O czym chcesz poczytać na blogach?

Forrest gump

Paweł Biega

Niosąc ludziom radość, nadzieję i inspirację. Biegł tak przez trzy lata, dwa miesiące, 14 dni i 16 godzin. Aż… się zmęczył i wrócił do Alabamy.

W domu odebrał wiadomość od Jenny. Pisała by przyjechał. Forrest, nadal mając na nogach Nike’i i z pudełkiem czekoladek, pojechał do Savannah. Tam czekała na niego niespodzianka – Jenny i jej syn. Jego syn.

Powieść

W książce już tak wprost o bieganiu.

Na koniec.

W każdej z nich Forrest poznaje nieco inne postaci. Cześć przygód przytrafia mu się tylko w książce, cześć tylko w filmie, mało jest wspólnych. Najwięcej jest… podobnych. Łączy je jedno – Forrest Gump – może i nie najmądrzejszy, lecz mimo wszystko sympatyczny i błyskotliwy bohater.

Kto nie czytał, polecam książkę. Kto nie oglądał, polecam film.

A kto nie czytał i nie oglądał….

Silver

10:05, silver108 , Filmy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 02 stycznia 2007
Forrest Gump (1994)
Właściwie to zastanawiałem się długo co o tym filmie wogóle napisać, bo właściwie jest on tak prosty, ze tutaj nie ma się nad czym rozwodzić. Jest sobie Forrest Gump - jaki jest nie trzeba mówić. Prosty człowiek, z ilorazem inteligencji nieco poniżej 80, który zawsze jak gdzieś szedł to biegł... Dla mnie ta postać jest naprawdę niesamowita, podchodzę do niej z szacunkiem. Nie chodzi mi.

we would be together.

(gdy nie chciano dopuścić, by w colleagu Forresta uczyli się Murzyni), molestowanie (dzieciństwo Jenny), trudności w poukłądaniu sobie życia (doroślejsze lata Jenny, gdy, np. chciała popełnić samobójstwo), łapówki (gdy matka Forresta przespała się w dyrektorem szkoły Forresta, żeby tylko jej synek mógł się uczyć), rozstania (gdy tata Forresta porzucił jego i jego matkę), śmierć bliskich (śmierć matki i żony Forresta), wojny (akcja w Wietnamie), kalectwo (amputacja ng porucznika Dana)i jeszcze wiele wiele innych. Porusza także szczęście, jakie może się przydarzyć przeciętneu człowiekowi. Bo taki Forrest Gump, mimo szyderstw, powoli wspinał się na szczyt. Najpierw dostał się do szkoły mimo, że miał za may iloraz inteligencji, zyskał przyjaciółkę, został mistrzem baseballu, ukończył colleage, został bohaterem wojennym i mistrzem.

Moje uwagi filmowe

Wracają, podobnie jak w naszym życiu. Przykładem może być kariera futbolisty, która kończy się wraz z ukończeniem studiów. Podobnie wygląda sprawa wojny w Wietnamie. Pozostają oczywiście wspomnienia. To trochę jak z etapem, w którym Forrest biegł przez cały kraj, nagle zatrzymał się i tyle, wrócił do domu. Zamknął ten etap swojego życia.

Postacie w tym filmie są bardzo wyraziste, ale decyduje o tym również gra aktorów. Genialny jest Tom Hanks (najlepszy aktor lat 90-tych), który nie jest Tomem Hanksem, tylko Forrestem Gumpem z krwi i kości. Nieźle wypada Robin Wright Penn, a świetnie Sally Field oraz Gary Sinise.

"Forrest Gump" to typowy film nawiązujący do amerykańskiej kultury (a raczej popkultury), który jest doskonała rozrywka, ale daje.

Recenzje filmów znanych i mniej znanych, czyli zupełnie inne spojrzenie na świat. - Onet.pl Blog

Całe swoje życie i wychowanie zawdzięcza swojej własnej matce. Bohater filmu pojawia się w dwóch różnych postaciach, jako człowiek i jako piórko, tylko że piórko to tylko symbol, symbol tego jak człowiek jest miotany przez własny los. Forrest urodził się w małym miasteczku i był słabym chłopcem, któremu lekarze nie wróżyli wielkiej przyszłości. W swoim życiu poznawał różnych ludzi. Trafił też na przyjaciół dzięki, którym mógł uwierzyć w siebie i nie.
Polecam :

  • Forrest Gump
  • Ciekawy przypadek Benjamina Buttona
  • Avatar

Kujkuje i inne lodowe księżniczki - Onet.pl Blog

Forrest Gump

  • Forrest Gump Trailer
  • Alan Silvestri Forrest Gump Suite