O czym chcesz poczytać na blogach?

Freiburg

:: A Cinderella Story :: gingo.mylog.pl ::

Przed chwilka pisałam notke ale grrr skasowala mi się bo jak zwykle nei chcący nadusiłam przycisk jakis taaam!dlaczego:PP:P:P

czekaj teraz wlasnie na Ade na GG ale cos jej długo nie ma;]
wiec zachwilke zadzownie tylko poszukam jakis fajnych fot ..:)
mam już fotkidzwonil;AM do Ady 3 razy pewnie jej nie ma w domku !:(
koncze notke teraz fotki
aaaa wiecie cio ? so fotki z koncertu ali i toli i nie tylko !!!
nie dawno robione na 100%
!! juz daje!:D hiii

autografy po koncercie w ludwigshafen

po koncercie w ludwigshafen

Zurich to ladne miasto

przed konertem w sursee

Freiburg - koncert

Freiburg - koncert

Freiburg - koncert
fajne fotki nie :))
kometujcie mi duzo nio to papa!:*

skomentuj (7)

heyyy 2006-02-27 21:23:20

siemka wielkie sory ze tak dlugo nie pisalam !!
ale nie mialam calkiem czesu:(
Wiecie cio nasze dziewczynki napisaly new notke supeeer cool
choci krotka:(
ale to nic:D
przeczytajcie sobie to sie wszystkiego dowiecie
Hey! Tu Tola i Ala!


Sorry, ze tak dlugo nie pisalysmy, ale nie mialysmy za bardzo czasu...Dzisiaj wieczorem wracamy do


Polski.

Szwajcaria

Ustalona. Artykuł 70, ustęp 2, kantonów kompetencji do ich języków urzędowych, które zostaną określone. Należy jednak pamiętać, mniejszości językowych i tradycyjnego składu językowej regionach obserwuje. Kto od siebie zuzieht części kraju, nie ma prawa do ingerowania w jego języku ojczystym z nowych kantonów i władze miejskie do działania (terytorialności). Wśród wielojęzycznych kantonów Berno i tylko Valais głosu określone obszary geograficzne. Kantonach Ticino i Jura nawet określić siebie jako całkowicie włoskim lub francuskim regionie zugehörig mówiąc, mimo iż jedna gmina aufweist niemiecko-speaking większością głosów. Pozostała wieloj kantonów Freiburg i Gryzonia, rozporządzenie z oficjalnych języków wspólnoty.

Jako oficjalnie definiuje się dwujęzyczny, na przykład, gminy Biel, Freiburg / Friborg lub Murten / Morat. W Gryzonia, jednak często są definiowane jako wspólnoty oficjalnie romański, ale dominuje angielski jako lingua franca. To oznacza, romańskie jest administracyjnych i edukacyjnych w języku codziennym ludzie wciąż mówią szwajcarski niemiecki.

Flawia varjuje ;]...
Dziś moje kochane maleństwo, mój około roczny kotek, Aki, zasnął snem wiecznym... ;( Pochowaliśmy go pod drzewkami w ogrodzie... Wyglądał, jakby tylko miał właśnie drzemkę ;( A jeszcze wczoraj leżał mi na kolanach i mruczał i dawał się głaskać i... ;((( Nie umiem o tym pisać, przepraszam ;(

flawia 2004-09-11 22:27:41 skomentuj (8)


Mam dość smutania
Więc dziś będzie wesoło ;) Trochę =P Chociaż chyba bardziej schizowo niż wesoło :lol:
Kocham piłkę nożną =D Nie ma to absolutnie żadnego związku z minionym wtorkiem i środą :roll: Żadnego =P Absolutnie nie miały tu znaczenia mecze Freiburga, Birmingham, Legii i Wisełki ;) We wtorek wcale Freiburg [moje najukochańsze niemieckie miasto] nie wygrał ;P Birmingham też =P W dodatku to nie pierwszego gola strzelił nikt inny jak Jesper Grønkjær :luv: =D [No awwwww ;D =D ] Za to w środę tyłka Legii nie uratował Bartek Karwan strzelając jedynego gola meczu =D [tuż po kontuzji moje słonko jest ;) =D ] I Wisełka nie wygrała 3:0 ;P Pierwszego gola absolutnie nie strzelił i tak fantastyczny obrońca, czyli Arek Głowacki =D [który jest boski, o! :luv: =D ] Także jak widać moi ulubieńcy nie mieli nic, ale to nic wspólnego z moim nagłym pogłębieniem miłości do piłki nożnej :lol: =P
.

