O czym chcesz poczytać na blogach?

Fosfor

FIBROMYALGIA

Polskiego jeszcze nie zapomniałam. Nie mam zamiaru  tłumaczyć całej ksiązki , bo na to mnie nie stać nie mam aż tyle czasu,mam tylko nadzieję że znajdą się ludzie którzy będą to czytać i może skorzystają z tego leczenia . Może też znajdzie się ktoś kto to profesjonalnie przetłumaczy i wyda. Czytam także polskie  strony internetowe i od tego co tam wypisują stają mi włosy na głowie.Wiem jak  objawia się ta choroba mam potwierdzenie ze to jest fibromyalgia od 1996r. Z tego co twierdzi dr.Amand jest to choroba prawdopodobnie dziedziczna. Cała sprawa rozgrywa się w nerkach. Fosfor który powinien zostac wydalony z moczem zatrzymany został przez nieprawidłowe DNA. Organizm nie ma co z nim robić i probuje się go pozbyć odsyła go więc  do mózgu  do mięśni i w kości.Po pewnym  okresie czasu organizm jest tak nasycony że nie może więcej go przyjąć i zaczyna chorować. Cały proces trwa latami       i im dalej tym gorzej. Bóle głowy , mięsni , brak energii wszystko zaczyna szwankować  u niektórych osób pojawia się problem z żołądkiem  jak nadkwasota ,zaparcia itd... u  kobiet.

Czary MaRy - Onet.pl Blog

Jak się ubrać na każda okazję. Ciekawa jestem czy moje pomysły i wyszukane w internecie fajne ciuszki,artykuły i ciekawostki przypadną do gustu. Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam gorąco K.

CIEKAWOSTKI!


Olej z nasion dyni - dlaczego warto go docenić?

Dynia to warzywo, które bardzo dobrze znamy. Bywa uprawiana w wiejskich gospodarstwach i na działkach, zarówno w celach kulinarnych, jak i ozdobnych. Dynia zawiera całe mnóstwo witamin i mikroelementów, niezbędnych dla naszego zdrowia. Miąższ tego warzywa, to skarbnica beta-karotenu, witamin z grupy B, C oraz pierwiastków: wapnia, żelaza, fosforu i magnezu.

Nasiona dyni, znajdujące się w jej wnętrzu, już od dawnych czasów, były cenione za swe przeciwrobacze i ułatwiające oddawanie moczu, działanie. Pestki te, są bardzo tłuste i to z nich pozyskuje się cenny dla zdrowia i urody, olej.

Kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6

Są niezbędne naszemu organizmowi do wytwarzania błon komórkowych. Istnieją doniesienia, że ich brak w diecie, może skutkować pojawieniem się chorób degeneracyjnych, a zwłaszcza neurologicznych. Przypuszcza się, że kwasy omega-3 i omega-6, spożywane we właściwych proporcjach (co też obserwuje się w.

JARAC JARAC TYLKO JARAC - Onet.pl Blog

hnięte, ale zielone, mięsiste i zdrowo wyglądające. Najlepszymi nasionami do hodowli są te, które znajdują się wzdłuż głównej łodygi, u podstawy kiści kwiatowych. Nasiona przez noc poprzedzającą zasiew powinno się namoczyć w wodzie destylowanej. Należy umieścić je w glebie spiczastym końcem do góry, na głębokości około 1 cm . Zdrowe nasiona kiełkują po około pięciu dniach.(Więcej w dziale Nasionka)
ZIEMIA
- Ziemia musi być dobrze spulchniona i żyzna. Bogata w azot, potas, wapń i fosfor. Ziemia musi mieć odczyn obojętny (ani zasadowy ani kwaśny). Jeżeli chcemy wysiać konopie na nieużytkach (utajone pola itd.), dobrą wskazówką żyzności gleby jest zdrowa, i wysoka pokrzywa. W takim miejscu po wykarczowaniu, przekopaniu i wypieleniu, możemy być pewni, że wysiew się przyjmie i osiągniemy sukces. W przypadku hodowli w szafie, na strychu, piwnicy ziemie należy odpowiednio przygotować. Najczęściej stosuje się gleby o wysokiej jakości, lecz trzeba ją podać sterylizacji: - jednym ze sposobów jest podgrzanie ziemi w piekarniku do temp. około 82 stopni Celsjusza i pozostawienie na 30 minut. Należy.

