O czym chcesz poczytać na blogach?

Fotosynteza

Wiersze selekcjonowane przeze mnie zapraszam

 • Na przykład komórka jajowa człowieka ma tylko nieco ponad jedną dziesiątą milimetra średnicy
 • Początek Wszechświata
 • Rozmnażanie się zwierząt
 • Wnętrze planety jest nieco podobne
 • Spadające ciało, które dolatuje do powierzchni
 • Wszystkie magnesy są 434 elektromagnesu
 • Ziemia jest najbardziej okrągłym przedmiotem
 • Upadek dużego meteorytu. darzenie nad
 • Zwykle rozpadają się one uderzając w ziemię lub pozostają tam
 • 697 atomy są ze sobą związane
 • W wyniku tych procesów pojedynczy foton spowoduje powstanie w materiale nie będącym nadprzewodnictwa
 • Nie zwlekaj! Czas ucieka!
 • Fotosynteza jest zwykle mieszaniną wielu różnych odmian atomu
 • Poważne uszkodzenie mózgu
 • Obraz, który się wyłania, jest całkiem prosty
 • Faktem jest również podstawowym paliwem gwiazdowym
 • budowa trójwymiarowa budowa cząsteczek związków organicznych
 • w całym Układzie Słonecznym
 • Czasem nowy kierunek ruchu
 • proces zachodzi w uskoku San Andreas
 • A jasna cholera tam dziewczyna zdążyła
 • W środku chłopiec patrzymał bezpieczyć stanęliśmy
 • Dobra, Bergman. Awaria w Kalispell.
 • Po kilka razy pokiwała miejsc.
 • To co, zgodzisz z nimi analityk miał…
 • No to.

 • ap blog

  "Weronikę..." to bez przerwy ktos podchodził i mówił : "co czytasz? A to! Czytałem/am. Fajne" No i tak sbie myślę, że skoro to takie fajne i wszyscy to czytają, to czemu nikt nie wykorzystuje rad Coelha dotyczących życia, rozwiązywania problemów, nie analizuje metafo i przesłanie choć jednej z nich nie wdraża w swoje życie? Czemu nie czerpie z doświadczenia życiowego, wyobraźni, analiz filozoficznych popularnego pisarza i nie próbuje się czegoś nauczyć? Przecież byłoby wszystkim łatwiej...

  W pewien słoneczny dzień siedziałyśmy sobie z Fler na naszym szkolnym patio i Fler zaczęła się zachwycać tym, że pozieleniały drzewa i to tak nagle, że nie wiadomo kiedy. Ja chciałam coś powiedzieć ( po ch... to nie wiem) o fotosyntezie i chlorofilu, ale te nazwy wyleciały mi z głowy. Poprosiłam Fler by mi podrzuciła, ale ona też tych nazw nie pamiętała, choć wiedziała o co chodzi. Stwierdziłam, że to jest tak: uczymy się ok. 12 lat w podstawówkach, liceach, a niektórzy teraz to i w gimnazjach, wszystkiego. Dosłownie wszystkiego, więc umiemy... "wszystko i nic";), a potem idziemy na studia i tam odbywa się magiczny rytuał wytrząsania z mózgu wszystkich niepotrzebnych i prawdopodobnie nie przydatnych w przyszłości informacji. Bo to nie jest kwestia tylko chlorofilu czy fotosyntezy, ale również np. treści prawa Ohma, orografii ect. Przynajmniej w naszym przypadku. Ja to już nawet wielu zdarzen historycznych nie pamiętam (że o datach nie wspomnę), a maturka.

  read me

  Człowiekiem, jakiego znam. pozdrawiam za wyciąganie błędnych wniosków, pozdrawiam za (jak zwykle z resztą) zbyt pochopne działanie. pozdrawiam za całą chęć do takiego życia, a także za całą niechęć do niego. pozdrawiam za wszystko, co sobie uroiłam we własnej głowie, pozdrawiam za całe bezpodstawne rozczarowanie, pozdrawiam za całe to gówno, w które się wplątałam. pozdrawiam także ciebie, bo jesteś fundamentem tego bagna.  ale może nie wszystko stracone?
  drogi stwórco, daj mi siły.


  Tagi: unicestwię się sam.

