O czym chcesz poczytać na blogach?

Funt brytyjski

piatastronaswiata blog

Na malunek na twarzy w kolorach łotewskich: bordowy-biały-bordowy nawet ja się dałam namówić. Skoro Pani Prezydent w telewizji publicznej wystąpiła w koszulce reprezentacji Łotwy w hokeja....
8) Łotewskia waluta- łaty- kosztuje na nasze prawie tyle co funt brytyjski: 5,50 PLN za 1 łat. Nieźle, nie?
9) W Jurmale/Majori mają najśmieszniejszą plażę, jaką w życiu widziałam- najpierw jest dosyć szeroka plaża z białym piaseczkiem, potem jest ze 20 metrów pasa mokrego, ubitego i udeptanego piachu ( z.

kot

Zastąpiła panika, gdy okazało się, że bez rezerwacji o tej porze nie możemy liczyć na żaden pokój, czy to w luksusowym Hiltonie w centrum, czy też w podłym podmiejskim moteliku; dodatkową przeszkodą był fakt, iż walutą, jaką dysponowaliśmy był wyłącznie funt angielski, na co nasi rozmówcy reagowali, jakby ich spoliczkowano; że już nie wspomnę o tym, że wówczas zasób mojego francuskiego słownictwa ograniczał się wyłącznie do wypowiadanego z uroczym uśmiechem „bonjour” i natychmiastowego.Dopiero parę lat później dowiedziałam się jaki był cel tej podróży – cel ostatecznie został spełniony, choć nie na ziemi francuskiej, a brytyjskiej, gdyż cały wyjazd do Paryża okazał się wybitną klapą; z założenia miał być to czas wypełniony obrazkami niczym z romantycznych filmów, gdzie w jakiejś uroczej knajpce mieliśmy dyskutować, palić i chłeptać wino bez końca, a później kochać.

Nigdy nie mów nigdy... - bloog.pl

Padam z nóg...
Oczy na zapałkach, albo raczej zapałki na oczach....
Dużo roboty, mało snu... Ale w moim przypadku raczej nie mam powodu narzekać... Do powrotu blisko, więc każdy grosz (funt) się przyda... A brak snu... Przeżyję...chyba?
Obiecałem, że o pewnym epizodzie (czytaj: wizycie w wyjątkowo "unikatowym" miejscu). złożę relację... No i zrelacjonowałem, ale... złosliwość rzeczy martwych, wykasowało długi wpisSzkoda, bo.

"Carlinga" wziąłem, jakoś tak mi się skojarzyło z reklamą pewnego klubu... Piwo jak piwo, podobne do polskiego, no ale zawsze będę mógł powiedzieć, że spróbowałem...
Półki mocno sfatygowanej szafy uginały się od trunków... Nie tylko typowo brytyjskich "Gordonów", ale i "Malibu", "Martini", czy nawet uderzającego jak pałka w głowę, "Smirnoffa"... Wniosek taki, że Polak tu z pewnością zagląda... Nie pomyślałem o sobie...
Wystrój pubu drewniany, co sprawiałoby całkiem fajną atmosferę....

{ja i ty to my}

Britain), Zjednoczone Królestwo (United Kingdom)
Nazwa pełna: Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland)
Położenie: Wielka Brytania leży w północno-zachodniej Europie, na Wyspach Brytyjskich położonych na Morzu Północnym i na Oceanie Atlantyckim. Granica lądowa z Irlandią.
Regiony i terytoria zależne: W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania, Irlandia Północna leżąca w.Irlandzki, gaelicki (używany w Irlandii i Szkocji), szkocki (trzy odmiany: Scots, Gallic nazywany też Scottish oraz szkocki używany w Irlandii Północnej, tzw. Ulster Scots), planuje się także uznanie za urzędowy języka kornwalijskiego.
Jednostka monetarna: 1 funt szterling = 100 pensów
Ustrój polityczny: Wielopartyjna monarchia dziedziczna, system parlamentarno-gabinetowy, dwuizbowy parlament - Izba Gmin z 651 miejscami i Izba Lordów z 1177 miejscami.
God Save the Queen

God save our gracious Queen,.