O czym chcesz poczytać na blogach?

Gauss

Ogame

12803200

Flota agresora strzeliła w sumie 126 razy z całkowitą siłą 24823 w obrońcę. Tarcza ochronna obrońcy pochłonęła 3380 punktów strat
Flota obrońcy strzeliła w sumie 132 razy z całkowitą siłą 18089 w agresora. Tarcza ochronna agresora pochłonęła 1680 punktów strat

Agresor Imperium Bartka (2:211:4)
TypL.myśliw.C.mysliw.O.wojenny.Recykler
Il.481162
Uzbrojenie:8525517001.7
Tarcza164032016
Osłona640160096002560

Obrońca Iadzoz (2:211:10)
TypM.transp.D.transp.KrazownikSt.kolon.RecyklerSo.szpieg.Sat.slon.Wyrz.rakL.laserC.laserGaussJonM.powloka
Il.4331

Piekny Blog. Masz cos? To wypierdalaj!

Zbieraja drobne z podlogi i wrzucaja mu je do kieszeni. Tak, bywaja one bardzo zlosliwe albo i bardzo przydatne. Ale dosc juz pierdolenia o krasnoludkach.

 

Rypkowski dalej byl w dupie. Zadnych solidnych poszlak. Zadnych swiadkow. A do tego jeszcze lekki kac, nie dosc ze zwykly, to i moralny, paru podejrzanych i niewyobrazalna chcica. Zeby sie upewnic musial zapuscic sie do zrujnowanej czesci miasta, a tam, jak juz wiadomo bez maczety i Shotguna Gaussa rocznik '79 lepiej nawet nie marzyc o wchodzeniu. Ale kamuflaz tez nie bylby najgorszym pomyslem, dlatego wlasnie Krzysiu mial w plecaku troche zelu i jeden ze swych awaryjnych pedalskich sweterkow. Szybko wbil sie w jedna z bram przy Barlickiego. Przegladajac sie w szczatkach jednego z rozwalonych okien na podworzu kamienicy szybko zaaplikowal zel w calkiem sporej ilosci i narzucil awaryjny sweterek. Maczete ukryl w uprzezy pod lewa nogawka. Shotgun Gaussa rocznik '79 wydawal sie nieporeczny, wiec Rypkowski przestawil go na opcje samopowtarzalnego, czterolufowego obrzyna z przelacznikiem na miotacz ognistych.

Metafizyczna matematyka...

2

2/1 -----------> 3

1/3 -----------> 4

2/2 -----------> 5

3/1 -----------> 6

1/4 -----------> 7

i tak dalej. Każdy widzi ideę? No po prostu - najpierw bierzemy takie liczby, że suma ich licznika i mianownika jest równa dwa. To jest jedna taka liczba: 1/1. Potem, że trzy - to już mamy dwie takie liczby. Potem, że cztery. I tak dalej. Każdej dodatniej liczbie wymiernej przyporządkujemy liczbę naturalną, wiadomo, jaką. Np. liczbie 12/23 trzeba przyporządkować liczbę 573. Czytelnik oczywiście wie, jak to szybko sprawdzić? No, ja mam nadzieję - Gauss miał siedem lat i już wiedział, jak liczyć takie sumy, czym zresztą wprawiał w zdumienie swoich nauczycieli...

Ale o Gaussie - to będzie inną razą, jak mawiał ktoś tam w "Wabanku".

Wracając do liczb wymiernych - tych dodatnich jest tyle, co liczb naturalnych. A wszystkich w ogóle - ile jest? Tyle samo, bo też je możemy ustawić w kolejkę i ponumerować. Wystarczy po każdej liczbie dodatniej wstawić jej ujemnego bliźniaka. A zero na sam początek, na honorowe miejsce, co by  mu jakoś wynagrodzić, że ono takie samotne  ;-( . I mamy kolejkę jak trzeba.

A.

