O czym chcesz poczytać na blogach?

Fundamenty

Prezantacja The Sims 2 - bloog.pl

Piwnica

1. Tworzymy w grze nową działkę, wchodzimy do niej i tworzymy dół (podobnie jak na załączonym obrazku)

2. Narzędziem które prostuje teren, wyrównamy ściany oraz podłoże dołu (podobnie jak na załączonym obrazku)

3. Dół otaczamy fundamentami (podobnie jak na załączonym obrazku)

4. Pokrywamy podłogą fundamenty *można także pokryć kawałek poza fundamentami jednak nie cały* od pokrytego terenu spuszczamy schody do naszego dołku (podobnie jak na obrazku)

5. Pozostałości także pokrywamy podłogą i piwnica gotowa :)

                           MOST

 

 

1. Tworzymy w grze nową działkę, na której tworzymy fundamenty. Środek wypełniamy podłogą (wg. uznania), podobnie jak na obrazku.


2. Następnie narzędziem, którym.

Blog akademickiego nonkonformisty – Józefa Wieczorka

Nie zanosi się zatem, aby nowy kontekst filozoficzny patologii świata akademickiego i jego kolaboracji z instalatorami systemu komunistycznego w Polsce został przedyskutowany, mimo obecności na Zjeździe tak zasłużonej dla tej instalacji osoby jak Zygmunt Bauman .

Jak udokumentował program :Jan Pospieszalski: Bliżej   interwał 31 – 36,25 min)  Zygmunt Bauman jakoś o tych swoich zasługach nie chce pamiętać, a przecież najwyższy czas aby podjąć ten temat ‘w ujęciach dotychczas niedyskutowanych’.

Czyżby dla obecnych filozofów prawda nie była ciekawa ?

Organizatorzy piszą : ‘ filozofia jest fundamentem, na którym można i należy budować nie tylko zręby nauk humanistycznych, ale.

budowa grilla ogrodowego. - Onet.pl Blog

Aga, to miło, że komuś się spodobała moja budowla!
Dla przeciwwagi przytoczę okrzyk mojego teścia gdy zobaczył grilla: „Ale ołtarz ci wyszedł!”    ......No cóż, przed jedzeniem ponoć wypada się pomodlić więc może to i dobrze.

W ramach odpowiedzi na Twoje pytanie o zastosowanych materiałach zamieszczam poniżej III część opisu.

Konstrukcja grilla

Kostka granitowa, a szczególnie ta o dużych wymiarach, nie jest zbyt wdzięcznym materiałem do wymyślnych kształtów muru. Postanowiłem zatem, że ściany grilla będą proste. Ich rozstaw (zaplanowany oczywiście przed wykonaniem fundamentu) zależał głównie od wymiarów przyjętego rusztu. Ruszt, przy odrobinie zdolności można wykonać samemu (np. z prętów ze stali nierdzewnej), można go pozyskać ze starego grilla lub zamówić w warsztacie. Jest jeszcze czwarte rozwiązanie, z którego skorzystałem – kupiłem w OBI gotowy ruszt o wymiarach 40x60 cm. Ruszty takie produkowane są w różnych wymiarach i można je kupić w dużych „marketach” na grillowych stoiskach. Rozstaw ścian pod półkę przyjąłem zakładając, że w niszę pod półką ma się swobodnie zmieścić typowy worek z węglem.
Jak widać na zdjęciach ściany wykonałem jako murowane z kostki granitowej na zaprawie cementowej - w proporcji około 1:3 to znaczy

Blog celine - e-blogi.pl

Blog celine
Abstrakcyjnie o przyziemnym 2007-02-18

Niedawno miałam dylemat - fundament bez rozwiązania czy rozwiązanie bez fundamentu? Teraz pytam raczej - "TEN", właściwy, jedyny fundament bez rozwiązania czy też rozwiązanie z "jakimś" fundamentem, innym, nieco mniejszym, ważnym, acz nie "absolutnym?" Ważniejsza jest idea, czy jej konsumpcja? Czysta idea bez konsumpcji, czy partykularna konsumpcja niepełnej idei? Bardziej liczy się to, skąd wyruszamy, czy dokąd idziemy? A może sama droga? Cel, fundament, czy to, co pomiędzy? Czy ktoś mnie w ogóle rozumie???

