O czym chcesz poczytać na blogach?

Frezy

Katalog Presell Page dodaj swoją stronę katalog precle

DN 630 +, bazującej na TiALN proponuje nowoczesną alternatywę dla frezów HSS ze stopu kobaltowego.

Ten szczególny stop o twardości aż do 70HRC gwarantuje znacznie większą stabilność krawędzi w porównaniu z poprzednimi frezami-HSS-Co.

Wysokowartościowa powłoka – Black Panther DN 630+ zapewnia znaczne zwiększenie odporności na ciepło, dzięki czemu umożliwia zwiększenie szybkości cięcia. Zakres pracy frezów Hardal-Supra znajduje swoje zastosowanie pomiędzy frezami HSS, a pełno węglikowymi. Zwiększona produktywność, przy jednocześnie zmniejszonych kosztach, wyróżnia frezy HDS spośród pozostałych i sprawiają, że są interesującą alternatywą.

Tagi: frezy węglikowe narzędzia skrawające wiertła kobaltowe
18:43, marcinm889 , Przemysł
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 01 lutego 2010
Nowy i bezpłatny katalog precli presell page

amarantus.blog

Pastami na filcu i hartowany w oleju. Po hartowaniu odpuszczam.
Tłoki nie robię na handel, moim założeniem jest wykonywanie pasków, a tłoki są tylko narzędziem. Ponieważ chcę, aby wszystkie moje wyroby były unikatowe to sam wykonuję wszystko, od wzoru po główny wyrób. Jedynie, co to skórę nie garbuje sam tylko nabywam z garbarni. Cała reszta to moje w 100% dzieło.
Z tego względu nie jestem zainteresowany wytwórczością pod cudzą marką, wszystkie wyroby od 2012 będą sygnowane moją puncą, takie R w kwadracie.

Tagi: skóra, tłoki, frezy

skomentuj (0)

Klasa ochrony IP inaczej szczelności 2012-02-14 09:45:20

Częstokroć spotykamy się z stopniami ochrony IP, postaram się przedstawić co one oznaczają.
IP to inaczej stopień ochrony urządzenia (obudowy) przed penetracją elementów niebezpiecznych: pyły- pierwsza liczba, woda-druga liczba.
Co obejmują osobne stopnie obrazuje tabela:

Pierwszy znak (IPx0): zabezpieczenie przed obcymi ciałami stałymi

0 brak ochrony
1 ciała obce o wielkości ponad 50 mm
2.

odlewniarekonstrukcje.blog

Były nimi przyozdabiane pochewki do noży różnego rozmiaru i zastosowania, (również rękojeści i okucia), oraz pochwy do mieczy, jedna nawet się zachowała, mam zdjęcie w swojej kolekcji, zresztą opisana jest u Oakeshotta. Herb jest jednak niewdzięczny, bo nie ma na nie nabywców, wiadomo. A dzisiejsze rycerstwo to nie taka klientela jak przed latami, bida, że aż piszczy, takie czasy. Dla siebie zrobiłem tłok z herbem mojego miasta. Tłoki, które robię są na wstępie planowane w dwóch wersjach, negatyw i pozytyw, która wychodzi ładniej pozostaje. Po wytrawieniu kwasem zarysów, graweruję frezami z węglików i frezami diamentowymi, do tego używam Dremela  4000, z wałkiem giętkim i uchwytem 3 szczękowym. Po grawerce tłok jest gładzony pastami na filcu i hartowany w oleju. Po hartowaniu odpuszczam.
Tłoki nie robię na handel, moim założeniem jest wykonywanie pasków, a tłoki są tylko narzędziem. Ponieważ chcę, aby wszystkie moje wyroby były unikatowe to sam wykonuję wszystko, od wzoru po główny wyrób. Jedynie, co to skórę nie garbuje sam tylko nabywam z garbarni. Cała reszta to moje w 100% dzieło.
Z tego względu nie jestem zainteresowany wytwórczością pod cudzą.

DoktorOjtamOjtam

Tym razem pomysł na okładziny do scyzoryków z kapciary!

Co to kapciara? Nazwa handlowa to styrogum, czyli materiał z którego powszechnie są robione podeszwy do kapci domowych. Jak po kapciach można zauważyć jest dość wytrzymały i ma niezłą przyczepność do podłoża, a w naszym przypadku ręki. Materiał jest tani i obrabia się go łatwiej niż drewno. Dzieki czemu używając ręcznej frezarki do drewna mozna szybko i łatwo zrobić hurtową ilośc tych okładzin:)

Na zdjęciu wersja o kodowej nazwie "W.A.F.E.L.", ale są też inne które na pewno kiedyś zaprezentuje:)

ps. scyzoryk to dobrze przemyślania wersja scyzoryków zaprojektowanych dla szeregowców BW zwanych przez
Victorinoxa Trooper lub GAK (german army knife)
. W demobilu można go kupić za pięć złotych i pięćdziesiąt groszy:)