O czym chcesz poczytać na blogach?

Folk metal

DubDelay

Po wydaniu świetnej debiutanckiej płyty Wolfmother wymienił dwóch z trojga członków (nie wyrzucił siebie tylko lider, Andrew Stockdale) i… nagrał kolejne oszałamiające wydawnictwo, pod niebywale głupim tytułem Kosmiczne Jajo. California Queen to utwór otwierający ten krążek.

Arkona – Slavsia, Rus’! Coś dla fanów folk metalu, znudzonych przesłuchiwaniem -endziesiątego tak samo grającego skandynawskiego zespołu, tytułującego się Jedynymi Dziedzicami Wikingów, tudzież przewidujących każdy kolejny zabieg muzyczny w nowych nagraniach Korpiklaani. Arkona to zespół rosyjski, grający (jak sami mówią) słowiański pogański metal. A że Lech i Rus braćmi byli, tylko ich potomstwo.

In my own summer the shade is a tool...

[5]

Pyt. >> czwartek, 6 marca 2008 15:36:28
Co to za siła, co uczucia zabija?
komentarze [6]

... >> wtorek, 4 marca 2008 17:27:27
It's the same again...
komentarze [1]

Takie sobie luźne napisanie, co mi w duszy gra ;) >> sobota, 1 marca 2008 21:45:37
Pa pa pa pa pa! Fajna jest nowa płyta Korpiklaani. I pomyśleć, że kiedyś nie lubiałam folk metalu ;D

Szkolna sprawiedliwość mnie przeraża. Napisałam koleżance zadania na sprawdzianie z bioli, dostała 5, ja swoich zadań nie ruszyłam, bo trudniejszą miałam grupę. Finalnie idę w rekolekcje zaliczyć to, obok 4 epok z polskiego. I znów kawa przyda się na noce spędzone w książkach. Ale.. może aż tak źle nie będzie. 4 z angielskieg na koniec,.

Galeria Biżuterii Handmade

17:58, bizuteria-evedesign
Link Dodaj komentarz »
Zielonki

Tagi: kolczyki szkło
17:56, bizuteria-evedesign
Link Dodaj komentarz »
Motyle 2

Tagi: kolczyki metal motyle
17:55, bizuteria-evedesign
Wielkie kule

Nieregularne kule  z masy modelarskiej

Tagi: biżuteria bracelet bransoletka handmade jewelry masa modelarska rękodzieło
21:13, bizuteria-evedesign
Link Dodaj komentarz »
Folkowe cukierki

 

masa modelarska

elementy w kolorze miedzianym

 

Tagi: biżuteria etno folk handmade jewelry kolczyki rękodzieło
21:03,

moje miejsce

Się od tematu do tematu, ci ludzie posiadają zwierzęcą naturę i nic tego nie wyeliminuje. Ja niby tak krążę od stolika do stolika, ale wiem doskonale, co się dzieje, znam ich rozmowy banalne i myśli jednostajne. Udaję nieświadomość i oblizuję wargi, a nóż coś do nich przylgnie. W trakcie jakieś dźwięki politowania godne, czyli tak zwane komercyjne melodie pełne folku rozbrzmiewają po w wszystkich czterościennych pomieszczeniach. Tu w głębi stołu, tak jakoś bliżej wyjścia na taras rozgrywa się butelkowa walka na zawartość. Patrzę z politowaniem, sama popijając gazowaną, naturalną z małą ilością sodu. Gdyby jeszcze do takich trunków inteligencję sproszkowaną dodawali… Jeszcze się schodzą ci, którym nudo w domu,.I zatyka usta. Mam zamknięte oczy czuję jak jego twarz zbliża się w zwolnionym tempie, jak oddechy nakładają się na siebie. Dotyka końcem swojego języka warg potem zębów przechadza się po nich wolno, jakby nigdzie mu się nie spieszyło, tam i z powrotem. Otwieram usta. Rejestruje poszczególne obrazy składające się na całość. Czuję ciepło. Zaskoczona słyszę stuk metalu o metal. To powoduje iskrę. Rytm, wyjęty ze schematu, etiuda stworzona przez języki. Pozostaje ślina na moich ustach. Koniec. Słyszę kroki. Otwieram oczy i widzę jak odchodzi i zamyka za sobą drzwi.


