O czym chcesz poczytać na blogach?

Futbol

grenkazimierz - Onet.pl Blog

Bugdoł. Pomimo, że Bugdoł w opinii jednej  z gazet o profilu piłkarskim to kolejny figurant w piłkarskiej centrali, taki nieobyty w realiach piłkarskiej centrali gość z prowincji to jakieś tam przełożenie na nie mniejszego figuranta czyli Latę ma. I tak sobie chłopaki prywatne poletka na związkowym gruncie uprawiają.

Nawet taki zarzut, że pod decyzją podpisał się tylko (służalczy) przewodniczący komisji Zbigniew Lewicki, zamiast wszystkich członków komisji daje wiele do myślenia. Nasuwa się po trosze analogia do umowy ze SportFive, którą Lato podpisał bez zgody Zarządu, a w sprawie której CBA wznowiło dochodzenie.

Ten wyrok daje nadzieję, że i w innych sprawach zapadną wyroki, które zaprowadzą w konsekwencji praworządność w PZPN. Daje nadzieję, że swój epilog znajdzie sprawa uprawomocnienia wyroku w zachodniopomorskiem dotyczącą sfałszowania wyborów, manipulowania przy walnych zjazdach i wiele, wiele innych tak dobrze Państwu znanych. Oby tak się stało bo dość już traktowania Związku przez Latę, Kręcinę i im podobnych jak prywatnego folwarku, na czym cierpi niestety cały polski futbol. 

C.K. Futbol

W przedwojennej kadrze Polski grali Żydzi i Ślązacy

Autorzy przekłamanych artykułów czynią desperackie próby, żeby zdegradować polską scenę kibicowską do roli ślepej, ksenofobicznej tłuszczy. W oczach dziennikarzy ksenofobia miała być od zawsze wpisana w historię naszego futbolu, w przeciwieństwie do “oświeconego”, kosmopolitycznego Zachodu. Nie wiedzą albo nie są świadomi, że w historii piłki nożnej możemy znaleźć sporo przykładów obalających wszelkie bzdurne tezy.

Na początek warto sięgnąć do początków polskich rozgrywek piłkarskich. W roku 1927 rozegrano pierwszą edycję ligowych mistrzostw Polski. W szranki stanęły znane nam dzisiaj firmy, takie jak Wisła, Legia Warszawa, Ruch Hajduki Wielkie, ŁKS Łódź czy Polonia Warszawa, zapomniani kresowi giganci – Pogoń Lwów, Czarni Lwów, ale i też kluby.

margaretka16 blog


Jest godz. 20:59, wyglądam za okno, by łyknąć powietrza.. A tu mnie uderza en dobrze znajomy mi zapach - fala atmosfery i wspomnień wakacyjnych - piasków, stryjowa, N (ten stary, ale juz nieaktualny!!!:P), pamiętne, dżampry.. Wszystko co pozytywne! Ale jakie mobilizujące, chociażby do napisania tego o czym marzę od 2004r..
Kropuś, pożyczam laptoka!:)
Na tych także może tak być:)
Ja chyba z wrażenia dziś nie zasne:P

Żeby było weselej, popijam koktajl truskawkowy - mój ulubiony poncz:)
Tatusiu, pycha!:)


skomentuj (10)
2006-06-27 21:18:47 >> Futbol

W szale Mundialu, coraz bliżej finału mistrzostw, dedykuję piosenkę Maryli Rodowicz "futbol" wszystkim fanom piłki, kibolom i tym, którzy dostali się na staszka:D Nie będę się rozdrabniać, wszystkim no:P

Futbol, futbol, yeah..
Futbol, futbol, futbol,
przeżyjmy to jeszcze raz
Gdy piłka w grze wyjdzie na strzał,
śledzi jej lot cały świat
Piłka jest okrągła jak ziemski glob,
jak ziemski glob
Na świecie tym są takie dni,
gdy niebo drży, bo padł gol
To był strzał, to jest szał,
To jest sport, to sport
Futbol,.

Sphaeristerium

To autorzy rankingu sklasyfikowali te derby dopiero na 24 miejscu. O kryterium rozrób wspominam nie przypadkiem. Autorzy rankingu tak uzasadnili  17 miejsce dla Krakowa: "W 2006 r. oba kluby obchodziły swoje 100. urodziny. Tylko kibice nie świętowali. Chociaż użyto polewaczek z wodą, pojazdów opancerzonych i helikopterów, nie udało się zapobiec zasztyletowaniu kibica Wisły przez zwolenników Cracovii. Od tej pory święta wojna odbywa się bez kibiców gości". I tyle.

Właściwie to nie wiem, czy to 17 miejsce to powód do chwały (Kraków jednak został dostrzeżony na scenie światowego futbolu), czy przeciwnie (został dostrzeżony tylko i wyłącznie z powodu wysokiego poziomu agresji na i wokół stadionu, a nie ze względu na wydarzenia na murawie). Może jakiś Krakus się wypowie?

Pierwsze miejsce zajęły derby Glasgow, drugie pojedynki Olympiakosu z Panathinaikosem, trzecie Fenerbahce i Galtasaray.

Nie tylko krakowskie derby zostały dostrzeżone z powodu przemocy.

15:14, slawek.szymanski