O czym chcesz poczytać na blogach?

Frekwencja wyborcza

Matka Kurka watch - Onet.pl Blog

  • Kup pan paszport
  • Emigracyjny
  • RSS chorym na bieżączkę
  • Polander
  • Poprawczak
  • Jak głosowano za granicą Ť Salon nowojorski

Tutajpozwolę sobie na małą dygresję na temat frekwencji wyborczej w Stanach.Polskie gazety powtarzają, że “w USA frekwencja wyborcza wyniosła 80procent”, ale nikt nie wyjaśnia, w jaki sposób liczy się ten procent.

Nie chodzi tu bynajmniej o ogólną liczbę Polaków mieszkających lubprzebywających czasowo w USA i uprawnionych do głosowania. W USAprzebywa blisko pół miliona osób legitymujących się polskimobywatelstwem (i.

Jak wygrać wybory? | jakwygracwybory.com.pl

Na szczeblu krajowym. Tu tez wiele osób startuje tylko po to by się pokazać szerokiej publiczności, wyborcom – zawalczyć o głosy dla partii, albo dla listy obywatelskiej.

Wygrywanie wyborów polega na zdobywaniu głosów wyborców, a zdobycie ich w czasie kampanii wyborczej nie jest łatwe. Jest wielu kandydatów, a frekwencja wyborcza to zazwyczaj ruletka – nigdy nie wiadomo na jak dużą liczbę głosów może liczyć kandydat, bo nie wiadomo ile osób mimo obietnic, że pójdzie głosować, w konsekwencji idzie do lokalu wyborczego.

W niewielkim, sześćdziesięcio tysięcznym mieście w wyborach samorządowych może startować (ubiegać się o.

felietonista.blog

Przepraszam za brak nowych artykułów ze względu na przerwę wakacyjną. Nowe ukazywać się będą co kilka dni. Zgodnie z planem dziś nowy, ciekawy artykuł o wyborach 2005. Zapraszam gorąco do lektury.

skomentuj (0)

Wybory 2005 - kolejny raz kiełbasa wyborcza? 2005-09-04 20:40:15

Demokracja. Cóż to słowo oznacza? Rządy ludów czy może niewielkiej grupy ludzi? To pytanie szczególnie zadawane jest przy każdych nadchodzących wyborach. Pytanie, na które ciężko jest odpowiedzieć. Czy mój głos tak naprawdę się liczy? W tym roku przecież w.

Lat. Co tyle lat przecież wybierać możemy i prezydenta i kandydatów do Zgromadzenia Narodowego w przeciągu raptem 2 tygodni. Jest to szansa, jakiej inni nie mieli. Każdy nasz głos się liczy. Spoglądając na historię naszego demokratycznego kraju począwszy od 1989 roku można zauważyć, że w kolejnych wyborach, referendach frekwencja wyborcza jest coraz niższa. Nasuwa się pytanie, – dlaczego tak się dzieje? Czym jest to spowodowane?

Wiele milionów Polaków dążyło do obalenia ustroju komunistycznego i swój cel dopięło. Nie na darmo powstała „Solidarność”, której 25-lecie nie tak dawno przecież.

refleksje - Onet.pl Blog

To wielkie poparcie PiS-u przez większość biskupów KK moim zdaniem paraliżuje przede wszystkim Platformę Obywatelską do podejmowania  problemów światopoglądowych bo musi się liczyć z odreagowaniem całego Kościoła , które może skończyć się przegraną wyborów! PO ma też prawicowo-konserwatywną grupę ale umiarkowaną .

Uważam, że większości społeczeństwu a zwłaszcza młodzieży i  inteligencji , bliższy jest racjonalizm niż dogmatyzm katolicki ,ale ta większość wskutek malkontenctwa.

10pt">Mój głos nic nie znaczy” - oprócz faktycznych niedowiarków będą tu też osoby tym się wykręcające a w rzeczywistości wybory po prostu olewające z lenistwa czy obojętności . Zbyt mało uwagi poświęcają frekwencji wyborczej środki przekazu , władze i partie- mówi się , że jedynej partii to mała frekwencja nawet służy... , a socjolodzy i politolodzy ; poza przewidywaniami mogli by społeczeństwo trochę „poedukować”....A niedowiarkom podpowiadam , że bez 1 - miliona nie będzie i przypominam , że wybory władzę zmieniają . Popatrzmy na minione 20-lecie w którym to PRAWICA rządziła dwa razy ,lewica też.

benfranklin.blog.pl

Programie ciekawego zwrotu: Polska niegłosująca. Zakusy na Polskę niegłosującą czynią od lat ludzie związani z praktycznie wszystkimi polskimi ugrupowaniami politycznymi oraz przeróżne środowiska wchodzące w skład resztek tego co niegdyś można było nazwać polską elitą. Efekty tych działań są z reguły mizerne. Frekwencja wyborcza powyżej 60% uprawnionych do głosowania zdarzyła się w Polsce bodajże czterokrotnie (łącznie z wyborami 4 czerwca 1989) przy czym po raz ostatni miało to miejsce już 10 lat temu. Pełny tekst dostępny jest TUTAJ.

Tagi: polityka, polska, debata, media, rzeczpospolita,.