WASTE NEWS

Musi być blisko wody. A w Portugalii będzie najlepiej.
- Żona słucha muzyki śpiewanej po portugalsku i hiszpańsku. Astrud Gilberto, Buena Vista Social Club i takie tam..
- O! Portugalski język. Medytacje. Wypoczynek. Relaks
- Mnie się te piosenki kojarzą z erotyzmem...
Bo faktycznie mam wrażenie, że te wszystkie piosenki po portugalsku to niestety o jednym są. I wiele się nie pomyliłem, bo kiedy obejrzałem Buena Vista Social Club to tłumaczenie treści "Chan Chan" potwierdziło tylko i wyłącznie moje doznania zmysłowe.
- To panu się tak kojarzy! – zgromnił mnie Gauss - Jej inaczej. Niech pan ją zabierze. Plaża, jod, zachody słońca. Medytacje i relaks. Tarczyca. Tu trzeba uważać. Ona w ogóle musi dużo przebywać nad wodą. Niech bierze często prysznic i długo siedzi w wannie.
Gauss podrapał się po głowie.
- W sumie może ją pan zabrać do Nowego Jorku. Też jest nad wodą. Ale dla pana byłoby lepiej wyjechać do Chicago. Dla niej też tam źle nie będzie.
Normalnie już się pakuje proszę pana. Tylko niech mi pan receptę na to wypiszę – pomyślałem...

skomentuj (1)

(c) stoliczne

Szescstopni

PDF). Coś dziwnie miejscami przypomina rozkład normalny, którego wykresem jest krzywa Gaussa, ale nie do końca. Zwykła krzywa Gaussa jest łatwa do zrozumienia: na środku średniaki, na prawo lepsi, na lewo gorsi. Niepoprawne politycznie, ale skuteczne. Masa rzeczy, które widzisz na co dzień podlega rozkładowi normalnemu: w przypadkowych grupach ludzi najwięcej jest przeciętnie wysokich (normalnych), za to koszykarzy i karłów jest tyle co kot napłakał. Podobnie jest z inteligencją, mocą silników samochodowych czy czasem spędzonym w sieci. Pokazana powyżej krzywa jest strasznie podobna do krzywej Gaussa, ale ma feler. Typowa krzywa Gaussa wygląda tak:

Dane (mierzone wysokością słupków) nie układają się idealnie na krzywej, na przykład piąty słupek wyłamuje się. Ale duża “skokowość” wykresu wskazuje na mało pomiarów (w tym konkretnym przykładzie było 50 pomiarów, w wykresach z matury 340.000). Im więcej pomiarów, tym wykres gładszy. Żadnych dziwnych skoków na lewej. Jeżeli ktoś tylko pamięta, że najwięcej jest średniaków, to od razu czuje brzydką woń wykresu. Za którą są odpowiedzialni oceniający.

Rozmyty klucz do odpowiedzi bardzo.

kojak.blog.pl

45180360360018000
Osłona21601800486010800288018036036014406300360018000

Flota agresora strzeliła w sumie 454 razy z całkowitą siłą 908000 w obrońcę. Tarcza ochronna obrońcy pochłonęła 23819 punktów strat
Flota obrońcy strzeliła w sumie 788 razy z całkowitą siłą 194107 w agresora. Tarcza ochronna agresora pochłonęła 89915 punktów strat

Agresor FLER (4:51:4)
TypO.wojenny.Bombowiec
Il.23022
Uzbrojenie:20002000
Tarcza380950
Osłona1260015750

Obrońca niszczyciel imperium (4:53:8)
TypD.transp.C.mysliw.KrazownikO.wojenny.RecyklerSo.szpieg.Wyrz.rakL.laserC.laserGaussM.powlokaD.powloka
Il.521

Polskie Wojsko Kosmiczne

Nie mogły zostać w nich na tyle ulepszone, aby mogły się bronić wystarczająco skutecznie. Dlatego zdecydowano się skonstruować zupełnie nową klasę statków kosmicznych, która łączy w sobie lepsze opancerzenie i lepsze zdolności bojowe. Tak narodziły się krążowniki. Krążownik jest prawie trzy razy lepiej opancerzony niż ciężki myśliwiec i dysponuje ponad dwa razy większą siłą ognia. W dodatku jest bardzo szybki. Do pośrednich walk obronnych nie ma już lepszej broni. Krążowniki panowały niepodzielnie we wszechświecie przez prawie sto lat. Wraz z pojawieniem się Dział Gaussa i Wyrzutni plazmy skończyła się ich hegemonia. Jednak jeszcze i dziś są chętnie stosowane przeciw Lekkim myśliwcom. 
Okręt Wojenny:
Okręty wojenne tworzą trzon floty. Ich ciężkie działa, duża prędkość i duża pojemność ładunkowa robią z nich naprawdę groźnych przeciwników. Statek kolonizacyjny:
Ten dobrze opancerzony statek służy podbijaniu nowych planet, co jest nieodzowne dla dążącego do hegemonii imperium. Statek jest używany jako dostawca pierwszych surowców do nowych kolonii. Z.