O czym chcesz poczytać na blogach?

Franz kafka

Stavlos

Την έννοια την χωρική: της θέσης. Κι ο τρόπος; Μα ο μόνος που διατίθεται: πώληση. Πολιτισμός προς πώληση και μάλιστα σε πολύ προσιτές τιμές. Μόλις 299 Κορώνες το μπλουζάκι με την φάτσα του (κυριώτερου εξαγώγιμου προϊόντος) Franz Kafka-Prague. Το ίδιο και οι κούπες, τα τραπουλόχαρτα και τα πατάκια μπάνιου.  

Το παράδοξο της υπόθεσης, ωστόσο, βρίσκεται στο γεγονός ότι η πόλη έχει διατηρήσει την ομορφιά της. Αν ξέρεις να παρατηρείς, δεν.

Για άλλη μια φορά….Κουίζ: Μαντέψτε ποιός πολιτικός αντιστοιχεί σε ποιά αισθητική έννοια.

~ από stavlos στο Απριλίου 23, 2009.

4 Σχόλια to “Franz Kafka was here”

Idę po z drewna kładce

Pozdrawiam.

Tagi: poezja
21:26, aftersunrise , Ka(ta)rina
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 22 lutego 2010
Franz Kafka

Kiedy Franz Kafka pisał swoje historie nie były one
zwierciadłem rzeczywistości Urodził się i żył
w najłagodniejszej z tyranii gdy zaś upadła w najprzy-
zwoitszej z demokracji burżuazyjnych Europy w świecie
tak niepodatnym na Apokalipsę że pochłonięty
przez nią nie przestał się dziwić W mieście gdzie dotąd
odnaleźć można ślady każdego kto tu.

Parasol na smutki - Onet.pl Blog

Miejsca we wrocławskich żłobkach i przedszkolach rodzice muszą ciężko walczyć, bo tych placówek jest zdecydowanie za mało, można by napisać osobny rozdział...
Podsumowując, gdyby to był tak naprawdę nowy żłobek (a nie zmiana szyldu na starym) i gdyby był dobrowolny, bez wpływu na dietę we wszystkich innych żłobkach, uznałabym pomysł za doskonały. A tak, to niestety, Franz Kafka się kłania...
aga
6 rany! parasolki nam się nie mieszczą!

Blog No. 5

 Można mieć mieszkanie, ale nie mieć domu, gdyż dom nie może powstać z potrzeby wymiany osamotnienia, egoizmu, życiowej pospolitości, beznadziei. Kiedy potrzeba bycia razem wypływa jedynie z braku, z wewnętrznej pustki, osamotnienia, do udręki życia, którą niesie los, dodaje jeszcze kolejną udrękę. Pisał Franz Kafka do Mileny: „Ci bowiem, zawierający związki małżeńskie z rozpaczy osamotnienia – cóż na tym zyskują? Gdy do samotności dokłada się drugą samotność, nie powstaje z tego nigdy ojczyzna, tylko katorga. Jedna samotność przegląda się w drugiej, nawet wśród najgłębszej, najciemniejszej nocy” („Listy do Mileny”). Dom powstaje z pragnienia, z.

Czerwona Kapusta z gruntu ontologicznego widzenia kalafiora

Ze słowami w ustach największego pisarza wszechczasów(wg Hrabala) Egona Bondy'ego:

Wczoraj w niedziele i dzisiaj / wszystko mi wisi / u pisi / tylko sowieckie filmy nowe / są naukowe...

Gdyby nie moja koteczka dla której oddycham i mężczyźni z którymi się bzykam(żeby było do rymu),to może dawno wyskoczylabym już z 3 piętra mojej kamiennicy tak jak to uczynił biedny Franz Kafka,tyle że z 5 piętra.Ale dziś smęce,chyba czas kogoś sobie przyprowadzić na noc.Nie chce mi się łowić.Mam kryzys prawie jak w 1929.Okropnie jest być samotnym.Zaczynam pieprzyć.Ide posprzątać kibel.Pózniej jade do rodziców.Kurde potrzebuję księcia z bajki, męskiej ręki, od kiedy to się nazywa ręką?Chciałabym żeby ktoś mnie pogłaskał.

Książki? Może znajdziesz coś dla siebie? - Onet.pl Blog

(13:53)
6 komentarzy

26 maja 2011
FRANZ KAFKA "Proces"
Książkę można kupić tu

Ostatnio często zamęczam was lekturami. Ta recenzja jest troszkę zaległa, bo jestem już po maturze, ale.

agresyvna-istota.blog

 2003-06-05 21:08:55 >> :| :| :|

"Ile nieszczesliwych mysli zostaje zaduszonych pod kołdra, kiedy sie samotnie śpi w łóżku i ile nieszczesliwych snow sie nia ogrzewa"
Franz Kafka


Chyba kazdy chce miec własnie kogos zaraz obok siebie, by móc w kazdej chwili budzac sie z koszmaru sennego przytulic sie i zasnać w bezpiecznym uscisku.

skomentuj (4)
2003-06-08 12:17:15 >> o(*.*)o

"By zdobyc Kobiete mezczyzni wynajduja cudowne.