O czym chcesz poczytać na blogach?

Gardner howard

Myśli nieuporządkowane

Znaczenia słów

Z wywiadu z Lemem w "Forum". Wywiad jest dłuższy i ciekawy, ale manipulacja słowami znów rzuciła mi się w oczy. Oto jak Lem trafnie podsumował zabawy ze słowem ,,inteligencja'':

Amerykański neurolog Howard Gardner wyróżnia siedem rodzajów inteligencji. Czy inteligencja to pojęcie, które uległo inflacji?

Z pewnością, bo dziś nawet termostaty nazywane są inteligentnymi, tak jak mnóstwo urządzeń kuchennych. Niedawno czytałem w tygodniku „Der.

Zwyczajne życie nastolatki - Onet.pl Blog

Czytam
"Czerwona trawa" Boris Vian
"Powrót do przyszłości" George Gipe & Craig Shaw Gardner

Że może skończyć się zwycięstwem Szwajcarii. Odliczałam minuty do końca, doliczając zawsze 3 do podstawowego czasu gry (zazwyczaj tyle doliczają, gdy nie ma długich przerw). Jednak doliczono aż 5 minut, co jest po prostu skandalem. Wielu obwinia za to Howarda Webba (sędzia od spotkania Polski z Austrią podczas Euro 2008, Polacy grozili mu nawet śmiercią, choć sędziował poprawnie), ale z tego, co kojarzę sędzia techniczny ustala czas doliczony, choć wydaje mi się, że konsultuje się z głównym. Nie zmienia.

S.P.O.R.T. - Onet.pl Blog

Polska <gospodarz>, USA i Francja, która dostała "dziką kartę" [grupa E] oraz Brazylia, Rosja i Bułgaria [grupa F].

 

Michał Winiarski prowadiz w rankingu na najlepiej atakującego. Wyprzedza Japończyka Yu Koshikawę i Amerykanina Gabriela Gardnera.

Paweł Zagumny prowadzi w rankingu na najlepiej rozgrywającego. Polak wyprzedza Kubańczyka Diaza i Serba Petkovicia.

W pozostałych rankingach Polacy plasują się poza pierwszą trójką.

 

Transfery

PZU AZS Olsztyn.

U-20 pokonała na MŚ U-20 w Kanadzie Brazylię 1:0.

Polska - Brazylia 1:0 (1:0)

Bramka: Krychowiak (23., rzut wolny)
Czerwona kartka: Krzysztof Król (27., za drugą żółtą).
Sędziował: Howard Webb (Anglia).
Widzów: ok. 50.000.
Polska: Bartosz Białkowski - Ben Starosta, Jarosław Fojut, Krzysztof Strugarek, Krzysztof Król - Artur Marciniak, Adam Danch, Grzegorz Krychowiak (90. Jakub Feter), Tomasz Cywka (61. Mariusz Sacha) - Patryk.

fuckin'lata 20 do 40 XX wieku. Świetnie sfilmowana biografia legendarnego producenta filmowego i pioniera lotnictwa, ekscentrycznego miliardera, szaleńca - Howarda Hughesa. Ukazano jego romanse z gwiadami Hollywood tamtejszych lat. Między innymi Avą Gardner i Katherine Hepburn.

W skrócie:
Howard Hughes dziedziczy po swoim ojcu, wynalazcy niezwykle popularnego wiertła, 75% udziałów w firmie. Bardzo szybko postanawia przenieść się do Hollywood...

Cate Blanchett zagrała w filmie Cathrine Hepburn. Dostała za tę rolę Oscara za najlepszą rolę drugoplanową. Uwierzcie była niesamowita. Zachowanie, sposób bycia a nawet charakterystyczny akcent Hepburn-udało jej się to zagrać perfekcyjnie.Zasłużone były też z pewnościa Oscary za scenografię i kostiumy. Samoloty-pasja wręcz fobia Howarda Huges'a były zwyczajnie piękne. Warto wspomnieć że dzięki temu facetowi latamy np..