O czym chcesz poczytać na blogach?

Freelancer

So live...

Mocno za rękę - Prawda Maris?
Korpii pokiwała twierdząco głową. Obie spojrzały błagalnie na opiekunkę tak, ze starsza kobieta nie mogła już dłużej odmawiać.
- Ech niech wam będzie. Ale nie chcę słyszeć narzekania!
- Hura! - obydwie dziewczynki wydały z siebie głośny okrzyk i w geście podziękowania przytuliły się do Renee.
- Słyszałeś czarnuszku? Zostajesz! - szepnęła do psiaka Lenna a ten nieudolnie szczeknął jakby chcą okazać wdzięczność.
- Tylko jeszcze jedno moja droga! - powiedziała kobieta zwracając się do Kuurmyy.
- Tak?
- Maszeruj zmienić tą sukienkę bo zaraz sama zamienisz się w murzyna.
freelancer
Nastrój:
Kategoria: brak kategorii
tagi:
Komentarze (1), Dodaj

Overcome I, Sierociniec cz.3

czwartek, 24.stycznia.2008, 23:13
- Hej Lenna! Długo będziesz tak spać?! - Kuurmaa poczuła natarczywe szarpanie, które niespodziewanie ją przebudziło. Leniwie odwróciła głowę by sprawdzić kto zacz. Przed sobą ujrzała trzy, wlepione w nią pary oczu przyglądające się jej natarczywie. Jak oparzona wyskoczyła z łóżka.
- Co tu robicie? - zapytała z lękiem w głosie.

Szkolenia bhp różne informacje i przmyślenia

Szkolenia BHP
Właściwie nie wiem, czy jest jakakolwiek branża, której pracownicy nie muszą przejść szkolenia BHP. Chyba tylko samozatrudnienie, albo freelance. Dla większości to jest dość upierdliwy obowiązek, a dla pracodawcy dodatkowe koszty.

Szkolenia BHP

Jako osoba prowadząca własną działalność, przyznaję, że to nie zachęca do zatrudnienia pracownika w biurze. Zdecydowanie bardziej, zwłaszcza doliczając koszty wynajęcia lokalu, opłaca się zatrudnianie w trybie pracy zdalnej. Akurat branża, którą się zajmuje na to pozwala, ale równie dobrze można się tym zajmować będac freelancerem. Problem z byciem freelancerem polega na tym, że w Polsce osoby decydujące się na taką formę pracy, pracujące w tym trybie, pracujące w ten sposób, zazwyczaj są traktowani przez swoich klientów bardzo niepoważnie.

Niestety regułą są nielegularne płatności, bądź nawet brak zapłaty za wykonaną pracę. Zwłaszcza pod górkę mają ludzie zajmujący się tłumaczeniami, którzy nie zabezpieczają się odpowiednio zaliczką. Dotyczy to również projektantów, grafików i fotografów. Niestety nic nie wkazuje na to, by podejście zleceniodawców miało ulec zmianie.

Szkolenia BHP też jest ciekawie opisany tematPlanowanie kariery, wzbogacanie CV, praca, rozwój - wnioski, wskazówki, porady.

Ekspercki często możemy liczyć na to, że nie będziemy musieli szukać pracy, to pracodawcy się z nami skontaktują.

Więcej na temat blogów i portfolio niebawem:)

Pozdrawiam,

Flavir4

12:10, flavir4 , planowanie kariery
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 04 sierpnia 2009
Freelancer- co nieco o działaniu "free":)

Witam, dziś dosyć skrótowo i prosto chciałabym przedstawić ideę freelancingu. Freelancer jest to osoba pracująca bez etatu, najczęściej specjalizująca się w jakiejś określonej dziedzinie, w ramach której wykonuje zlecenia.

Z jednej strony jest to dosyć fajna opcja- możemy szybko zarobić, wyrobić sobie niezłe referencje, a do tego nauczyć się pracować w warunkach, w których deadline jest zawsze na już.

Z drugiej strony patrząc przyszłościowo nie jest to dobre rozwiązanie. Pracując jako freelancer musimy mieć albo rewelacyjne portfolio, albo iść na niezłe kompromisy jeżei chodzi o wynagrodzenie, gdyż takich jak my jest wielu. A wraz ze wzrostem konkurencji spadaja zarobki. Poza tym jeżeli już dochodzi do podpisania umowy, jest to tylko umowa zlecie, albo umowa o dzieło..

Freelancing w Polsce

Oraz marketingowy. Poprzez zastosowanie odpowiednich technik psychologicznych oraz pisarskich, takie treści mają zachęcić czytającego do skorzystania z oferty danej firmy. Z tego powodu teksty na strony www muszą odznaczać się odpowiednią jakością oraz budową. Nie jest to łatwe, jednak jako copywriter operuje już na rynku usług informatycznych od sześciu lat, dlatego mam odpowiednie doświadczenie.

