O czym chcesz poczytać na blogach?

Fuga

Uchiha i Sharin - odwieczni wrogowie - Onet.pl Blog

- Ja... - Fugo się zamyślił. Itachi patrzył ze łzami w oczach na ojca. Mikoto zrobiło się żal syna. Nie mogła patrzeć jak płakał. Spojrzała na męża. Ten westchnął cięzko.

- Pokoju... Nie będzie. - rzekł Fugo. Wszystkie oczy zwruciły się ku mężczyźnie - Mimo iż to ostatnia wola mojej córki nie mogę się zgodzić

- Tato, ale Lino...

- Zamilcz. - przetwał prośby Mirina. - To Uchiha zabił naszego założyciela. Nie zgodzę się zawrzeć sojuszu z mordercami

- Co??? - wściekł się Fugaku - My, mordercamii?? Poprostu chroniliśmy tajemnicy Saringana. Nie było wyboru. Ten spór to wina Sharinów.

- Nieprawda!!!

- Przestańsie! - wrzasnęli chórem Itachi, Trinili i Mirin

- Wina jest po obu stonach! - krzyczał Mirin

- Właśnie! Ten spór to głupota! To morderstwo miało miejsce lata temu! To nie nasza wojna! - rzekł Itachi

- Dzieci mają rację. - zabrał głos Sandaime - Ta wojna daje już w kość wszystkim. Pokój jest najlepszym rozwiązaniem, a pozaty to "ostatnia wola". Powinniście ją uszanować.

Zapadła cisza..

DOR GROUP Warszawa apartament Wilanów, mieszkania Bemowo, Ochota

– wymaga to cierpliwości i staranności. Następnie musimy pozbyć się resztek spoiny i pyłu, odkurzając dokładnie przestrzenie. Przed nałożeniem nowej fugi, musimy zastosować jeden z wielu dostępnych środków gruntujących – przygotują powierzchnię do tego, aby nowa spoina dobrze się związała – w końcu efekt naszych wysiłków musi być trwały. Kolejny etap to fugowanie. Proszek mieszamy z wodą wg instrukcji na opakowaniu i wypełniamy szczelnie przestrzenie między płytkami. Następnie staramy się usunąć ślady powstałe na płytkach – kiedy fuga zastygnie, trudniej się jej pozbyć. Czekamy, aż materiał dobrze wyschnie i przez pierwsze 48 godzin najlepiej przecierać powierzchnię tylko wodą, bez żadnych środków czyszczących. Po upływie tego czasu, pozostaje nam się tylko cieszyć zupełnie nowym wcieleniem naszych starych płytek :-).

Zabieg z pozoru nieistotny, może wprowadzić dość poważną zmianę – brudna, spękana fuga powoduje, że podłoga, czy ściana, wygląda na zniszczoną i starą. Renowacja, czyszczenie lub wymiana fugi powodują, że powierzchnia sprawia wrażenie, jakby była.

Wykańczam dom

Wykańczam dom

Wpisy

 • czwartek, 15 marca 2012
  • Dobieramy kolor fugi.

   Poprzedni wpis : Malujemy wnętrze ...

   Znowu przekonałam się, że nawet tak łatwa czynność jak dobór fugi do kafelek nie jest wcale taka prosta. Dlaczego? Ponieważ fuga musi zostać dobrana nie tylko do koloru kafelek, lecz także do ich powierzchni, materiału, kształtu czy charakteru pomieszczenia, w którym zostały ułożone. Ponownie z pomocą przyszedł mi internet, w którym znalazłam bardzo przydatny artykuł mówiący o tym zagadnieniu.

   W przypadku płytek ceramicznych mamy szerze pole manewru, ponieważ tak naprawdę dają nam znaczną swobodę. Fugi płytek ceramicznych mogą być zarówno kontrastowe, jak i w kolorze podkreślającym barwę kafelek. Wszystko zależy od naszych potrzeb (ja osobiście wybrałam fugi o mocno.

W nowym domu parkiety mam.

01:28, justyna-z-gdyni
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 08 kwietnia 2012
Wybieramy kolor fugi.
Starszy wpis : Kafelkowanie łazienki.

Znowu przekonałam się, że nawet tak prosta czynność jak dobór fugi do kafelek nie jest wcale taka trywialna. Dlaczego? Między innymi dlatego, iż fuga musi być dobrana nie tylko do koloru kafelek, lecz także do ich powierzchni, materiału, kształtu czy rodzaju pomieszczenia, w którym zostały ułożone. Ponownie z pomocą przyszedł mi internet, w którym znalazłam niezwykle interesujący artykuł mówiący o tym problemie.

Jeśli chodzi o płytki ceramiczne mamy większe pole do popisu, gdyż tak naprawdę dają nam sporą swobodę. Fugi płytek ceramicznych mogą być zarówno kontrastowe, jak również w odcieniu podkreślającym kolor kafelek. Wszystko zależy od naszych preferencji (ja osobiście wybrałam fugi w.

Jak powinno wyglądać Twoje mieszkanie.

Mi się odechciewa tej budowy...
17:35, ewelina-gdynia
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 16 lutego 2012
Dobieramy kolor fugi.
Po raz kolejny zrozumiałam, że nawet tak prosta czynność jak dobór fugi do kafelek nie jest wcale taka łatwa. Dlaczego? Między innymi dlatego, iż fuga powinna być dobrana nie tylko do koloru kafelek, lecz także do ich faktury, materiału, kształtu czy rodzaju pomieszczenia, w którym zostały ułożone. Znowu z informacjami przyszedł mi internet, gdzie znalazłam bardzo przydatny artykuł poświęcony temu zagadnieniu.

Jeśli chodzi o płytki ceramiczne mamy szerze pole manewru, gdyż tak na dobrą sprawę dają nam ogromną swobodę. Fugi płytek ceramicznych mogą być zarówno kontrastowe, jak i w kolorze podkreślającym wzór kafelek. Wszystko zależy od naszych potrzeb (ja osobiście wybrałam fugi o mocno.

Materiały budowlane

Materiały budowlane
RSS
wtorek, 22 marca 2011
Fugi

Fugi jest to pojecie z zakresu budownictwa. Jest kilka rodzajów fug, w zależności od zastosowania.
fugi jako spoina w murze pomiędzy cegłami w wątku murarskim
fugi jako spoina między płytkami ceramicznymi ułożonymi na ścianie lub podłodze
fugi jako szczelina dylatacyjna, czyli szczelina celowo utworzona w budynku lub jego elemencie

Tagi: fugi
12:37, budowlanka111
Link Dodaj komentarz »
Cement

Cement jest to.

Żabcia i Misio - Onet.pl Blog

Kupiliśmy najzwyklejszą biała szafkę. Pasuje idealnie. Okno w kabinie to niecodzienny widok, ale takie rozwiązanie wydało nam się najlepsze. Żeby ochronić okno, wybraliśmy ładną foliową firankę.

 

   

Prysznic, karnisz, zasłonka i wieszaki.

 

Ostanie zadanie wykonane – spłuczka wymieniona.

 

  

 

Łazienka jeszcze niedopieszczona, ale w pełni spełnia swoje zadanie. Sprawdziliśmy też działanie bojlera. Jest ciepła woda!

 

Do zrobienia (dopieszczanie):

*przycięcie listwy ozdobnej w szafce pod zlewem,

*poprawienie fugi,

*odśweżenie lustra,

*zamocowanie szklanej półki i akcesoriów.

(08:36)
4 Są komentarze!

08 lipca 2007
Żywopłot i fuga

Pnie.