O czym chcesz poczytać na blogach?

Gabon

gabon zabija orzeszkami!

Raj jest gdzie indziej. Tu jak zwykle wpierdol od Boga dostali ci, którzy mieli i tak skrajnie przesrane od dawna - a cały świat uważał i uważa, że lepiej niż oni to nikt nie ma.
Taki żarcik im życie zrobiło.
czyli od żartu zacząłem i żartem zakończyłem. fantastyczna notka, czas na szampana.


cycat dyżurny:
"Nieszczęściem jest, kiedy mały kraj ma zbyt wielu wielkich mężów"
"Jak zachować pokój pozostaje - niestety - tajemnicą wojskową"
Zarko Petan. Słoweński reżyser. Tak, oni też mają reżyserów. Myślących.
gabon 2010-01-15 08:56:06
skomentuj (6)


Polska-Czechy 1:1
Dwa sąsiadujące kraje zjednoczone w Ujni Europejskiej.
W Czechach dozwolono posiadanie narkotyków "na własny użytek". Na własny - jest tu pojęciem umownym, bo 15 g marychy to ilość zdolna do ujarania małej jednostki wojskowej (przy dobrym towarze) i wywołania III wojny światowej. U nas w takich ilościach gospodynie nawet majeranku nie kupują, bo za dużo.
W Polszcze pani Kopacz jest właśnie w trakcie zakazywania palenia papierosów wszędzie, poza własnym mieszkaniem. Pod.

Dzień po dniu. Tydzień po tygodniu. Miesiąc po miesiącu. Rok po roku. Wieczność czy nieskończoność.

.

   Pisz codziennie , bo wtedy będziesz miał kontrolę nad sobą . Pisz , pisz , pisz , o kurcze ale o czym . Nic co godne jest napisania nie wpada mi na klawiaturę . A może o polityce , ale o kim o kaczkach - już wszyscy pisali , o Donaldzie a i tu stron pełno , a może o Palikocie - nie teraz gdy ma malutką Zosię trzeba dać mu spokój , o Wałęsie - o napewno nie - o nim tylko książki się ostatnio pisze .

   Już wiem o GABONIE , Gabon to jest państwo leżące nad Atlantykiem , mieszka tam około 1,6 miliona ludzi z tego 1,3 miliona posiada komórki . Gabon posiada wiele bogactw naturalnych takich jak ropa naftowa , diamenty , złoto , uran a dużo dużo innych jeszcze niezbadanych . Kraj ten poprzez swoją gospodarkę jest krajem prężnym a jego inflacja wynosi 5,2 % rocznie , a PKB jest wielkości 6,5 % . Jest jedyny kraj w Afryce w którym ponad połowa kraju jest wielką dżunglą , a mimo to nie jest zainteresowany sprzedażą drewna pochodzącego z jego terenów , a jest tam zarówno i Balsa jak i Heban (najdroższe drewna.

nieznanaplaneta

Widzenia antropologii tylko pierwszą grupę można zaliczyć do Pigmejów właściwych, bowiem tylko oni charakteryzują się wzrostem wyraźnie niższym niż średni wzrost rodowitych mieszkańców Afryki.

Pigmeje mają bogate życie obrzędowe związane z totemizmem.

Pochodzenie

Do niedawna pochodzenie Pigmejów pozostawało niewyjaśnione. Odpowiedzi dostarczyły ostatnie badania naukowców francuskich. Analizując 20 markerów genetycznych w materiale pobranym od 604 Pigmejów z Kamerunu, Gabonu i Kongo (plemiona Baka, Koya, Bongo, Bezan, Kola), poddając wyniki komputerowej symulacji uwzględniającej miliony możliwości przebiegu dziejów tych plemion i ich członków, badacze ułożyli najbardziej przystający do aktualnej sytuacji genetycznej, historyczny model ich pokrewieństwa.