Skomentuj [7]


Momenty 2007-02-13


Od kawiarni do kawiarni, od dłoni do dłoni, od ust do ust. Mnożą się pytania, a odpowiedzi coraz mniej. Ile pustki w zgiełku, ile zdarzeń w ciszy. Wzrok znad szklanki, znad kufla. A ile rozterek i rozpaczy w prostym, kawiarniano - imprezowym tygodniu z życia. "W tej mikroskali makrodramat...." Drżący krok w stronę Wisły i niewiedza, że kilka wschodów słońca póżniej Jej oczy wyzwolą znów - jak po długiej medytacji. Głupie namiętności, jeszcze.

Agroturystyka i konie - bloog.pl


Wjechał ciężki sprzęt i zabrał się za porządną robotę:
I tyle zostało z naszych budynków, sterta cegieł, sterta desek i sterta kamieni. Reszta, co niepotrzebne, wywiezione:

  

   Ze strony konkretów. Za rozbiórkę zapłaciliśmy 19.000zł. Został rozebrany budynek mieszkalny, gospodarczy, plus fundamenty z trzeciego budynku (gdzieś na działce były pozostałości jakiejś starej stodoły), wywieziony gruz, teren uporządkowany.

  

   Podsumowanie. Mieliśmy coś, teraz nie mamy nic. Mam nadzieję, że wielbiciele starych ruin nie wykreślą mnie ze swojego grona. Dom będzie budowany w tym samym kształcie w jakim był stary, to samo stajnia. Myślę, że mimo, że nowo budowany, to jednak pozostanie w klimacie starego, wiejskiego domu. A część starych cegieł zostanie wykorzystana przy budowie nowego, więc dusza starego gospodarstwa pozostanie na swoim miejscu.


zduchem blogTagi: ja, msza
zduchem 2010-02-04 20:34:11
skomentuj (1)
Fundament
Jutro rozpoczyna się w Porszewicach (niedaleko Łodzi) Fundament. Bardzo się cieszę, że będę mógł tam pojechać, jako osoba towarzysząca rekolektantom. Dla mnie samego tydzień wyciszenia również się przyda. Tak więc trzymajcie za nas kciuki i od czasu do czasu pomódlcie się za nas ;) 
Tagi: ja, rekolekcje, jezuici, odnowa w duchu świętym
zduchem 2010-02-13 12:31:37
skomentuj (0)
Fundament
Naprawdę fajnie jest być tutaj na rekolekcjach, jako towarzysz duchowy. Jest to coś, co tak naprawdę jest trudne do opisania, a w gruncie rzeczy chyba nie da się tego zrobić. W każdym bądź razie wspaniale jest przyglądać się temu, jak padają mury i ludzie otwierają się na działanie Pana Boga w ich życiu. Kiedyś spotkałem się z takim zdaniem jednego z jezuitów, którzy już od lat siedzą w rekolekcjach, że samo towarzyszenie jest czymś wspaniałym, bo pokazuje jak Bóg po pierwsze posługuje się nami, a po drugie, w jaki unikalny, niepowtarzalny sposób dotyka serc każdego rekolektanta. I rzeczywiście, gdy widzę, jak Bóg.

Gaudium Et Spes - Onet.pl Blog

moralnym poważnym obowiązkiem. Przeto opuszczenie Mszy Świętej bez bardzo ważnego powodu, czyli z lenistwa, niedbalstwa, źle zorganizowanego czasu - jest grzechem ciężkim, zrywającym naszą przyjaźń z Bogiem. Co innego, gdy mamy do czynienia z chorobą, albo z przyczyną obiektywną. Wtedy nie mamy do czynienia z grzechem, ale powinniśmy - pozostając w domu - uczcić Dzień Pański jakąś własną, może trochę większą, niż na co dzień, modlitwą.
      Proszę, Kochani, abyście raz jeszcze przemyśleli swój udział w tym ogromnie ważnym wydarzeniu, jakiem jest Najświętsza Ofiara. Niech to nie będzie tylko zaliczenie obowiązku, "odstanie" godziny gdzieś pod chórem, ale pełne miłości i zaangażowania zasłuchanie w Boże Słowo, udział we wspólnych modlitwach i śpiewach mszalnych, uwieńczone - oby zawsze! - przyjęciem Komunii Świętej. To ostatnie jednak domaga się stanu łaski uświęcającej, o który zawsze warto się starać. Niech takie podejście do tych najważniejszych spraw stanie się, Kochani, budowaniem na mocnym fundamencie, do którego Jezus zachęca dzisiaj w Ewangelii.