O czym chcesz poczytać na blogach?

Fundusz emerytalny

Ranking Funduszy Emerytalnych

 • czwartek, 28 kwietnia 2011
  • Fundusze Emerytalne

   W 1999 roku w Polsce doszło do zmianach w systemie emerytalnym. Wprowadzono do niego nowy element systemu bazowego – kapitałowe fundusze emerytalne, nazywane Otwartymi Funduszami Emerytalnymi, w skrócie OFE. Obecny bazowy system emerytalny składa się z części repartycyjnej oraz kapitałowej.

   Finansowanie repartycyjne polega na wypłacie świadczeń z bieżących składek przez osoby pracujące, ubezpieczone służbą finansowaniu.

 • FUNDUSZE EMERYTALNE

  Wyniosła ponad 8 procent. To pokazuje, że klienci nie mają co się obawiać o swoje oszczędności. Na ostatnich spadkach na pewno nie tracą, jak to niektórzy śmią twierdzić... a raczej mają tylko nieco niższe zyski.

  Zarządzający podkreślają, że przed okresami złej koniunktury na giełdzie mogą Fundusze Emerytalne uchronić inwestycje w instrumenty pochodne, które zabezpieczają przed spadkami. Z takiej możliwości fundusze emerytalne nie mogą jednak jeszcze korzystać.

  Z posiadaniem akcji. Jeśli klienci powierzyli inwestorom portfelowym takim, jak OFE czy fundusze inwestycyjne pieniądze, które są lokowane w akcje, to są oni zobowiązania do reprezentowania tych klientów na WZA -uważa Michał Szymański, członek zarządu CU PTE.

  Aktywność funduszy emerytalnych najczęściej sprowadza się do proponowania osób do rad nadzorczych. - Osoby zatrudnione u nas nie zasiadają w radach nadzorczych spółek. Dobre kandydatury są jednak problemem. Zależy nam na osobach kompetentnych i niezależnych od wszystkich. Korzystamy z korpusu Polskiego Instytutu Dyrektorów, ale.

  interesujaceartykuly | Just another WordPress.com site

  Są pieniądze czyli emerytura. Bez dochodu nie ma dostatniego życia. Pamiętaj że nie ma niczego gorszego kiedy nie masz wystarczająco dużo pieniędzy na to aby kupić sobie leki. Dlatego więc zacznij planować swoją emeryturę jak najwcześniej. Jedną rzeczą jaką możesz zrobić to zapoznać się z otwartym funduszem emerytalnym.

  Bankowy Otwarty Fundusz Emerytalny

  Otwarty fundusz emerytalny to jeden z najważniejszych funduszy emerytalnych z którego będzie wypłacana dla ciebie większość twojej emerytury. Na tego typu fundusz zapisanie jest obowiązkowe jeśli pracujesz i dostajesz za to pieniądze..

  Antek73 - bloog.pl

  Myślą. Dobrze jest jednak poświęcić trochę czasu na to, aby wybrać dobry fundusz emerytalny. Owy dobry fundusz emerytalny jest bowiem doskonałą szansą na to, aby w przyszłości nie martwić się po prostu o swoją emeryturę. Są jednak takie sytuacje, w których nawet osoby chętne, które chcą wybrać dobry fundusz emerytalny, nie wiedzą jak się do tego zabrać.
  Dobrze jest więc wówczas poprosić o pomoc fachowca. Często taka porada może trochę kosztować koszt zazwyczaj jednej wizyty, ale dzięki temu o wiele łatwiej jest odszukać dobry fundusz emerytalny. Oprócz takiego sposobu warto również od czasu do czasu.

  KBSiedlceBlog | oszczędzanie, emerytura, inwestycje

  pieniądze zgromadzone w subfunduszu C. Rząd wyjaśnia w projekcie, że takie rozwiązanie pozwoli na maksymalizację zysku w pierwszym okresie oszczędzania i minimalizację ryzyka w okresie przed emeryturą.

  Po osiągnięciu przez członka OFE 55 lat, fundusz zacznie przenoszenie aktywów zgromadzonych w subfunduszu A do subfunduszu C. Członek OFE będzie jednak mógł zażądać, by nastąpiło to pięć lat wcześniej lub później. Do subfunduszu B trafią środki zgromadzone przed 1 lipca 2012 r. Stopniowo będą one przekazywane do subfunduszu A, a w przypadku.

  Kara do 1 mln zł.

  Zdaniem rządu, PTE zatrudniają za dużo agentów, a w wyniku ich działalności wielu członków OFE zmienia fundusz na gorszy lub droższy. W 2009 r. wydatki PTE na akwizycję sięgnęły ponad 440 mln zł, co stanowi prawie 37 proc. kosztów operacyjnych towarzystw emerytalnych.

  Pod koniec sierpnia, podczas spotkania z szefami Otwartych Funduszy Emerytalnych premier Donald Tusk sformułował całą listę zarzutów wobec funduszy. Poinformował, że w najbliższym czasie oczekuje od OFE propozycji, w jaki sposób mogą zwiększyć swoją.