Ehmmm wiem że nawet nikt się nie pokusi o przeczytanie i skomentowanie tych moich radosnych twórczości.. ale cóż.. NeverMinder <--> NeverLand

Kasia Miciak design

14) ręcznie robione korale z masy termoutwardzalnej, howlit, koraliki bali
15) kolorowe kamienie, szklane i drewaniane korale


16) drewno, bursztyn, srebro


17) lawa wulkaniczna, koral, koraliki bali


18) onyksy, szklane koraliki, srebro


19) BRELOK- pawie pióro, drewno, metal


20) drewno, korale bali, metal


21) koral, korale bali


22) drewno, koraliki bali


23) drewno, przekladki bali, srebrne zapięcie
Naszyjniki, bransoletki, komplety - srebro ręcznie oksydowane i polerowane.

 • Wszystkie
 • Akcesoria
 • Biżuteria
 • Odzież

Tagi

 • design
 • etno
 • fashion
 • folk
 • odzież
 • sukienki

Ostatnie wpisy

 • Nowy blog
 • Sukienka w stylu folk
 • Odzież autorska
 • Kasia Miciak.

Forum moich myśli

Czym dla mnie jesy muzyka? Jest to na pewno bardzo silne wrażenie estetyczne, ale nie tylko. Muzyka potrafi kształtować nastój, przemawia wprost do duszy. Bawi się metaforą, dźwiękiem, tempem.
    Dlatego najwyżej cenię sobie rock/metal. Ma on pewną głębię - nie tylko dźwięku, który jest tu najważniejszy, ale także przekazu - liryki. Metal ma duszę - co prawda już dawno zaprzedaną.
    Daleka jestem jednak od zamykania się w jednym gatunku, chociaż każda lubiana przeze mnie muzyka ma ze sobą pewne powiązania. Czy zastanawiało Was kiedyś, dlaczego większość metali lubi muzykę klasyczną? Bo te dwa gatunki mają ze sobą wiele wspólnego, chociąż pozornie tego nie widać. Z kompozytorów klasycznych cenię sobie najbardziej Griega i Beethovena, nie przepadam natomiast za naszym rodzimym Chopinem.
    Muzyka klasyczna to matka chrzestna muzyki filmowej. Tę także uwielbiam, a do znudzenia słuchać mogę soundtracku do "Władcy Pierścieni".
    A co myślicie o folku? Uwielbiam Enyę, a także polski Carrantouhill. Podoba mi się także muzyka góralska jak De Press czy Pieczarki. Ostatnio mogłabym słuchać w kółko piosenki "Pretty woman" Hindi.
    Skałamałbym, gdybym powiedziała, że brzydzę się komerchą. Świetna jest np. Gosia
 Andrzejewicz.
    Co do.

high hopes - bloog.pl

Narzekać, to fakt. Mam wspaniałe życie. Więc gdzie mój problem? Wszystko biorę za bardzo do siebie. 

Mam pewien kłopot ze sobą i z akceptowaniem siebie - to mnie przytłacza najbardziej. Poza tym ostatnio wszystko się trochę wali... tata traci pracę na dodatek czeka go poważna operacja. Ja nie radzę sobie w szkole a niedługo przyjdzie mi wybrać liceum. 

Aha i zapomniałam o najważniejszym - nie lubię moich przyjaciół. Nonsens, czyż nie? :)

 

Mmmm, kocham polski trash metal <3

 

Kocham książki, szczególnie literaturę grozy. Najbardziej twórczość Stephena Kinga i Josepha Delaneya.

 

No i rzecz jasna - muzyka. Słucham prawie wszystkiego ( folk, jazz, klasyka, marsze wojenne ) ale najbardziej przemawia do mnie rock, metal i punk. Ulubionych zespołów mam wiele, wymienią tylko kilka z nich:

Nirvana, Guns n' roses, Alice in Chains, Slipknot ( wiem, wiem kinder metal, ale i tak ich kocham ) kat, pink floyd i metallica.