O czym chcesz poczytać na blogach?

Freeware

Internet? Nie dziękuję.

Na serwisach internetowych zajmujących się zbieraniem tego typu plików.

Zalety:
-Brak Fake’ów . Ludzie którzy udostępniają całe pliki CHCĄ je udostępniać. Po drugie plik, do którego torrent znalazł się na jakimś serwisie jest zazwyczaj sprawdzany przez ten serwis.
-Potrafii ściągać z przyzwoitą prędkością.
-Łatwość wyszukania torrentów. (serwisów z torrentami jest naprawdę dużo)
-stabilne połączenie ze ściągającymi
-Dobry do ściągania dużych plików (stabilne połączenie + brak fake’ów)

Wady:
-Nie opłaca się udostępniać na nim mniejszych plików. Dlatego wszystkie np programy typu freeware lub darmowe zdjęcia zgrupowane są w jedne archiwum ,które jest udostępniane.
-Starsze lub mało popularne pliki trudno ściągnąć ponieważ mało mają mało osób udostępniających i mało ściągających.

Teoria i praktyka http://www.azureus-polska.pl/

Krótkie podsumowanie:

Azureusa polecałbym do ściągania dużych plików np darmowych dystrybucji Linuxa. Jeżeli potrzebne nam mniejsze pliki np programy freeware polecam Direct Connect’a lub Emule’a.

Czy P2P jest legalne?
Tak długo jak ściągamy i wysyłamy darmowe pliki jesteśmy całkowicie legalni. Jednak ściąganie/rozpowszechnianie.

experymenty

Obrazki są ładne). Kalendarz jest taki sobie. Moduł RSS trochę kulawy, bo nie udało mi się wrzucić żadnego kanału. Z pogody nie korzystam, ale i tak program żąda podania prawidłowego ZIP code i dla świętego spokoju wstawiłem PLXX0028 dla Warszawy (inne na stronie wheather.com)

No i niestety jest dość pamięciożerny (30-60 MB RAM), czyli to atrakcja dla tych, którzy mogą połączyć własne estetyczne oczekiwania z nadmiarowymi zasobami własnego komputera.

A ja na jednej z moich maszyn mogę sobie na to pozwolić ;)
 

windows, , freeware, opisy
00:25, sgk , windows
Link Komentarze (11) »
czwartek, 27 listopada 2008
dropbox i publiczne linki (udostępnianie plików)

Cały czas jestem zachwycony usługą Dropbox, o której pisałem w sierpniu. Nie wyobrażam sobie teraz codziennej pracy bez tej bezobsługowej i jak na razie niezawodnej synchronizacji plików między kilkoma komputerami. Co ciekawe twórcy Dropboxa są chyba.

minizapiski

minizapiski

bez komentarzy
Kategorie: Wszystkie | SMS/MMS/API | firefox | foto | freeware | humor | internet | minizapiski | moje komentarze | muzyka | sport | windows
RSS
poniedziałek, 29 września 2008
dropbox bez zaproszeń

Dropbox - usługa synchronizacji plików między różnymi komputerami już od pewnego czasu jest dostępna bez wymaganych w fazie beta zaproszeń. Jeśli ktoś jeszcze nie spróbował to serdecznie polecam, nie zmieniając tym samym zdania, że to absolutny (uzytecznościowy) hit ostatnich miesięcy.

A Ci, którzy spróbowali, już są zadowoleni. Świadczy o tym choćby ta publikacja na wykop.pl , którą rzecz jasna można wykopywać dalej ;)

00:25, sgk , freeware
Link
środa, 10 września 2008

WAREZIK.EU - Rapidshare, OdSiebie, Megaupload, Forum, Torrenty

Się przydatna? Np. jeśli mamy przenośny odtwarzacz MP3 możemy przygotować kilka zestawów muzyki i zapisać je w plikach obrazów. W każdym momencie możemy wymienić całą zawartość nośnika w szybki i wygodny sposób. Program przyda się także osobom, które przenoszą ze sobą dokumenty i chciałyby szybko wykonać ich backup. Program umożliwia stworzenie prostej biblioteki ulubionych obrazów (dając szybki dostęp do nich). Interfejs programu jest bardzo przyjazny użytkownikowi. Wystarczy wybrać z listy urządzenie USB, kliknąć przycisk Backup bądź Restore i wybrać lokalizacje pliku obrazu. Program nie wymaga instalacji w systemie. Więcej na blogu Byru’s Freeware Blog.

Licencja:
Freeware

Strona producenta:
http://www.alexpage.de/?page_id=3

17:11, warezik.eu , Windows
Link Dodaj komentarz »
Podkręcone” Canon-y

W sieci pojawiły sie modyfikacje oprogramowania do aparatów firmy Canon, które wyposażone zostały w procesor.

Gry casual

Gry casual - ciekawostki

Gry casual to podobnież "przyszłe jutro" Internetu. Fenomenem tych mało skomplikowanych mini-gierek jest ich mała trudność i prostota. Powiesz... że pewnie grają nie głównie dzieci. Mylisz się! Badania mówią, że najczęściej gry casual grają przedstawicielki płci pięknej i osoby starsze. Gry te dzielą się na wiele kategorii. Strategiczne, planszowe, przygodowe to tylko niektóre z różnych kategorii. Nowym dystrybutorem gier casual w Polsce jest Victory Games. Firma ta jest znana z tworzenia gier freeware.

Więcej: http://grycasual.blox.pl/2009/09/Gry-casual-to-przyszlosc.html

http://grycasual.blox.pl/2009/09/Definicja-gry-casual.html

21:25, patron13 , Gry casual
Link
Definicja gry casual

Casual game (ang. gra dla rekreacji, gra na każdy dzień) to typ gierek, które charakteryzują się prostymi zasadami. Gra w nie nie jest czasochłonna. Koszty wyprodukowania.