O czym chcesz poczytać na blogach?

Fotoradary

Dziwne to. Bo dziwny jest ten świat

Za naruszenie nietykalności cielesnej, 32-latek odpowie także za znieważenie funkcjonariuszy i utrudnianie interwencji."

Więcej: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-pijany-32-latek-pogryzl-policjanta-grozi-mu-kara-10-lat,nId,349269

Dziwne to.

Tagi: pogryzienie Policja Polska
08:46, radioalert
Link Dodaj komentarz »
piątek, 08 lipca 2011
Dziwny ten koń. Chyba chciał sobie zrobić zdjęcie fotoradatem

Dziwny ten koń. Chyba chciał sobie zrobić zdjęcie fotoradarem bo nie przyjął go fotograf;).

"Ulicami Meppen w Dolnej Saksonii w Niemczech przez kilka godzin biegał biały koń. Zwierzę dwukrotnie zostało sfotografowane przez fotoradar - koń m.in. przegalopował przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Rumak uciekł z pobliskiego gospodarstwa. Do zdarzenia doszło 1 czerwca, ale dopiero teraz opublikowano zdjęcia."

Dziwny ten koń.

Więcej: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-biegnacy-kon-w-kadrze-fotoradaru,nId,348946

Tagi: fotoradar koń Niemcy.

Wykopalisko.blox.pl

Wykopalisko.blox.pl

Kategorie: Wszystkie | Hobby | Kraj | Kultura | Nauka | Polityka | Polska | Przyroda | Rozrywka | Różne | Sport | Technologia | YouTube - najlepsze filmy | Świat
RSS
wtorek, 07 grudnia 2010
Motocykl z kołami bez osi
Hubless Chopper - motocykl z kołami.. bez osi. Niesamowite wrażenie w ruchu, jak jakiś kosmiczny pojazd. :)
Więcej »

Tagi: Motocykl z kołami bez osi
21:52, nandas
Link Dodaj komentarz »
Strażnicy miejscy to zbóje z fotoradarem - ten list to nie fake
Widzieliście w sieci list do komendanta Straży Miejskiej, w którym facet pisze, że strażnicy to zbóje, którzy czatują przy drodze z fotoradarem i łupią? Ten list to nie fake. Potwierdza to sam komendant!

polityka-muzyka-humor - Onet.pl Blog

ernewerne
2 komentarze

14 listopada 2011
BEZPRAWIE !!!
Okazuje się, że państwo namnożyło bezprawnie działających instytucji. I żeby było śmieszniej to te instytucje działają w IMIENIU PRAWA. A są to:straż gminne, i same gminy jako, takie.Chodzi tu o fotoradary, które są porozstawiane po całej Polsce w sumie 300 szt. Z tego połowa należy do straży miejskiej i do firm prywatnych. I taka jest prawda.
To są dane NIK. Żeby było śmieszniej, to mandaty te wystawia straż mimo, że w tych przypadkach powinien zajmować się tym sąd. Straż przekraczała również swoje uprawnienia
nie dochodząc, kto jechał danym pojazdem. Rypali mandaty na posiadacza pojazdu, co również jest wykroczeniem. ( zgodnie z prawem). I tak Państwo było "rypane" na setki milionów zł. W latach 2009-2010. budżet państwa został narażony (straty) na ok. 300mln. zł. ( zgodnie z prawem). NIK. Stwierdził, że działania te były spowodowane chęcią podratowania gminnej kasy okradając.

Blog motoryzacja25

Klimatyzację. Dwie firmy biorą sięga ten produkt. Jedna słynąca z produkcji modeli tego typu samochodów miniaturek, a druga, która została przez pierwszą zaproszona, zajmuje się prototypami właśnie oraz produkcją samochodów bojowych. Połączenie może być ciekawe, jak i sam pomysł, który już mi się podoba! Zobaczymy co ten Trabancie nam pokaże, o ile go dadzą do produkcji!

Komentarzy: 0 fotoradary 2009-08-04 Ostatnio fotoradary pojawiają się, żeby nie powiedzieć jak grzyby podeszczu, w bardzo wielu miejscach Polski. Jest to dość kiepska wiadomość dla kierowców. Ciekawą rzeczą jest tu kto owe radary wystawia, mianowicie robią to gminy. Cały artykuł na ten temat można było przeczytać w "Polska The Thimes"
Gminy inwestują w fotoradary, które zwracają się ponoć już po kilku miesiącach. Także wyobraźmy sobie ile ludzi płaci mandaty, jeśli koszt takiego radaru to suma rzędu 150 tysięcy złotych!
Gminy powoli prześcigają Policję w ilości posiadanych owych urządzeń do pomiaru prędkości. Jest to swoista żyłka pieniędzy i możliwość załatania jakiejś dziurki w budżetach.
.

