O czym chcesz poczytać na blogach?

Gąbki

Jestem. Myślę i czuję. - Onet.pl Blog


15 grudnia 2011
Życie jak muzyka raz jeszcze
W ostatnich dniach moją głowę zaprząta lektura autobusowa. Autobiografia Keitha Richardsa. Gorąco polecam, kawał dobrej pogadanki na temat życia. I mimo różnicy wieku, realiów i wszystkiego, co tylko można sobie wyobrazić, tyle jest podobieństw... Dla każdego z nas. Tak samo jak Keith każdy z nas, z mojej paczki, miał takiego bzika na punkcie muzyki. Byliśmy jak takie małe pokręcone gąbki, które chłonęły więcej i więcej. Pamiętam doskonale, jakie wrażenie robił na mnie zawsze Michael Jackson, który był początkiem, a później jak wbijał mnie w ziemię Queen. To było jak zupełnie inny świat. Później było już tylko lepiej. Krzysia powalał power metal i Blind Guardian, Jerzy ubóstwiał Axla i Gunsów, Gumiak kochał Acid Drinkers, a ja byłem gdzieś po środku. Zahukany ciężkimi riffami KoRna i Black Sabbath. To dawało takie poczucie uczestniczenia w wielkiej tajemnicy, którą człowiek rozumie tylko i wyłącznie jednostkowo dzięki swojemu odbiorowi. Tylko ja to tak widzę, reszta nie..

Taniec Wampirów

SARA:

Nie przeszkadza mi to

 

 

ALFRED:

Łatwo tam zgubić się

 

 

SARA:

Droga znana mi jest

 

 

ALFRED:

Może cię pożreć wilk

 

 

SARA:

Tutaj nuda doskwiera mi

 

 

SARA i ALFRED:

Tam jest swoboda

I każdy wolny wybór ma

Tam jest pogoda

I szczęście co bez końca trwa

Tam życie ma

Inny smak

 

 

SARA:

Zapomniałam gąbki.

 

 

DZIELIMY SZCZęśCIE NA Pół - O mnie - bloog.pl

Się az granatowe,wtedy trace z Kacpim kontakt,trwa to kilka sekund,czasem kilkanaście,po tym ataku wraca do siebie i od razu zasypia.Staram się wyeliminować te negatywne bodzce,które moga byc  przyczyną,nie wiem czy mi się to uda.
Szukam przyczyny,bodzca który może pobudzać.Wykluczyłam juz wiele sytuacji,np. zbyt ciepłą wodę,polewanie prysznicem,nawet myślałam że może  na mycie głowy tak reaguje ,ale za każdym razem te ataki się powtarzały,dziś wydaje mi sie że znalazłam przyczynę tych ataków,dla mnie jest to wręcz nie możliwe,a jednak.....
do tej pory zawsze do mycia używałam gąbki,postanowiłam  kilka dni temu umyć  w zwyczajnej wanience dla niemowląt,zapomniałam o gąbce,a że bałam się by za długo nie siedział w wodzie więc umyłam Kacpiego tylko ręką,byłam zdziwiona że nie ma ataku,
heheheheh, ależ byłam szczęśliwa,od kilku miesięcy poraz pierwszy Kacper umyty nie dostał ataku.Dziś znów powtórzyłam kąpiel juz w dużej wannie,ale bez gąbki i było wszystko ok!!!! czy to możliwe by gąbka była tak mocnym bodzcem ??????
no zobaczymy jak będzie dalej,oby moja radość nie była za wczesna........
ale wierzcie mi pora wieczorna dla mnie w ostatnim czasie to.

Matka polka - wersja testowa - Onet.pl Blog

Cuda i dziwy
Jakiś czas temu kupiłam Emilce do łóżeczka tzw poduszkę klin. Nie za bardzo nam się przydaje, bo Emilka w łóżeczku spać nie zamierza, więc wykorzystujemy je głównie do przebierania, zmiany pieluch i podziwiania karuzeli (jeżeli delikwentka ma akurat dobry humor ;-) Niemniej poduszka jest i leży bezproduktywnie porastając mchem i paprociami (prawie). W sobotę przy okazji robienia prania rozebrałam ją z poszewki (odkrywając przy okazji, że poduszka zrobiona jest z gąbki) a że nie mam drugiej na zmianę narzuciłam na nią kocyk.
Popołudniu wróciłam ze sklepu, patrzę, a rzeczony kocyk na poduszce cały wymiętoszony. No nic, pomyślałam, że musiałam doprowadzić go do takiego stanu podczas ubierania córeńki. Wczoraj z kolei wróciliśmy od rodziców, zerknęłam do łóżeczka i coś mnie trafiło. Mało tego, że kocyk znowu wymiętoszony to jeszcze po całym łóżeczku walały się kawałki gąbki! Poduszka cała pogryziona i podrapana, co oczywiście nie stało się za sprawą działania sił nadprzyrodzonych  tylko kocich pazurków. Winowajczyni oczywiście prezentowała sobą.

°¤o,¸¸¸,o¤° Żółwie °¤o,¸¸¸,o¤°

Mogą wciągnąć głowy, nóg i ogona do skorupy.

Rozmiary 
Długość od 75 do 140 cm
Masa ciała do 500 kg.

 
Biotop 
Całe życie spędzają w morzu a jedynie samice na krótki czas wychodzą na ląd w celu złożenia jaj. Większość życia spędzają na otwartych wodach a jedynie od czasu do czasu są spotykane w pobliżu raf.

Pokarm 
Poszczególne gatunki różnią się między sobą upodobaniami pokarmowymi. Żółwie karetta jedzą gąbki, żółwie zatokowe jedzą krewetki i kraby. Żółwie zielone jedzą morską roślinę z.

marobin.blog

Aha autor nazywa się Edmund Nizurski. Zaczytywałem się w nim przedewszystkim w podstawówce. Najbardziej oczywiście w “Niewiarygodnych przygodach Marka Piegusa”, z którym bardzo się utożsamiałem. Wróciłem do książek Niziurskiego w zeszłym roku i przeczytałem już chyba wszystkie i o dziwo nadal czytałem je z wielkim zainteresowaniem. Nadal bardzo mnie śmieszą i w ogóle nie nudzą, mimo, że mam już nie mało lat.. Ciągle mam jeszcze wielki sentyment do książek z dzieciństwa. Ostatnio np. Zakupiłem dwie książki Stanisława Pagaczewskiego z przygodami Smoka Wawelskiego (“Misja profesora Gąbki” i “Porwanie Baltazara Gąbki”).
Więc niech Was nie zraża długość poniższego tekstu i dokładnie go przeczytajcie. Napewno Wam też się spodoba.

Stoczyliśmy się do trawiastej dolinki i nadzialiśmy na kolczasty krzak dzikiej róży. Pokłuci zerwaliśmy się na nogi i odskoczyliśmy gwałtownie, bo coś poruszyło się nam pod nogami.
–Nieco ostrożniej proszę. Depczecie człowieka pracy – usłyszeliśmy czyjś zaspany głos z łoża majowych ziół i kwiatów uniosła się chuda końska twarz porośnięta rzadką rudawą szczeciną
- O rany –.