O czym chcesz poczytać na blogach?

Frankfurt airport

moje-lektury blog

Strona główna "Historyk" Elizabeth Kostova

"Szóstego dnia po zniknięciu Rossiego udaliśmy się mglistą nocą z Idlewild Airport do Stambułu. We Frankfurcie mieliśmy przesiadkę. Na miejsce dotarliśmy następnego ranka. Natychmiast wygoniono nas z samolotu. Wówczas w Europie Zachodniej byłem już po raz drugi, ale ten wyjazd wydawał mi się wyprawą na inną planetę - w tysiąc dziewięćset pięćdziesiątym czwartym roku Turcja była krajem.

generau i jego historie

Jednak jestem zdecydowanie przywiązany do myśli, że  t o  się powinno dziać na lotnisku.
wymyśliłem to w wiedniu, przy przesiadce do tlv, w grudniu. mieliśmy kilkadziesiąt minut, poszliśmy z dziewczynami do jednej z kawiarenek obok tej ohydnej klatki dla palaczy (kto zaliczył vienna airport, ten wie). one poszły po kawę i mocartkugeln, a ja siedziałem i przyglądałem się ludziom, którzy przepływali mi przed oczami. po minucie się ocknąłem, sam do siebie mając pretensje, że nigdy wcześniej o tym nie pomyślałem. przecież jest bardziej niż pewne, że.- szybko znalazłem, konkurs na najdziwniejszych współtowarzyszy podróży poszedł mi niezwykle sprawnie. wygrał chyba ten muzułmanin, poznany w airbusie linii tap na lotnisku w lizbonie. jest trzynasty grudnia zero siedem, wtedy jeszcze nie wiem, że tego dnia umarł mój chrzestny, nasz samolot leci do frankfurtu. kołujemy, zaczynamy wjazd na pas i już prawie się rozpędzamy, gdy nagle ostre hamowanie, ale bez śladów paniki na pokładzie. pilot grzecznie wyjaśnia, że rozszczelniły nam się jedne drzwi i trzeba zrobić małe majsterkowanie. i wtedy mój współtowarzysz po cichutku wyjmuje ze swej.

AIR CRASHES

01 listopada 2006
Dwa Boeingi zderzyły się na lotnisku w New Jersey

Około godziny 6:30 p.m. czasu lokalnego we wtorek na lotnisku Newark Liberty International Airport w New Jersey doszło do naziemnej kolizji dwóch samolotów pasażerskich.

Kołujący do startu Boeing 747 niemieckich linii lotniczych Lufthansa (lot 403 do Frankfurtu) zachaczył lewym skrzydłem prawy winglet Boeinga 757 należącego do linii lotniczych Continental.

Na pokładzie Boeinga 747 znajdowało się 294 pasażerów (z czego troje to niemowlęta) oraz 17 członków załogi. Potrącony.

...moj kawalek swiata...I cannot believe I’m going so far away. Thousands of miles, southern hemisphere. To get there, I’ll spend 18 hours in the plane, cross the Tropic of Cancer, then the Equator and finally the Tropic of Capricorn... The whole journey will last about 27 hours. Breakfast in Gdansk, dinner in Frankfurt, Breakfast in Brazil (3h in Sao Paulo) and another dinner in Santiago, more precisely in Valparaiso, where my friends live.

Perhaps these are the-holidays of my life. I’m really happy and will try to decribe this happiness at this site, as soon as it is possible.

. Pozdrawiam z Ameryki Poludniowej!


Here I am... in Valparaiso, or I’d rather should write PARADISO, it’s so beautiful here. But from the beginning...

Leaving Gdansk I left also snow and minus temperatures. Even in Frankfurt it was much warmer. After 5h in Frankfurt Airport I aborded Jumbo. What an amazing machine. However after 12h in it I had enough, besides not much space for legs though. But the beautiful sunrise over Brazil was a reward :-). We landed in Sao Paulo on time, the city is veeery big. It’s a pity I didn’t have possibility to go out of the.