O czym chcesz poczytać na blogach?

Foreign affairs

dezerter blog | Polityka, ekonomia, globalizacja, polityczne blogi

dezerterblog - archiwum: marzec 2005
Globalizacja głupku!
W ostatnim, grudniowym numerze Foreign Affairs istna perełka. Artykuł Globalization's Missing Middle Geoffreya Garretta z University of California. Dla polskich polityków, ekonomistów i dziennikarzy powinna to być lektura obowiązkowa. Niestety, jak znam polski uwiąd umysłowy nikt się o nim nawet nie zająknie. A.

Tytan przełomu - Onet.pl Blog

Polskę byłoby łatwiej reformować, gdyby porzuciła wyeksploatowane regiony, takie jak Śląsk.

Radosław Sikorski w amerykańskim piśmie Foreign Affairs


Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

Polski polityk, historyk i politolog, amerykanista, działacz PZPR, w latach 1991-2001 poseł na Sejm I, II i III kadencji, od 19 października 2001 do 18 października 2005 senator i Marszałek Senatu V kadencji.

W 1959 ukończył studia magisterskie w Woodrow Wilson School of Foreign Affairs oraz University of Virginia w Charlottesville, a w 1960 został magistrem na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Doktoryzował się w American University w Waszyngtonie oraz w Wydziale Historii Wyższej Szkoły Nauk Społecznych przy KC PZPR.

Archiwista na Zielonej Wyspie

Położenie Irlandii oraz niski poziom zainteresowania obu narodów dość egzotycznymi dla siebie krajami dokumentów odkrywających przed nami takie relacje jest raczej jak na lekarstwo. Rozpoczynając poszukiwania pierwsze dokumenty zamówiłem z zespołu Departament of Foreign Affairs, który wydaje się być najzasobniejszym w poszukiwane informacje. Wykonana pobieżnie kwerenda za pomocą baz danych umieszczonych na stronach internetowych NAI dała rezultaty w postaci ok. 80 rekordów wyrzuconych po wprowadzeniu kluczowych słów Poland i