O czym chcesz poczytać na blogach?

Fryderyk chopin

zuza w Plymouth

2006
Maj 2006
Czerwiec 2006
Lipiec 2006
Styczeń 2007
Luty 2007
Marzec 2007
Październik 2007
Styczeń 2008
Marzec 2008
Zakładki:
Fryderyk Chopin
Bosman bloguje...
03:52, zuzawszkocji
Link Komentarze (3) »
Ewka i jej kuzynka!

A w niedziele jak bylam w kosciele to...SPOTKALAM EWKE Z CHOPINA Z KIELER WOCHE!!! Co prawda nic nie przebije spotkania Pawla P. w kiblu w Pizzy Hut w Berlinie...:) (caly czas z tego leje), ale i tak na maxa sie zdziwilam!

Ewka przyjechala tu z kuzynka, no i planuje troche tu zostac, wiec ja sie ciesze, bo Ewka jest mega fajna,.

Nieodkryta kobieta-Solange Sand Clesinger - Onet.pl Blog

Czułe,kojące listy.Była przy jego śmierci,którą niezwykle mocno przeżyła.Jak można trafnie ocenić,poza osobistym żalem do swej matki-George Sand-miała także żal o to,że zniszczyła życie równiez Chopinowi-to była opinia Solange.To dopiero w pewien czas po śmierci Chopina,Solange stała się kochanką dla wybranych,których była utrzymanką.Podobno w owym czasie była uznawana za jedną z najpiękniejszych kobiet Francji.Nic dziwnego,że potrafiła oczarować nawet Chopina.Szkoda,że tylko oczarować,bo być może obydwoje mogliby być.
(08:45)
nie ma jeszcze komentarzy
Kadr z filmu-"Chopin.Pragnienie miłości"reż.Jerzego Antczaka
  Bożena Stachura jako Solange,Piotr Adamczyk jako Fryderyk Chopin.
Solange (08:40)

Blog chopinblog

Woli. Aż dziwnie. W powojennej Polsce nie zdano o takie miejsca. Kojarzyły się, ze szlachtą i pojęciem prywatnej własności.

Ta mała miejscowość, która słynie tylko i wyłącznie z dworku i koncertów, niejako wygrała los na loterii. Gdyby nie Fryderyk Chopin i jego talent, o Żelazowej Woli nikt by w świecie nie słyszał, mimo, że tak naprawdę pierwsze konkrety jakie wyszły spos pióra wielkiego kompozytora, miały miejsce w Warszawie, do której rozina przeniosła się by ojciec mógł uczyć w warszawskiej.

feel like I'm trying to breathe under water - Onet.pl Blog

Insane (23:31)
brak.

15 April 2010
czwartek. #34
 czyta: Chopin: Łowca Dusz
 słucha: Everytime [tym razem by Lincoln Hawk]
 patrzy: x

Insane (22:17)
samotny.

10 April 2010
sobota. #33
 czyta: Fryderyk Chopin Łowca Dusz
 słucha: I Still Loving You
 patrzy: BBC i inne.

Aktualności - TOnZ Oddział w Lublinie

Zabytkowej wozowni i wystosowano list z prośbą o wpisanie obiektu do Rejestru Zabytków. Nie chodzi o to, żeby szukać winnych zaistniałej sytuacji. Zależy nam na działaniach, które mogą coś zmienić. Wśród mieszkańców Poturzyna są ludzie, którzy chcą pielęgnować Chopinowską historię. Należy zrobić wszystko, aby tę inicjatywę wesprzeć. Pomoc w ocaleniu tych miejsc winna być obowiązkiem. To nie jest tylko sprawa mieszkańców popegerowskich terenów, którzy borykają się z wieloma innymi problemami. Ocalenie historii i zabytków związanych z postacią największego polskiego kompozytora jest sprawą nas wszystkich. Chcemy wyraźnie wyartykułować swój sprzeciw, nie zgadzamy się na niepamięć o lubelskich śladach Fryderyka Chopina. Miejsca pobytu kompozytora niszczeją, a przecież mogą stać się wizytówką promującą Lubelszczyznę.

 

 

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, Oddział w Lublinie – prezes Bernard Nowak

Czesława Borowik- Radio.