O czym chcesz poczytać na blogach?

Fronter

♥ ♠ ⇒KONIE ⇐ ™ © ®♥ - Onet.pl Blog

Koń andaluzyjski - jedna z ras koni gorącokrwistych. Koń andaluzyjski pochodzi z półwyspu Iberyjskiego.Jest to koń średniej wielkości z wysoko osadzoną szyją, o prostym profilu głowy i często pofalowanej grzywie i włosach ogona. Najczęściej występuje maść siwa, ale także gniada, kara i izabelowata. Wysokość150-160 cm. Koń ten jest łagodny i inteligentny o wyrównanym temperamencie, bardzo mocno przywiązujący się do człowieka, doskonały do jazdy w siodle.

Oficjalna nazwa andaluzjanów brzmi Pura Raza Espańola co oznacza "czysta rasa hiszpańska". Obecnie hodowane głównie w regionie Jerez de la Frontera, gdzie od roku 1973znajduje się siedziba Królewsko-Andaluzyjskiej Szkoły Jazdy. Szkoleniaskierowane są przede wszystkim na klasyczne ujeżdżenie, do któregokonie te są szczególnie przydatne. Dzięki ich imponującemu wyglądowi idumnej postawie są wykorzystywane od wieków na corridach i podczas parad hiszpańskich świąt narodowych.Są silne.Warto wiedzieć: Oficjalna nazwa koni andaluzyjskich brzmi: Pura RazaEspanola, czyli "czysta.

nenya blog

Nie gra każdy mięsień pod jego skóra, nie ma rozdętych chrap, i tego rżenia swojskiego (Wojnowska zbereźniku, cały czas mówię o Platerze, nie Karolku:P). Jak uczyć się zarywania chłopców, jak obu Kaś nie ma pod ręką? Z kim pic wino z gwinta, pod gwiazdami, na polu pełnym - chyba pszenżyta- patrząc na konie na padoku?

Komu robić zdjęcia, jak mu koń staje w poprzek dęba?  

http://stadninaudorz.pl/stadnina/

 

Czynności wtedy oczywiste, teraz tracą sens.

 Po co jeździć do Biedronki do Wolbromia, pakować się w 6 do Opla Frontery, który potem zostaje wyprzedzony na wzniesieniu przez poloneza z 3 burakami w środku? Jak uczyć się od nowa, już nie od panów masztalerzy, jak by tu pracować, żeby się nie napracować, jak się pierze konia, jak wyprowadza się konia na spacer , a jak się rozpala grilla tak, żeby się domek nie zajął? Jak pogodzic milion kotów, Halinę, Stanisławę, Wiesławę a reszty już nie pamiętam…

Szlynzok, Nawet za Marwinem tęsknie! :P
Dzięki praktykom znowu powróciłam do kochania jazdy konnej, głównie dzięki mojej prywatnej, boskiej pani instruktor, która nie rozumie słowa.

fajne autka

tanieauta
krakow
Słówko o mnie
organizuje wyjazdy do Belgi po samochody rafal-pyrczak@skynet.be lub gg 5832195
Zobacz mój profil
Notki
v w polo 1.4 rok 2002 cena 5500 euro 2008-02-11
vw polo sdi rok 1997 cena 3100 euro 2008-02-09
opel frontera 2.0cc rok 1995 cena 3000 euro 2008-02-09

Nature

W zachwyt na widok waszych rytmicznych kroków, czystości i perfekcji stylu, waszego ułożenia i wyczucia równowagi?” (RAFAEL ALBERTI, POETA HISZPAŃSKI).

GASNĄ światła, a z głośników zaczyna płynąć muzyka. Na arenie pojawia się jeździec na białym koniu tańczącym w rytm melodii. Za chwilę wyłaniają się kolejni jeźdźcy, których wierzchowce w doskonałej harmonii zataczają wolty i wykonują zwroty. Widzowie z zapartym tchem obserwują, jak te szlachetne rumaki poruszają się z niezwykłą gracją.

Królewska Andaluzyjska Szkoła Jazdy, mieszcząca się w hiszpańskim mieście Jerez de la Frontera, ze swych tańczących koni słynie na cały świat. Przygotowywane tam pokazy to prawdziwy balet, do którego choreografia została oparta na ćwiczeniach klasycznej sztuki ujeżdżenia (ekwitacji) oraz stylu nazywanym doma vaquera. Uroku całemu widowisku przydaje tradycyjna hiszpańska muzyka oraz XVIII-wieczne stroje jeźdźców

21:00, nataliapaszkatorka
Link Dodaj komentarz »
Na pewno nie.