Pokazuje on, że wspólny przodek Pigmejów żył 54 tysiące lat temu. Ich podział na odrębne plemiona rozpoczął się przed około 2800 laty i zbiegł się w czasie ze zmianą sposobu gospodarowania ziemią w Afryce – ludy Bantu zaczęły trudnić się rolnictwem na wielkich.

Każdy z nas ma drugie Ja - Onet.pl Blog

Ewa W.P. - Jesienna (11:01)
4 Coś drgnęło :)

15 września 2008
Albert Schweitzer
 


Albert Schweitzer

 urodzony 14 stycznia 1875 w Kaysersberg w Alzacji,
zmarł. 4 września 1965 w Lambaréné w Gabonie .

Bida z Nedza - blog taki sam jak zaden ..

skomentuj (3)


Koegzystencja, w stanie jakby symbiotycznej rownowagi koniecznego zła ..

Czasami wydaje mi się, że jestem kimś ..
.. Ale to tylko sen erotyczny ..

ojaciepierdole .. 2003-06-22 12:08:32
skomentuj (5)
Regular Pleasures ...

I jeszcze jeden i jeszcze raz .. jeszcze jeden .. cholera za tydzien .. a propos dzisiejszego egzaminu, to zastanawiam sie na cholere komu wiedziec, ze na Tovalu i Kiribati nie ma systemow partyjnych ?? a są systemy demokratyczne ?? albo ze w Gabonie wystepuje tzw "peronalist party" Demokratyczna Partia Gabonu Omara Bongo ?? .. nic to .. zagryzłem zęby i stukałem .. cobaczymy co wystukałem ..
Ta notka nie ma zadnego głębeszego czy płytszego przesłania .. bo mnie głowa boli .. nie wiem co piszę .. gadam byle gadac .. byle odstawiac zachodniaka, ktory udaje ze umie poruszac się bez strzałek wskazujących drogę ..

idę się połozyc .. a w razie draki .. szybko w krzaki ..

zajazzowywuję się Patricią Barber ..

ojaciepierdole .. 2003-06-23 19:00:14
skomentuj (1)

Codzienność skrzeczy

Łysym i nie być bo się nie istnieje? Tak mają wyglądać moje poniedziałki przez długi, długi czas. Powinno się stworzyć nowe powiedzenie: ,,Nie czyń sobie co Tobie niemiłe". Mogłem wybrać podstawy psychologii, z tego i z tego egzamin więc... nie chciałem wstawać na 8.00 i mam co mam. :(

Z przyjemnych rzeczy w niedzielę był finał Pucharu Narodów, po rzutach karnych wygrała Zambia z WKS. Kibicowałem Zambii, która do tego meczu straciła tylko 2 bramki. Najważniejsze jednak jest to jak poradzili sobie z traumą sprzed paru ładnych lat. Otóz w 1993r. w Gabonie (tam był finał) rozbił się samolot z drużyną Zambii. Nikt nie przeżył, moim zdaniem dokończyli to co tamci mieli zapewne w planach czy marzeniach.

Pozdrawiam, mogę śmiało powiedzieć, że czuję się Zambijczykiem (chyba tak nazywa się mieszkaniec Zambii?).


W oparach absurdu z linijką w reku - Onet.pl Blog


01 lipca 2010
Skamieniale bakterie?
W dzisiejszym Nature mozna znalezc bardzo ciekawy artykul o odkrytych w Gabonie skamienialych mikroorganzmach. Maja one 2.1 mld lat i sa - przynajmniej w pewnym stopniu - wielokomorkowe. Najstarsze potwierdzone szczatki jednokomorkowych bakterii sa niewiele starsze. Kolejnym interesujacym aspektem odkrycia jest to, ze 2.1 mld lat temu tlen dopiero zaczynal sie tworzyc na naszej planecie i jego poziom byl wielokrotnie nizszy niz teraz. Wiekszosc znanych nam organizmow wielokomorkowych i kolonijnych jest zdecydowanie tlenowcami a tu prosze - pradziadek potrafil bez tlenu.  Grupa badaczy poswiecila wiekszosc energii w tym projekcie na bardzo dokladny datowanie probek. Blad pomiaru.