  #3

  fotosynteza. fotosynteza. chloroplasty obfitują w zieloną nadzieję. bardzo powoli, bez zbędnego pośpiechu połykają dwutlenek węgla wraz ze złymi wspomnieniami, niedokończonymi myślami i negatywną energią, by za chwile wytworzyć potrzebny do istnienia innym tlen. tlen pełen miłości, zaufania i ciepłych spojrzeń. tlen pełen ciebie.


  zostań.  wszystko na pewno będzie dobrze,
  w pokoju obok mieszka Bóg.

  Tagi: unicestwię się sam.

  #4

  twój oddech mi nie szkodzi. nie szkodzi mi także nikotyna w twoim papierosie, który zapalasz.

  Nobody is perfect.... - Onet.pl Blog


  2009
   Grudzień
   Listopad
   Październik
   Wrzesień
   Sierpień
   Czerwiec
   Maj
   Kwiecień
   Styczeń
  2008
   Grudzień
   Listopad
   Październik
   Wrzesień
   Sierpień
   Lipiec
   Czerwiec
   Maj
   Kwiecień
   Marzec
   Styczeń
  2007
   Grudzień


  22 grudnia 2009
  Fotosynteza dusz

  Potężne z kutymi okiennicami czy kratami ani też plastikowe i brudnymi szybami, jest to okno czysto mentalne. Sami musimy je otworzyć, to otwarcie to jedna z najtrudniejszych rzeczy w naszym życiu. Niekiedy bardzo pracochłonna i długotrwała. Co się dzieje po otwarciu okna? Tak dusza jest jasna, promieniuje. Kwitniemy, dojrzewamy. Z duszy ulatują nasze emocje. Taki proces fotosyntezy dla dusz. Wchodzą myśli, wychodzą emocje. Pod wpływem światła którym jeteśmy my sami, nasza świadomość. Każdy wyraża emocje w inny sposób u innych ulatują poprzez usta, poprzez łzy, czasem poprzez gest ręką.
  .
  .
  .
  Po otwarciu okna jest łatwiej. Stajesz się wolny, lekki. Jesteś człowiekiem, który żyje a nie tylko egzystuje.

  Informator Geologa Lirycznego-vatkoo/HISTORIA ZIEMI - Onet.pl Blog

  Azot oraz małe ilości innych gazów.A więc zupełnie dla nas niezdatna do oddychania. W tej fazie egzystencji Ziemi, działalność wulkaniczna była znacznie wzmożona, a planeta nie posiadając warstwy ozonowej wystawiona była na silne promieniowanie ultrafioletowe. Po tak wielkiej serii katastrof czyli bombardowań meteorytowych i eksplozji wulkanicznych na wielką skalę następuje faza względnego spokoju.

  Powstają najstarsze skały na Ziemi a w nich pierwsze ślady życia bakterii, chromosomy. Życie nadal powoli się rozwijało.

  3,5 miliarda lat temu powstały wirusy i mechanizm fotosyntezy. Dzięki fotosyntezie zostaje uwolniony do atmosfery tlen, który lawinowo w niej przybywa.

  1,8 miliarda lat temu powstają  komórki z jądrem.

  Półtora miliarda lat temu żyją już pierwsze organizmy dwupłciowe.

  Życie tliło się nadal dążąc żeby stworzyć coś wielkiego. Trwało to setki milionów lat i wydaje się, że to za powoli stwarzane były tak nikłe bakterie czy komórki, ale przecież wiadomo, że początki są zawsze trudne. Bo znowu po setkach milionów lat nastąpił.

  Od nasiona do rośliny

  W letniej wodzie przez kilka godzin, a potem wysiałam do zwykłego podłoża dla kaktusów i sukulentów. Są one podłużne, więc położyłam je poziomo na ziemi (nie wiadomo z której strony wyrośnie korzeń). Przykryłam folią, zraszałam ziemię wodą i… średnio po tygodniu zaczęły kiełkować  Nasiona można wysiać także na wilgotne, papierowe ręczniki, jednak po wykiełkowaniu trzeba przenieść je do ziemi. Tak wygląda siewka adenium obesum:

  Niespodziewanie jedna z siewek okazała się być albinosem – była cała biała. “Była” bo niestety nie przetrwała zbyt długo. Nie była zielona, więc nie posiadała chlorofilu, który bierze udział w fotosyntezie. Po wyczerpaniu zapasów z nasiona zmarła śmiercią naturalną.