O czym chcesz poczytać na blogach?

Gatekeeper

Mój IT BlogBlog ten postaram się ukierunkować pod kątem wszystkiego co łączy się ze światem IT i co miało kontakt z moją osobą.
RSS
poniedziałek, 06 czerwca 2005
Gatekeeper Test

Już jestem po krótkiej przerwie i mam nadzieję być na bieżąco - bo może komuś chce się to czytać :) Więc, dzisiaj Microsoft na stronie http://www.microsoft.com/emea/gatekeepertest/language.aspx rozpoczął drugie podejście to europejskiego konkursu Gatekeeper Test. Pierwsze (z ubiegłego miesiąca) okazało się być klapą, ale może to tylko ból startowy i tym razem wszystko pójdzie jak należy. W każdym razie inicjatywa jest zacna i wszystkich zainteresowanych namawiam do próby sił (tym razem pytania po angielsku), sam również próbuję. Mam nadzieję, że komuś z Polski uda się zawalczyć o czołową pozycję, w co oczywiście wierzę.   

15:48, screamx
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 19 maja 2005
Apple

Soundtrack dla bloga Evans-Potter - Onet.pl Blog

5.  Coldplay- the scientist >słuchaj<

6. Evanescence- forgive me >słuchaj<

7. Evansecence- my immortal >słuchaj<

8. Damian Rice- 9 crimes >słuchaj<

9. Goo Goo Dolls- iris >słuchaj<

10. Jim Dooley- red mist >słuchaj<

11. Barlow Girl- never alone >słuchaj<

12. Muse- new born >słuchaj<

13. David Gray- this years love >słuchaj<

14. Within Temptation- ice queen >słuchaj<

15. Within Temptation- see who i am >słuchaj<

17. Narnia Theme- here comes the king >słuchaj<

18. Within Temptation- Gatekeeper >słuchaj<

Wideokonferencje Blog

MCU i infrastruktura

MCU są idealnym rozwiązaniem w przypadku grupowych konferencji gdzie udział bierze więcej niż 6 uczestników lub jest konieczność użycia szerokiego pasma. MCU jest połączony ze wszystkimi uczestnikami. Zarządza i reguluje przychodzące i wychodzące strumienie wideo i audio. Przychodzące dane i strumienie obrazu i dźwięku są wyłącznie mieszane w MCU i następnie odsyłane z powrotem w trybie pełnego dupleksu. Strumienie danych obrazu są obrabiane w dwojaki sposób:

Continuous Presence: Nowy strumień danych jest generowany z przychodzących danych obrazu i jest odsyłany do wszystkich uczestników.

Voice Switching: Kiedy MCU pracuje w trybie Voice Switching , wszyscy połączeniu uczestnicy widzą jedynie osobe aktualnie mówiącą.

Gatekeeper

Fitness dla każdego

Sieciach.
 
Terminale - czyli klienci, którzy mają możliwość inicjacji i odbierania zgłoszeń jak również wysyłania i odbierania dwukierunkowego strumienia danych. Terminal może być zarówno oprogramowaniem pracującym na komputerze PC, jak i specjalnym, dedykowanym do tego celu urządzeniem. Wszystkie terminale powinny umożliwiać przeprowadzenie rozmowy telefonicznej, podczas gdy usługa danych czy video jest opcjonalna.
 
Nadzorca (gatekeeper) - zarządzający tzw. Strefą (zone), która jest zbiorem terminali, bramek i serwerów MCU. Standard H.323 dzieli sieć na takie właśnie strefy. Zgłoszenia wewnątrz strefy są zarządzane przez jednego nadzorcę, stąd zgłoszenia międzystrefowe wymagają angażowania kilku nadzorców. Jeśli jest on obecny w sieci, kontroluje przebieg wszystkich rozmów przeprowadzanych w strefie. Terminale mają obowiązek z niego korzystać. Jego podstawowymi zadaniami są: kontrola pasma dostępowego, routowanie zgłoszeń, przyjmowanie i odrzucanie zgłoszeń w strefie oraz autoryzacja użytkowników. Strażnik stanowi także interfejs do innych sieci, ale jeśli jest obecny w danej podsieci, to terminale są zobowiązane go.