O czym chcesz poczytać na blogach?

Fukuoka

olowiany.blog
Ostatnie dni w Tokio. Zew tego miasta okaże się jednak na tyle silny, że jeszcze wrócimy. Tymczasem zdjęcia 4 i 5 już z Fukuoki - ponoć miasta grzechu z największym zagęszczeniem barów na świecie. Oczywiście w porównanie z Tokio to jakaś popierdółka. Generalnie widać, że ludzie piszący przewodniki są w jakiejś zmowie albo mają mocno przerośniętą solidarność zawodową bo wszyscy piszą to samo o tym jak to pięknie jest w innych miastach Japonii. Moja wersja jest taka, że z Tokio warto wyjechać tylko po to by przekonać się, że z Tokio nie warto wyjeżdżać. No ale coż, każdy uczy się na własnych błędach. Fukuoka - miasto na południu Japonii już na wyspie Kiusiu. Tam kończy się szlak Shinkansenów - jakieś 1200 km od Tokio pokonane w 6 godzin nie licząc czasu na jedną przesiadkę w Osace. W 6 godzin to chyba też się jedzie z Warszawy do Wrocławia. 553
:: 2008-06-06 (20:51:45) :: skomentuj (0)


Wieża w Fukuoce, Fukouka centrum - "miasto grzechu", plaża i metro. Numer 5 to już Osaka - zamek cesarza. 554
:: 2008-06-06 (20:54:19) :: skomentuj (0)

DOUBLE IMPACT

Stroną są strzały prawą nogą, nie boi się też gry głową. Umie się ustawić i zastawić w polu karnym przeciwnika. Od 2005 roku kiedy broni barw klubu z Hiroszimy dla Sanfrecce w ponad 200 spotkaniach strzelił 101 bramek. Ma już fakt 28 lat, ale to jeszcze nie staruszek co pokazał nieraz na murawie. Jego motoryka mogłaby zadziwić nie jednego trenera w klubie od przygotowania kondycyjnego. A co najdziwniejsze takiego piłkarza można kupić za raptem 300 tyś.euro.


Yusuke Tanaka (24 letni napastnik - Avispa Fukuoka)

Dzięki m.in. grze oraz bramkom Tanaki zespół z Fukuoki od marca zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na koncie tego piłkarza w barwach Avispy strzelił w przeciągu 6 lat 32 bramki. Ostatni sezon był dla tego młodego samuraja przełomowy strzelając w 42 spotkaniach 10 bramek. Szybki,zwrotny - jego gra oparta jest na akcjach wyuczonych, przygotowanych i wyćwiczonych na treningach. Chłopak jest PERFEKCJONISTĄ i nie jest łatwym do zatrzymania piłkarzem. Tanaka jest niezwykle zwinny, łatwiej obraca się z piłką, z większą.

Japonia

  • Home

Kitakyūshū, Kitakiusiu

October 23, 2008 at 12:47 pm Leave a comment

Kitakyūshū, Kitakiusiu miasto leżące na północy japońskiej wyspy Kiusiu, w prefekturze Fukuoka. Razem z Shimonoseki (na Honsiu) jest najważniejszą częścią obszaru Cieśnin Kanmon, którego populacja liczy ok. 1,5 mln ludzi. Natomiast Stacja Kukura w Kitakyūshū jest w odległości zaledwie 20 minut drogi Shinkansenem od Fukuoki, liczącej ok. 1,4 mln ludzi.

W kraju i za granicą Kitakyūshū cierpiało z powodu niesłusznej opinii, że jest bardzo zanieczyszczonym i wyłącznie przemysłowym miastem. Taki obraz został ukształtowany w latach 60., kiedy miasto było głównym motorem napędowym japońskiej gospodarki. Rezultatem takiej opinii były zmyślone informacje w przewodnikach, określające Kitakyūshū.

Broken mirror

Samym miejscu, na które ją wówczas przeniosłam, z piórami skrupulatnie liczonymi przez wiatr.
I był to bodaj jeden z najsmutniejszych widoków, jaki w życiu widziałam.

22:13, nonko
Link Dodaj komentarz »
środa, 28 kwietnia 2010
Dralion

Szykuje mi się pierwsza po trzech latach majówka w Polsce.
Trzy lata temu to było Tokio.
Dwa lata temu- Fukuoka.
W zeszłym roku- spływ kajakowy w okolicach Bjerringbro, w Danii.
W tym planowaliśmy zrobić wypad na nasze polskie łąki sioła, lasy i jeziora.
I co? I póki co za oknem króluje szarość i ziąb, właśnie to- wciskający się pod ubranie, wilgotny, ohydny ZIĄB. Taka to wiosna.
Nie tracę wszak nadziei. Tym bardziej, że strasznie mi sie chce iść w głuszę, nawet taką udomowioną, odbijającą po łuku od Kartuskiej. Industrialny, śmierdzący Gdańsk w przedziwny bowiem sposób połatany jest obszarami dzikiej natury. Żal tego nie wykorzystać; może znajdziemy jaki czołg na mokradłach.

Obejrzałam.

Wszystko o Japonii... - Onet.pl Blog

Głowa pastwa: Cesarz Akihito

Waluta: jen

Główne zasoby: rzemiosło ifinanse

Najwyższy szczyt: Fudżi 3776 m.

Główne rzeki: Shinano (367 km), Tone (322 km)

Główne miasta: Tokio,Jokohama, Osaka, Nagoja, Sapporo, Kobe, Kioto, Fukuoka, Kawasaki, Saitama.