O czym chcesz poczytać na blogach?

Gazeta prawna

blog o prawie

Sprecyzowania tych żądań przed sądem. Ale niestety, absurdalne żądanie ubrane w kodeksowe formułki, nadal będzie tylko absurdalnym żądaniem. Inna sprawa, że sądy widząc kilkustronicowe elaboraty w których strony wykazują, że fachowa pomoc prawna jest im niezbędnie potrzebna, zamiast zagłębić się w ich treść (aby ocenić czy pomoc adwokata jest rzeczywiście potrzebna lub ma jakikolwiek sens), wolą pozbyć się problemu i odbić piłeczkę do fachowego pełnomocnika, który będzie.Narzekając, że wysokie koszty pomocy prawnej udzielanej z urzędu obciążają budżet, nie robi nic, żeby w jakikolwiek sposób uszczelnić obecnie funkcjonujący system – zarówno w zakresie “majątkowym” – o którym pisze Gazeta Prawna, jak i “merytorycznym”, którego dotyczył niniejszy post. A czy można dziwić się pełnomocnikowi, że w sprawie o “milard milardów złotych” życzy sobie najwyższej stawki (7.200 zł) skoro musi spędzić sporo czasu.

infoserwis.wordpress.com

Informatycznych, które także stosowało podobne zabiegi w przetargach, pozwalają wnioskować, że takie praktyki mogą mieć miejsce i w innych urzędach – mówi konsultant w dziedzinie zamówień publicznych Agata Michałek-Budzicz („Dziennik Gazeta Prawna”, 17-19 lutego 2012 r.).

Pozostajemy w temacie niekompetencji władzy, choć przechodzimy na wyższy poziom machlojek i machinacji finansowych, bo dochodzimy aż do samego Ministerstwa Finansów. Oto kolejny pomysł.

ANTYSOCJAL- szanuj VII Przykazanie! - Onet.pl Blog

Co idiotycznych słów o niemożności poprawy kretyńskiej ustawy, poświrował że troszczy się o chorych których ma głęboko w wiadomym miejscu a lekarzy odesłał do ministra Arłukowicza. Jeśli wierzyć dzisiejszym doniesieniom prasowym (w końcu w gazetach ukazujących się w Tusklandii jedynymi do końca wiarygodnymi doniesieniami są nekrologi i wyniki meczów sportowych), minister obiecał nie karać lekarzy za uchybianie rozporządzeniom ustawy zaś lekarze zawiesić strajk. Żądają wszelako.Zaangażowane są środki unijne. Już jakiś czas temu kontrola NIK wykazała rażące zaniedbania i opóźnienia a do tego zwykłe złodziejstwo w postaci omijania ustawy o zamówieniach publicznych. Do raportu tego dotarł „Dziennik – Gazeta Prawna” i część faktów została opisana. Zaniepokojeni urzędnicy Komisji Europejskiej zażądali kolejnej kontroli która ponoć w pełni potwierdza wcześniejsze doniesienia. A w takich przypadkach brukselscy urzędnicy są bezlitośni. Zaczyna.

Gaz łupkowy w Polsce

Jakie skutki mogą się wiązać z wydobyciem gazu łupkowego. Odpowiednio 41 proc. i 45 proc. badanych nie była wstanie powiedzieć czy wydobycie gazu łupkowego jest bezpieczne dla środowiska naturalnego i zdrowia ludzi.

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, Parlament Europejski ma dziś zdecydować o przeznaczeniu 200 tys. euro na upowszechnienie wiedzy na temat rzeczywistych skutków stosowania technologii hydraulicznego szczelinowania stosowanej podczas eksploatacji złóż.

pakulec wśród Pisdzielców

pakulec
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 23 lipca 2009
czystka w SKOZK

Jak donosi Gazeta prezydent Pisu - najprawdopodobniej trenując podpis, zrobił czystkę w Społecznym Komitecie Odnowy Zabytków Krakowa. Zwolnił 13 osób wsród których znaleźli się:  prof. Andrzej Zoll (prawnik), Stanisław Handzlik (krakowski opozycjonista w.

Pracownikiem naukowym i specjalizował się w prawie pracy (co prawda marksistowskim, ale zawsze). I ten oto doktor prawa nagle udowodnił, że o prawie pracy ma takie samo pojęcie, jak o pełnieniu funcji prezydenta - czyli żadne.

Jak donosi Gazeta Prawna, Kaczyński Lechu wysłał swojego Pinokia Kownackiego na karny urlop z naruszeniem prawa.

Jakiego prawa? - prawa pracy. 

10:20,