Bóg , Honor , Ojczyzna - Onet.pl Blog

Dokładnie tydzień temu przeżywaliśmy to święto i dziwi mnie , że w wakacje pod wieczór nikt nie ma czasu , żeby przyjść chociaż o tej godzinie 19 i poświęcić to 60 minut po to , by nie zapomnieć jak nasi przodkowie walczyli o to , byśmy teraz m. in. chodzili na imprezy. Po Mszy Świętej jeden z AK-owców opowiedział wspaniałą historię , gdzie wszystkie te nasze wyskoki w tych czasach nie umywają się do tego nawet w 10 %. Mianowicie on był kiedyś kolejarzem i wiedział , że Niemcy przewożą broń pociągami , a kryją te skrzynie pod słomą. Prowadził własnie pociąg i miał już wrzucać pakunki z fosforem do ładunków (wytwarza się pewien rodzaj reakcji chemicznej), aż nagle zauważył nadjeżdżający pociąg z na przeciwka z oficerami niemieckimi. Nie wiedział co robić , gdyż ten fosfor w kieszeniach był tak nagrzany , że nie mógł już wytrzymać i niestety musiał go wyrzucić do tych ładunków. Zaraz po wrzuceniu swoich pakunków , w wagonie buchnął niesamowity płomień , nie było trudno się domyślić co się stało dalej , oficerowie zaczęli go ścigać , jeden z nich przy ucieczce trafił naszego bohatera w dłoń , ale biegł dalej chciał wybiec za pociąg na inną stronę torów i próbować ucieczki przez.

HERBATKA - bloog.pl

Zawartość składników w naparze Yerba Mate.
Wartości średnie w naparze uzyskanym ze 100 g suchego produktu.
Składniki Napar z saszetek Ciepła mate Zimna mate
Glukoza (g)
Sacharoza (g)
Białko (g)
Kofeina (g)
0,54
2,97
3,69
1,27
0,59
2,77
2,14
0,85
0,15
1,19
1,24
0,44
Witaminy
Witamina C (mg)
Tiamina B1 (mg)
Niacyna (mg)
Pirydoksyna B6 (mg)
4,89
1,59
4,38
0,54
5,11
1,48
1,27
0,94
2,35
0,15

Minerały
Wapń (mg)
Fosfor (mg)
Żelazo (mg)
Magnez (mg)
Potas (mg)
Sód (mg)

Butterfly Health & Beauty | Zdrowe odżywianie, oczyszczanie organizmu, porady dietetyczne

Truskawka jest owocem, który powstał w XVIII wieku we Francji w wyniku przypadkowego skrzyżowania dwóch odmian poziomek. Do dzisiejszego dnia jest ona jednym z najbardziej cenionych i lubianych owoców sezonowych, którego smakiem możemy cieszyć się jedynie przez krótki okres w roku.

Truskawki nie tylko pięknie wyglądają, pachną i smakują, ale także są źródłem wielu cennych witamin i składników mineralnych. Już 100g truskawek (niecała szklanka) pokrywa dzienne zapotrzebowanie organizmu na witaminę C. Owoce te są również źródłem witamin z grupy B, wapnia, fosforu, żelaza oraz potasu. Wapń i fosfor pomagają wzmocnić nasze kości, natomiast żelazo odpowiada za procesy krwiotwórcze zapobiegając anemii. Ze względu na obecność kwasu elegonowego uważa się, że truskawki mają także właściwości antynowotworowe, a zawarty w nich błonnik pokarmowy, który przyspiesza perystaltykę sprawia, że owoce te mogą pomagać w walce z zaparciami.

Ze względu na bardzo niską kaloryczność (100g truskawek zawiera jedynie 35 kcal), owoce te można spokojnie nazwać dietetycznymi. Truskawkom przypisuje się także działanie odchudzające ze względu na obecność w nich bromeliny –.

GYnostemma pentaphyllum – jiaogulan

Poziom cukru we krwi i wzmacnia układ odpornościowy. Wiele ludzi pijących Gynostemmę zamiast kawy, czy herbaty zauważyło, że o wiele mniej choruje.

Oprócz tego jest bardzo skuteczna na nadciśnienie i niedociśnienie.

Gynostemma pentaphyllum jest wielkim przebojem w ziołolecznictwie. Została przebadana w wielu laboratoriach, a badania wykazały silne właściwości regulacyjne, co skutecznie przekłada się na zrównoważone funkcjonowanie organizmu. Gynostemma zawiera wiele aminokwasów, witamin i minerałów, które są bardzo ważne dla zdrowia człowieka: selen, magnez, cynk, wapń, żelazo, potas, mangan, fosfor i inne.

Lista korzyści, które dostarcza stosowanie zioła, a które potwierdziły przeprowadzone badania naukowe, może przyprawić o zawrót głowy. Gynostemma leczy niemal wszystko, od nadciśnienia tętniczego po zapalenie oskrzeli. Gynostemma wykazuje działanie ogólnie odżywcze i wzmacniające organizm. Jest powszechnie używana w leczeniu chorób przewlekłych, takich jak: astma, migrena, nerwobóle, nieprawidłowe działanie układu oddechowego i pokarmowego i syndromy wywołane niedoborami pokarmowymi.

Gynostemma zawiera wiele aminokwasów, witamin i minerałów, które są bardzo ważne dla zdrowia.