Być wolnym i uczciwym

Moja emerytura

Najprawdopodobniej nic nie dostanę. To raczej pewne. Tymczasem "eksperci" spierają się kto/co jest winne.

Winni są obywatele, bo to oni wybierają polityków, którzy nie ukręcają łba choremu systemowi. Winny jest socjal panoszący się po Polsce.

00:31, bogulo2 , Podatki i finanse
Link Dodaj komentarz »
piątek, 04 grudnia 2009
Po co są fotoradary?

Czytałem o śmietnikach wiele razy, ale tak się zastanawiam - co w tym złego? Nic...

Złe jest prawo, które trzeba łamać by się przemieszczać. Gdyby tak:

  • znieść obowiązek oznakowania miejsc, gdzie stoją fotoradary, wyposażać sukcesywnie wszystkie radiowozy w kamery (videorejestratory), zwiększyć ilość fotoradarów,
  • wraz z powyższym podnieść dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym do 60km/h w dzień i 70km/h w nocy, a poza terenem zabudowanym do 100km/h, na ekspresowych 120km/h, na autostradach bez limitu (chyba, że znaki mówią co innego),
  • zobowiazać pieszych poruszających się po jezdni lub poboczu do noszenia.

żona męża

Którą znamy na wylot, by przypadkiem nie skończyć w jeziorze.
GPS okazał się o dziwo mało drażniący (nawet jak na 4-godzinną podróż), co nie zmienia jednak faktu, że nigdy w życiu nie zaufam bezgranicznie tej zarazie. Wyznaczenie trasy do Florencji z południowo-wschodniej Polski przez Szczecin (!) jakoś mnie nie przekonuje; no przepraszam.
Przy całym swoim sceptycyzmie muszę jednak przyznać, że funkcja ostrzegania o radarach i wałęsających się po drogach video-rejestratorach dosyć mnie urzekła. Szczególnie, że ostrzegał mnie ciepły, acz dość mechaniczny męski głos.
Mężczyzna zaklęty w niewielkim pudełeczku raczył mnie co jakiś czas następującymi komunikatami:
- Uwaga. Fotoradar stały.
- Uwaga. Fotoradar przenośny.
- Uwaga. Radiowóz z kamerą.
Zdarzało się też, że dbał nie tylko o mój portfel, ale i o moje bezpieczeństwo:
- Uwaga. Niebezpieczne miejsce.
- Uwaga. Niebezpieczny przejazd kolejowy.
Po dłuższej chwili ciszy, siedzący po mojej prawicy mąż także postanowił przemówić. Równie miękkim, przyjemnym głosem obwieścił:
- Uwaga. Przystojny mężczyzna na siedzeniu pasażera. Nie sp***dol tego.

Dibelius Blog - Onet.pl Blog

Podczas poprzedniej kampanii wyborczej obiecywał: więcej dobrych dróg zamiast fotoradarów. Podobno planuje się teraz zakup 300 nowoczesnych fotoradadarów (artykuł  Marka Łangalisa w NCz). Będą w kilka sekund przekazywać dane do centrali ITD i tego samego dnia wystawiony zostanie mandat. Inteligentne te maszyny w cenie 650 tys. zł za sztukę potrafiły będą zmierzyć średnią prędkość pojazdu na odcinku pomiędzy dwoma fotoradarami i na tej podstawie także wystawić mandat. W ustawie budżetowej 2012 zaplanowano wpływy z mandatów na 1,2 mld złotych. Minister Rostowski zaciera rączki.

A mnie premier Tusk zaczął kojarzyć się z „fotoradarowym” Tuskiem. Wyobrażam sobie, że w oczach ma takie fotoradary i patrzy, jak oskubać nas z kasy. Do tego jego namiętność do podpisywania wszystkiego, co mu podtykają z zagranicy. Krygował się, że nie podpisze paktu fiskalnego. Oczywiście podpisał. Wierny swojej namiętności kazał podpisać także ACTA.  Po protestach i spadkach sondaży zbystrzał, ładnie przeprosił i zaczyna się kreować na przeciwnika ACTA. Ale kto mu teraz zaufa? W programie PO zawsze było uproszczenie i obniżenie podatków. Oczywiście podatki są podnoszone. Ale kosztów budżetowych przyciąć nie można. Koszty są święte. Bo to setki tysięcy posad urzędniczych dla kolegów, przyjaciół i rodzin, niektóre z premiami po kilkaset tysięcy złotych.

Detektyw Rutkowski wyjaśnił.