O czym chcesz poczytać na blogach?

Foucault michel

antropologia za_stosowana | antropologia w biznesie i badaniach marketingowych

Hybrydy i cyborgi

Jednym z najbardziej owocnych sposobów badania roli przedmiotów jest obecnie teoria aktor społeczny – sieć (actor–network theory). Podejście to rozwinęli m.in. Bruno Latour i Michel Callon, którzy nawiązywali do koncepcji Gillesa Deleuze’a i Michela Foucault, a także wykorzystywali dorobek etnometodologii oraz interakcjonizmu symbolicznego. Istota teorii polega na rozpoznaniu relacyjnej natury przedmiotów, które mają znaczenie dzięki osadzeniu ich w sieci innych elementów. Ważnym składnikiem tych związków są ludzie.

"Londyn? Nie ma takiego miasta!" - Onet.pl Blog

Rozdziału i wygląda na to, że będę jeszcze musiała sporo pracy i czasu włożyć w to dzieło absolutnie niedoskonałe...

Powracają na stół koncepcje Charles'a Peirce, teorie o znaku Ferdinanda de Saussure, Roland Barthes, Jean Baudrillard, a nawet Umberto Eco i Michel Foucault...

Cieszę się, że za tydzień jadę do Polski. To tylko trzy dni, ale odetchnę nieco od tutejszej codziennej rutyny. Postaram się w ciągu tych kilku dni do wyjazdu rozgryźć co najmniej kilka orzechów z zakresu semiotyki, aby móc z czystym sercem ponownie.

Między Niebem a Ziemią czyli Mąż i Żona

Lütkemeyer, zbrodniarz hitlerowski (ur. 1911)
1961 - Andrzej Bobkowski, polski prozaik (ur. 1913)
1964 - Gerrit Rietveld, holenderski architekt (ur. 1888)
1975 - Josemaría Escrivá de Balaguer, hiszpański ksiądz, założyciel Opus Dei (ur. 1902)
1984 - Michel Foucault, francuski filozof (ur. 1926)
2003 - Marc-Vivien Foé, kameruński piłkarz (ur. 1975)
Wydarzenia w Polsce
1295 - Przemysł II został koronowany na króla Polski w Gnieźnie. Od tego dnia Orzeł Biały jest symbolem Polski.
1939 -.

etnobajanie

Ponowoczesnego pacjenta jest, jak chce Bauman (nie określając tegoż jednak wzorcem), wytworem społecznym. Nie jednostkowym, cierpiącym organizmem, a całą siecią powiązań, których nie można nie zauważać. Szpital natomiast, w którym zalega ciało, to – jak proponuje Michel Foucault – fabryka porządku (Nadzór i kara). Niepasujące elementy są z niego usuwane, gdyż zagrażają ładowi i sterylności.