O czym chcesz poczytać na blogach?

Fundusz socjalny

komuch2

Kiedyś pracowałem w jednym z dużych zakładów pracy, teraz już go nie ma – jak większość niepotrzebnych molochów został zlikwidowany gdzieś w latach 90 – tych.

Jedną z rozrywek dla robotników  były różnorodne wycieczki – a to na grzyby, a to na pieczonki, wszystko prawie za darmochę. Mieliśmy bardzo rozdęty fundusz socjalny – ostatecznie byliśmy przodującą siłą narodu.

I tym razem kolega prezes mnie nie zawiódł:

Najpierw wyjął plik kolorowych folderów, dotyczących funduszu PHARE, następnie rozdał je każdemu z nas, po czym wziął jeden z  tych co mu pozostały i dokładnie nam go na głos przeczytał, potem tak go to zaciekawiło że wziął następny i też go nam przeczytał, po przeczytaniu trzeciego okazało.

"...w życiu piękne są tylko chwile..." - Onet.pl Blog

Przez dzień kobiet i święto pierwszego maja….
Wiele rzeczy było złych w tamtych czasach, ale nie raz powtarzamy "kiedyś było lepiej". Powtarzamy te słowa kiedy przypominamy sobie, że bardziej cieszyły nas drobiazgi, które z trudem zdobywaliśmy, kiedy istniało coś takiego jak fundusz wczasów pracowniczych i fundusz socjalny. Kiedyś przypominamy sobie czasy, gdy dzieci nie umierały, bo nie było skierowania do szpitala, a życie ludzkie dla lekarza stanowiło priorytet… Kiedy kobieta w ciąży nie traciła pracy, a samotna matka była pod opieką państwa. Ludzie częściej się spotykali, byli.

zieelona blog

Antybiotyków uzależnione jest od ruchu wahadełka (szczegóły na priv, hihi), a lekarze, którzy nie stosują takiej metody to zwykłe konowały.

To wszystko, to brutalna rzeczywistość. A co mnie wściekło dzisiaj? Spytałam dyrekcję, czy dostaniemy coś na święta z funduszu socjalnego (gdzie co miesiąc jest odprowadzana składka z moich zarobków). Dyrekcja niemal mnie wyśmiała. Powiedziała mi oczywiście, że nie, bo to biedna gmina, na wsiach to już tak jest, ale przecież coś za coś. W zamian mam przecież tak wspaniałe warunki pracy.

A teraz.

czpiot blog

Kolor ulicy. przystanków tramwajowych, kiosków i kontenerów na śmieci. starych bab, komorników i pedałów. nikt mi nie wmówi, że to naturalna kolej rzeczy.
czpiot 2005-08-21 21:38:08
skomentuj (3)


firmowe grzybobranie

żeby nie było, że nie ma funduszu socjalnego w firmie, pani dyrektor przebrała się za czerwonego kapturka i pojechała na grzyby zostawiając na biurku listę poleceń. jak ostatnia skacowana biurwa łaże od rana po necie w poszukiwaniu Nowej Fryzury na włoskich stronach gejowskich. dzień jak codzień.

może coś.

Zasuwaniec - Onet.pl Blog

Opinie jest nieistotne. Polacy wiedzą lepiej - są poniżani i traktowani gorzej, bo są Polakami. Nie to co w Polskich firmach - tam jest wszystko jak na obrazku z religii. Pracodawcy płacą wysokie pensje, wszystko odbywa się legalnie, nie wymuszają pozostawania w pracy bez wynagrodzenia, fundusz socjalny pęka w szwach, a stołówki zakładowe są wzorowane na restauracjach Marriota. Nie da się też powiedzieć złego słowa o polskich szpitalach - wszystko jest wszystko cacy, no może nie ma lodówki na jedzenie pacjentów, może nie ma mikrofalówki do podgrzania picia czy kaszki, ale.

Ubezpieczenia w Niemczech | Tanie ubezpieczenia w Niemczech, tanie ubezpieczenia dla Polaków w Niemczech

Kosztownych zabiegów medycznych. Specyfika tej formy zakładowych systemów emerytalnych związana jest z faktem, iż Ustawa o emeryturach zakładowych nie gwarantuje bezpośrednio roszczenia o wypłatę świadczeń przez kasy wsparcia. W orzecznictwie przeważa jednak pogląd, iż ze względu na socjalny charakter świadczeń w ramach zakładowych systemów emerytalnych oraz ich powiązanie ze stosunkiem pracy, nie jest możliwe całkowite pozbawienie pracowników roszczeń o wypłatę świadczeń zaopatrzeniowych z kas wsparcia.

Fundusze emerytalne

Najmłodszą formą emerytur zakładowych są fundusze emerytalne. Wprowadzone w 2001 r. miały przyczynić się do dalszego rozwoju zakładowych systemów emerytalnych w Niemczech. W wykonaniu przyrzeczenia (umowy emerytalnej) pracodawca uiszcza do funduszu składki. Harmonogram wpłat składek do funduszu oraz zasady (tj. wielkość,.