Komentarzy: 0 Pisanie tekstów, czyli moja praca - freelancer, copywriter 2011-05-30 Jestem freelancerem i moje obowiązki stanowi pisanie tekstów. Poza tym czasem zajmuje się również montażem filmów targów międzynarodowych oraz wykonywaniem zdjęć. Przeważnie zajmuje się zleceniami takimi jak pisanie tekstów na strony www, bowiem w aktualnych czasach znaczna liczba fenomenalnych firm posiada prekursorskie, ergonomiczne i błyskawiczne w działaniu strony World Wide Web, które warto uzupełnić porządnymi i inteligentnymi treściami.

Omawiana robota jest złożona a także oporna wyłącznie dla dyletantów i.

smaczny dom

Lub koledze, który zostawia: kubek, kartki, książki, zepsutą klawiaturę, stare długopisy

- Po jakimś czasie stajesz się po części głuchy na szumy, na hałasy. Zaczynasz mieć non stop słuchawki w uszach i słuchasz radia online lub jakieś swoje ulubione kapele.

Dlatego po jakimś czasie, do korporacji weszła moda na wysyłanie pracowników do pracy zdalnej, to znaczy z domu. Tłumacząc, że tam będziecie mogli się bardziej skupić, będą lepsze sprzyjające warunki do pracy. A oni, zmniejszą przestrzeń biurową.

Zderzając teraz te dwa nurty pojawia się ciekawa rzecz – bardzo ogólniając. Otóż wychodzi na to, że ludzie z korporacji dążą do tego by pracować w domu i zazdroszczą freelancerowi za luz w pracy, natomiast freelancer pragnie imitacji biura z ludźmi – bo w domu nie może się skupić.

Hę?:)

Ciekawe linki, gdzie można wynająć biurka:

1. Co work
2. Noa Work

Domowa sałatka z jajkiem

Domowa sałatka z jajkiem, ale także idealna na lunch do pracy. 2 w 1.
Moim zdaniem także ciekawa alternatywa dla tradycyjnej sałatki jarzynowej podczas świątecznego śniadania Wielkanocnego.

Składniki

Sałata masłowa
Jajka na twardo
Dymka (całość)
Majonez
jogurt
Musztarda
Rozmaryn świeży
Sól
Pieprz

Sos: wymieszać majonez z jogurtem. Dodać musztardę.

Wszystko o marketingu i nie tylko

Prace grafika należy zobaczyć jego portfolio. No tak, tylko jak je znaleźć? Cała sprawa wygląda prosto. Wpisujemy w Google frazę „grafik portfolio” i już dostajemy w wynikach wyszukiwania strony grafików z uwzględnieniem ich własnego portfolio. Czy to nie jest proste?

Gdy już przeglądamy ich pracy musimy wziąć pod uwagę fakt czy dane grafiki nie są monotonne, czy nie powtarza się jakiś motyw. No i gdy już zdecydujemy kogo chcemy zatrudnić piszemy maila, bądź dzwonimy z zapytaniem i przedstawieniem warunków współpracy.

Grafik musi być kreatywny

Na koniec jeszcze jedna mała rada. Jeżeli będziesz miał mało zleceń dla grafika to nie zatrudniaj go na stałe, bo to tylko strata pieniędzy. Jeżeli ma to być jedno lub dwa zlecenia w miesiącu to zatrudnij go na umowę zlecenie, lub umowę o dzieło. Wtedy płacisz tylko za to co wykona i zadowoleni są wszyscy, bo grafik ma pracę, a Ty dobrego pracownika.

dziennikarski blog - freelancerzy freelancerom zgotowali ten los

Że zatrudni go dawny kolega Lisicki w tzw. "ogólnopolskim Życiu Warszawy", albo co bardziej prawdopodobne Axel Springer w swoim nowym opiniotwórczym dzienniku.

Jak komentuje ten cały Grzesio Gauden "Rzeczpospolita ma być chudsza o połowę". Już chyba lepiej, żeby to Gauden był chudszy o połowę, a Rzepa została bez zmian, to jednak dla Gaudena byłoby trudniejsze i nie przyniosłoby takiej kasy z Orkli. Na to więc szans nie ma. "Rzepa" zostanie dogaszona i to w sposób, w jaki Gauden zwykł gasić tanie papierosy. Szybko i bez klasy. Zostanie z tego o połowę chudszy pet.
dziennikarski 2006-01-11 18:15:19
skomentuj (6)


Igor Janke ma bloga
Igor Janke jest kolejnym freelancerem, który założył bloga. O tym wydarzeniu informuje dziś nawet portal Onet.pl i to w trzecim od góry poście: który można zobaczyć tutaj.

Sam blog Jankego znajduje się pod adresem www.igorjankepost.blog.onet.pl

Na razie jest tak: nazwa trochę przydługa, notki pisane za małą czcionką, design strony nieco drewniany, ale być może będzie lepiej.

Pewne jest jedno: jeszcze nigdy żaden blog dziennikarski nie dostał aż takiego kopa ze strony mainstremowego portalu, jak ta promocja witryny Jankego ze strony Onetu. Co nas cieszy, bo od początku uważaliśmy, że prawdziwe dziennikarskie blogowanie rozpocznie się wtedy, kiedy wejdą tam dobrzy dziennikarze a za nimi pójdzie.