewyższa wartość auta). Fakt trza ostrożnie bo se można bigosu narobić no ale co mi pozostało. Pominę szczegóły i dodam tylko że rutynowo poczyściłem dysze powietrza, które w zimie dały mi ostro się we znaki. Zanim złożyłem ustrojstwo do kupy. sprawdziłem jeszcze świece i tutaj zdziwienie: ślady na świecach sugerują że silnik pracuje idealnie. Kolejna rzecz: Kable. One również bez zastrzeżeń, zresztą niedawno wymieniane i trochu se kosztowały..

Kobiece słów cięcie - gięcie ;) - Onet.pl Blog

Ale zabrakło czego????? Działającego koła zapasowego, a jakże :)
Przecież nie mogło być to aż tak proste, nieprawdaż?
Na szczęście Uprzejmy Pan, okazał się rycerzem w białej podkoszulce i zawiózł mnie i koła do serwisu opon, a potem Księżniczka odjechała swym Pędzącym Rumakiem w stronę zachodzącego słońca, czyli generalnie happyend  
Ale doszłam do wniosku, że moje życie byłoby naprawdę nudne i bezbarwne, gdybym jeździła autem jakiejś innej, szacownej marki...
Nie potrafiłabym wymienić koła, nie potrafiłabym wymontować i zamontować akumulatora. Nie wiedziałabym gdzie jest alternator, jak wymontować gaźnik, co robić, kiedy nagle braknie prądu w samochodzie lub co to jest regulator napięcia...
Nie wiedziałabym naprawdę tylu przydatnych rzeczy, że strach się bać  
Ale najważniejsze, nie nauczyłabym się stoickiego spokoju i braku konieczności pędzenia na złamanie karku, gdyż Strzałą nie da się pędzić ( choć z tylnymi wiatrami i z górki to mi 110 wyciąga   ), ale co za tym idzie, trudniej jest się rozkraczyć na jakimś przydrożnym drzewie lub innym, równie nieciekawym miejscu.
Jazda Maluszkiem uczy pokory i spokoju ducha, bo i tak wiem, że się zakulam tam, gdzie planowałam, więc po co się spieszyć???
Lubię.