O czym chcesz poczytać na blogach?

Folwark

Soulside Story

Pomiędzy III Rzeszą i Związkiem Sowieckim), klasyk przedwojennej polskiej kartografii.

'Sejny' sheet, dimensions 66x57 cm (German reprint from November 1940, showing the then-border between the III Reich and the Soviet UNion), a classic of interwar Polish cartography.

Obejmuje cztery arkusze podstawowe: Sejny, Druskienniki, Sopockinie, Porzecze. Sięga od północnego krańca jeziora Gaładuś na północnym zachodzie, po Merecz (Merkine) i dalej na północnym wschodzie, Krasne koło Lipska na południowym zachodzie i Nową Rudę na południowym wschodzie.

Dusznica i okolice:


A oprócz tego między innymi: folwark Józefowo koło Kopciowa (Kapciamiestis), folwark Wiktoryn (Viktarinas), folwark Szumkówek, folwark Jurgieliszki (Jurgeliske), dwór Justjanów (Vaineżeris), folwark Wysokie koło Wiejsieji (Veisejai), folwark Jonkiszki (Jonkiskiai) koło Sereji (Seirijai), folwark Kuciuliszki, dwór Żywulczyszki, dwór Raskaczna, dwór Kruszew (Krusevas), dwór Ucieka (Utieka), folwark Poniemuń (Panemune), folwark Karolinów (Karolinava), folwark Rusinge, dwór Uciecha koło Druskiennik (Druskininkai), folwark Popiszki (Papiskai), folwark Kudryny (Kudrenai), folwark Mykalina, zaścianek Kaczengi, zaścianek Kryksztony, zaścianek Szydełka, zaścianek Kudra, zaścianek.

Informacje lokalne- Muszyna | owies.blog.pl

Około bloku wojskowego.  

 Powódź Muszyna-Powroźnik-Krynica

Krynica-ul. Graniczna most 2

Żegiestów

 

skomentuj (0)

Zerwane mosty i kładki. 2010-06-04 19:16:34

Lista zerwanych lub nie przejezdnych mostów oraz kładek:

  • most pod Jastrzębikiem
  • kładka między mostem pod Jastrzębikiem a Mostem Grunwaldzka
  • most przy ulicy Grunwaldzkiej
  • kładka nieopodal kościoła 
  • kładka "pod Jagą"
  • most w Folwarku

Przejezdne mosty:

  • most pod basztą
  • most kolejowy w Folwarku

O reszcie obiektów nie posiadam informacji.

skomentuj (0)

Fala 2010-06-04 22:04:45

Dzisiaj o 2:00 w nocy w położeniu Muszyny ma przejść fala kulminacyjna na Popradzie. Miejmy nadzieje że wały wytrzymają.

Na bieżąco są dodawane linki z różnych miejsc w listwie z prawej stronie.

skomentuj (0)

Linki 2010-06-05 08:18:13

.

Folwark Zwierzęcy II

Do tego stopnia, żeby umiało się podpisać pod deklaracją stwierdzającą lojalność wobec naczelnej władzy, którą jest Zjednoczone Stronnictwo Świń. One to, znakomicie wyedukowane w różnych dziedzinach niezbędnych do prowadzenia Folwarku, będą sprawowały kierownictwo nad innymi zwierzętami. Oczywiście dla ich dobra.
Większość zwierząt dopiero teraz zetknęła się ze słowem pisanym i miała znaczne kłopoty z opanowaniem podstaw kaligrafii. Z czytaniem było podobnie. Zapowiadało się, że towarzysz BigPig, będzie miał dużo bardzo ciężkiej pracy.
Pojawiły się również problemy: otóż świnie, dotychczas mieszkające poza Folwarkiem, a było ich dość dużo, zaczęły domagać się lepszej niż dotychczas strawy, wygodniejszych chlewów, a szczególnie wybudowania dla nich osobnych domów, podobnego do tych, który zajmowały świnie z Folwarku Zwierząt.
Żadnego problemu, ze znalezieniem swojego miejsca w nowym społeczeństwie, nie miały psy.
Już po kilku spotkaniach z towarzyszem Badlym szefem wyszkolenia obronnego, były gotowe do podjęcia każdego zadania. Towarzysz Badly wysłał je na szkolenie, które polegało na stałym pilnowaniu granicy oddzielającej tereny zdobyte od tych, którymi (jeszcze) administrowali ludzie. Psy dostały szczegółowe.