tashiwater | CZAS położyć KRES rządom SS

I pokoju, w duchu solidarności i otwartości wobec świata,

zdecydowani żyć w jedności, we wzajemnej życzliwości i poszanowaniu ich różnorodności,

świadomi wspólnych osiągnięć i odpowiedzialności wobec przyszłych pokoleń,

pewni, że wolny jest tylko ten, kto korzysta ze swej wolności i że siłę narodu mierzy się dobrem słabych,

ustanawiają niniejszą Konstytucję [ 4 ]:

Tytuł 1
Postanowienia ogólne

Artykuł 1 Konfederacja Szwajcarska

Naród szwajcarski i kantony Zurych, Berno, Lucerna, Uri, Szwyz, Obwalden i Nidwalden, Glarus, Zug, Freiburg, Solura, Bazylea-miasto i Bazylea-okręg [ 5 ], Szafuza, Appenzell-Ausserrhoden i Appenzell-Innerrhoden, St. Gallen, Gryzonia, Argowia, Turgowia, Tessin, Waadt, Wallis, Neuenburg, Genewa i Jura tworzą Konfederację Szwajcarską.

Artykuł 2 Cel

1. Konfederacja Szwajcarska chroni wolność i prawa narodu oraz strzeże niezawisłości i bezpieczeństwa kraju.

2. Wspiera ogólny dobrobyt, trwały rozwój, wewnętrzną spoistość oraz kulturalną różnorodność kraju.

3. Troszczy się o jak największą równość szans obywatelek i obywateli.

4. Angażuje się na rzecz trwałego zachowania.

NIE dla komercjalizacji uczelni!

O protestach z okazji Międzynarodowego Dnia Studenta\Studentki. Wspólnym mianownikiem wszystkich akcji był sprzeciw wobec komercjalizacji edukacji.

Akcje w niemieckim Essen skończył się starciami. Tamtejsza demonstracja skupiła 3000 osób z których zatrzymano aż 154. Łącznie we wszystkich miastach RFN protestowało prawie 90 tysięcy ludzi. Oto lista z szacunkową liczbą demonstrujących:

Aachen (2,000), Wiesbaden (10,000), Berlin (25,000; ), Heidelberg (2,500), Monachium (10,000), Mainz (3,000), Darmstadt (500), Osnabrück (2,000), Düsseldorf (4,000), Potsdam (1,000), Jena (1,500), Bonn (2,500), Bochum (700), Hannover (1,000), Kolonia (3,000), Regensburg (1,000), Freiburg (5,000; report), Karlsruhe (500), Duisburg/Essen (3,000) and Nürnberg (5,000)

We Włoszech protestowało jeszcze więcej bo 150 tysięcy ludzi w ponad 50 miastach.

Wiemy o największych demach: Rzym (10,000), Turyn (15,000), Genua (5,000), Neapol (10,000), Bari (7,000), Lecce (2,000), Florencja (3,000), Cosenza (3,000), Salerno (8,000)

Austria/Szwajcaria:

2000 ludzi manifestowało w Wiedniu, a w innych miastach Austrii miały miejsce mniejsze akcje.

Ulicami Genewy przeszło około 250 osób, po manifestacji próbowano zająć salę wykładową ale większość obecnych w niej studentów nie zgodziła się na to. Inaczej było w Bernie gdzie.

Eurotrip 2005

14:36, artikj
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 24 lipca 2005
wyjazd
Hmm :) Zbieralismy sie od 4 dni az w koncu udalo nam sie zebrac i w miare wszystko obgadac co i jak. O 23.25 wyruszamy pociągiem do Wroclawia, ok. 4.35 robimy przesiadke i jedziemy az do Zgorzelca. To takie miasteczko niedaleko Niemiec i Czech. Plan jest taki : Zgorzelec - Liberec - Praga - Plzen - Klatovy - Cham - Regensburg - Ingolstadt - Donarworth - Stuttgart - Rottweil - Freiburg - Golmar lub Mulhouse (Francja) a jak juz tam bedziemy to sie dalej pomysli. Chcemy zaliczyc St. Tropez, Marsylie, Paryz i jakies regiony slynace z robienia win, mniam. Jesli uda nam sie ogarnac Francje i bedzie jeszcze kasa to pojedziemy jeszcze do Brukseli i Amsterdamu... Generalnie nie wiem czy bede miec doste do kafejek z netem, wiec nie mam zielonego pojecia czy beda pojawiac sie TU jakies aktualizacje, ale bede sie starac.
15:48, artikj
Link Dodaj komentarz »