O czym chcesz poczytać na blogach?

Francisco franco

KOCHAĆ NIE ZAWSZE ZNACZY MIEĆ

Rebelianci od początku uzyskali wsparcie faszystowskich Włoch, hitlerowskich Niemiec i Watykanu. Jeszcze przed wybuchem rebelii jej przywódcy spotkali się z Piusem XI i uzyskali jego przyzwolenie na bunt. Wkrótce po wybuchu powstania dowództwo nad zrewoltowanym wojskiem objął generał Francisco Franco, uważany za skrajnego konserwatystę i sojusznika kościoła katolickiego. Republika hiszpańska znalazła się w ogromnym niebezpieczeństwie. Brakowało jej wojsk, które mogły by przeciwstawić się rebeliantom. W związku z tym jej władze zwróciły się o pomoc międzynarodową. W.

Zielony czy Zolty ?

Komentarzy: 0 4 grudzien... 2006-12-04 Dnia dzisiejszego na przestrzeni wiekow wydarzylo sie:
1892 - urodzil sie Francisco Franco, dictator of Spain (d. 1975)
1942 - Holocaust: In Warsaw, Zofia Kossak-Szczucka and Wanda Filipowicz set up Żegota.
1943 - World War II: In Yugoslavia, resistance leader Marshal Tito proclaims a provisional democratic Yugoslav government in-exile.
(.

POWRÓT DO ŹRÓDŁA

Ludzkość i ścisną ją bratersko, o tak.
72 lata temu w ramach podobnego oswajania smoka mówiło się, że olimpiada w Berlinie ucywilizuje nieco i utemperuje apetyty Nazistów z Hitlerem na czele. Dzień przed inauguracją olimpiady w Berlinie. 31 lipca 1936 wybuchła rewolta generała Franco w Hiszpanii. W ramach poprawiania wizerunku III Rzeszy w jej reprezentacji można było zobaczyć co najmniej dwójkę sportowców pochodzenia żydowskiego – florecistkę Helene Mayer i hokeistę Rudiego Bali.


W tym czasie pracował od trzech lat.Wydawniczego „Bellona” (dawniej Wydawnictwo MON) Andrzeja Tarczyńskiego „Cajamarca 1532”.


Oto tuz po dokonaniu podboju Meksyku przez Hermana Cortesa ruszają rozpoznawcze wyprawy dwóch wspólników – Diego de Almagra i Francisco Pizarra w kierunku przeciwnym. Po licznych perturbacjach trafiają oni na ślad jak się zdaje bogatego kraju, o którym wiedząc niewiele i o niewiele się troszcząc wraz z nieco ponad setką żołnierzy ruszają w roku 1532 w kierunku Imperium Inków. W listopadzie 1532 roku w rejonie.

Zbuntowani

Ze wzajemnością w Migelu

 

 

 

Miguel Arango (Alfonso Herrera). Pochodzi z Monterrey. Mieszkał tam z matką, ojcem i siostrą. Kiedy jego ojciec popełnia samobójstwo, Miguel obwinia o wszystko jego wspólnika - Franco Colucci. Postanawia się na nim zemścić, wykorzystując do tego jego córkę - Mię. Nie przewiduje tylko tego, że zakocha się w niej. Dzięki stypendium dostaje się do Elite Way School. Miguel jest dobry, pomocny i odpowiedzialny. Opiekuje się Lupitą, broni Teo, pomaga Celinie..

Się, że Lola ośmiesza ją przed całą szkołą, decyduje się zerwać przyjaźń. Zakochana w Rocco, który (niestety) jej nie zauważa. Razem z Lolą, Leonardem, Lupitą, Míą i Dante, opiekuje się pieskiem - Chopim.

 

 

 Leonardo Francisco Blanco Golcoleya (Eleazar Gómez) Kuzyn Tomasa. Pochodzi z niewielkiej wioski, do elitarnej szkoły dostaje się dzięki dobrym wynikom sportowym. Pojawia się w 2 temporadzie i od razu zaprzyjaźnia się z Lolą, Dante, Lupitą i Biancą. Zakocha się w Lupicie. Zakochana w nim.

RBD Rebelde Zbuntowani - Onet.pl Blog

Centro de Educación Artística, gdzie uczęszczał również Gael García Bernal. W 2001 roku wystąpił na scenie w spektaklach takich jak Czarownice z Salem (Las Brujas de Salem) Arthura Millera, Zabić drozda (Como matar a un ruiseñor) i Antygona (Antigona) Sofoklesa. Jego kinowa postać Francisco w melodramacie Miłość w Plaza (Amar te duele, 2002) przyniosła mu nagrodę MTV.

GRATULACJE!!!
A oto pytania konkursowe:
1.Do jakiej szkoły należą uczniowie z serialu ,,Zbuntowani''
a) Ellitte Way School
b) Alitte Way School
c) Elite Way School
2.Ile odcinków razem liczy serial?
a)440
b)215
c)150
3. Jakie jest ulubione powiedzenie Mii (Anahi)?
a) Jak trudno byś nią
b) Jak trudno być mną
c) Niech żyje Mia Colucci
4.Jak Alma Rey (Ninel Conde) mówi na Franka Colucci (Juan Ferrara)?
a) Culloci
b) Franco
c) Colucci
5. Kto jest na tym obrazku?