CHWAŁOWICE

Do Królestwa, by wziąć udział w po wstaniu listopadowym, jego majątkiem zarządzała przez wiele lat żona, Wiktoria. Dopiero pod koniec życia Felicjan powrócił do Chwałowic, a wraz z nim osiadł tu także jego brat, płk Antoni Wierzbicki, odznaczony Legią Honorową za kampanię 1813 roku i Krzyżem Virtuti Militari za powstanie listopadowe. Obaj bracia zostali pochowani na cmentarzu parafialnym w Pniowie. Wierzbickich spotykamy tu jeszcze (m.in. Ludwika) w latach 60 — tych. Po powstaniu, w Chwałowicach pojawił się również inny pułkownik wojsk polskich, Dominik Jabłoszewski, wywodzący się z Opola Lubelskiego. Wydzierżawił niewielki folwark Ludwin, w którym zatrudniał kilku byłych powstańców. Z jego inicjatywy miała powstać szkółka dworska, w której nauczano od św. Mikołaja do św. Wojciecha. Od Wierzbickich Chwałowice wykupił inny uczestnik powstania listopadowego, Eustachy Horoch, po którym odziedziczył je jego syn, Adam. W latach 80 — tych folwark chwałowicki nabył od Adama Horocha Żyd, Mojżesz Hirschfeld. W rękach Horocha pozostały jeszcze przez pewien czas niewielkie folwarki na Grudzy oraz w Łążku. Wkrótce zakupił majątek Winniczki pod Lwowem, gdzie przeniósł się ze swoją rodziną. W 1900 roku folwarki w Chwałowicach, Grudzy i Łążku należały.

Manobuso

Odcinku medialnym.
Ad 1. Partia Tuska z nazwy i z pierwotnego założenia nie jest nawet partią, tak więc podniecanie się nazwami to nie jest jakiś mocny argument. Zakłamana ta “Platforma” jest na równi z Pisem albo i dalej, bo Jarkowi choć czasem puszczają nerwy i pierdolnie w takiego Sobieniowskiego a ten kaszubski osobnik najprawdopodobniej w te swoje wszystkie łgarstwa pewnie sam wierzy.
Ad 2. Nie zmienia to faktu, że nieprawdą jest iż polityka parlamentarna była zastępowana operacjami służb specjalnych. Bo nie była.
Ad. 3 Nie zmienia to faktu, że skok na media był taki sam jak i PiS-u. No i TVP nie jest prywatnym folwarkiem Brauna podczas gdy Gazeta Polska jest prywatnym folwarkiem Sakiewicza. Nie wspomnę już jaka jest gigantyczna różnica w skali oddziaływania.
Ad. 4 i 5 Powiem górnolotnie. Liczę na to, że go historia kiedyś z tego rozliczy. I do tejże historii przejdzie co najwyżej jako osoba, która dwa razy z rzędu pełniła funkcję Prezesa Rady Ministrów. Jest na dobrej drodze, bo pierwszą kadencję zmarnował nie robiąc prawie nic a usprawiedliwienia dla tego nieróbstwa szukał m.in w zagrożeniu Kaczyńskim.

Odpowiedz

Retno - promujemy naszą miejscowość:-)) - Onet.pl Blog

Komentarze

08 kwietnia 2010
Turystycznie..do Retna:-))

 Retno- wieś w Polsce  położona w województwie lubuskim w powiecie krośnieńskim w gminie Krosno Odrzańskie.

w Latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa zielonogórskiego.

 

 

 

"Zosieńka" (19:24)
Komentarze

05 kwietnia 2010
Historia...
 Miejscowość powstała jako folwark sąsiedniej Sarbii zapewne w XV lub XVI wieku.
Przy folwarku.