O czym chcesz poczytać na blogach?

Foksterier

pieski - Onet.pl Blog

Niezwykłej czujności sprawdza się również w roli stróża, ale do intruza nie pędzi od razu z obnażonymi zębami.

Foksteriernie jest salonowym pieskiem, choć przez wiele godzin potrafi spokojniedrzemać pod biurkiem swego pana czy też z pogodą znosić trudy długiejpodróży.

Ten zapalony myśliwy to również taktowny i delikatny towarzysz, bardzo czuły dla tych, których wybrał sobie do kochania.

Wychowaniefoksteriera to praca wymagająca cierpliwości i zaangażowania. Jegowłaściciel musi być zdecydowany, energiczny, wyrozumiały ikonsekwentny. Nigdy nie powinien pozwolić sobie na uległość wobec psa wimię świętego spokoju, bo rozpasany pupil wejdzie mu na głowęwszystkimi czterema łapami. Foksterier to wspaniały kompan dla kogoś,komu nieobca jest sztuka utrzymania się na pozycji szefa stada. Tenmały spryciarz rozumie wszystko w mig, ale często udaje, że nie wie, oco chodzi, jeśli uzna, że może sobie na to pozwolić.
W ciągu dwóch dni jest wstanie rozszyfrować, czy jego pan da się wodzić za nos.

Towulkan energii! W codziennym życiu nie powinien odgrywać roli biernegostatysty. Pogoń za lisem to już przeszłość, pozostały grzeczne spacerkipo miejskich ścieżkach. Ale nawet bardzo długie nie zaspokajają potrzebaktywnego foksa. Aby nie stał się irytującym nerwusem, potrzebujetreningu tak mięśni, jak i umysłu.

Foksteriera szorstkowłosegonależy regularnie trymować, najlepiej.

Oczami Szczeniaka!!! - Onet.pl Blog

Do skręcania się. Powinna być tak gęsta i przylegająca, żeby przy rozgarnięciu jej palcami nie było widać skóry. Podszycie krótsze, bardziej miękkie i delikatniejsze niż włos okrywowy.

Foksterier szorstkowłosy to silny i dobrze umięśniony pies, o zgrabnej, zharmonizowanej, kwadratowej sylwetce. Jego małe, okrągłe i ciemne oczy są zwykle dość głęboko osadzone. Uszy są niezbyt grube, małe, załamane powyżej linii głowy na kształt litery „V” i niemal dotykające końcami skroni.

Przedstawiciele tej rasy to psy lubiące ruch i zabawę. Potrafią zaakceptować życie w mieszkaniu, pod warunkiem, że mają zapewnioną odpowiednią ilość ćwiczeń fizycznych i aktywności psychicznej. Foksterier pozostawiony bez należytej opieki i uwagi może stać się nerwowy.

Cena: około 400zł.

 

iska (15:06)

02 października 2011
47. Owczarek Szetlandzki - Sheltie

Jego ojczyzną są Sztlandy, postrzępione wyspy wzdłuż.

SASZA - OWCZARKI NIEMIECKIE

Komentarzy: 0 Foksterrier szorstkowłosy 2006-09-01   Już w XIV wieku chowano foksterriery, które  towarzyszyły sforom psów gończych w czasie nagonki na lisa lub pracowały pod ziemią (wypłaszały z nor). Starszą odmianą są foksterriery gładkowłose. Szorstkowłose pojawiły się znacznie później, dopiero po roku 1814, dzięki pracy hodowcy angielskiego Jacka Russela, który poświęcił się hodowli różnych odmian terierów szorstkowłosych. W roku 1875 powstał w Anglii klub hodowców foksterierów (Fox Terrier Club), który jednak nie uznawał terriera szorstkowłosego. Do ich większej popularności doszło po roku 1913, kiedy to powstało Wire Fox Terrier Association. Organizacja zalegalizowała trymowanie, foksteriery szorstkowłose szybko wyparły foksterriera gładkowłosego. Skorygowana trymowaniem sierść dodawała psom urody, a szorstkość włosów lepiej chroniła psy przed wiatrem i zębami szkodników.
Foksterrier jest psem o instynkcie łowieckim, potrzebnym nie tylko do pracy w norach, ale także na powierzchni, gdzie może być tropicielem i psem gończym. Chętnie pracuje także w wodzie. Podczas gdy na kontynencie pierwszeństwo mają psy dławiciele (duszące) zwierzyny,.

::..Świat Holly:::.. - Onet.pl Blog

10 No robicie postępy!!!! :)

06 maja 2007
W blogu pomagają mi...
W blogu pomagają mi:Iga moja przyjaciółeczka i najlepsza koleżanka lila!!!!Iga zrobiła mi : avek,tło,do maskotki wymyśliła tekst i o mnie.Lila zrobiła mi :albumiki z PIESKAMI i JOASI,biografie JOASI i tyle.      
Holasek (10:04)
10 No robicie postępy!!!! :)

04 maja 2007
Biedyny PIES :(
Wczoraj byłam  na Cedzynie i pływałam motorówką mojego wujka.Bawiłam się z kotkiem Filipem,i psami:Tolkiem i Figiem   .Jadłam pyszną  kiełbase.Kiedy ja, mój brat cioteczny,koleżanka Kasia i koleżanka Julka poszłśmy do lasu z Figo to zatakował go foksterier bez kagańca i smyczy i chciał zagryść Figo.  .Naszczęście Kasia.

`~~:Blogasek o psiaczkach~~::'

Nie jest łatwe.Seter potrzebuje bliskiego kontaktu ze swoim człowiekiem i chce mieć zajęcie.Jest przyjacielski , ale czujny ,lubiący dzieci i inteligentny.
Wielkość:70cm...

Komentarzy: 1 Basset 2008-04-05 Wzorzec wymaga np.wyrażnie widocznej trzeciej powieki,co oznacza kłopot  z oczyma(skłonność do zapalenia spojówek.Spokojny,pogodny,zawsze oddany dzieciom.Hodowany jako pies tropiący,lubi wałęsać się po okolicy za każdym śladem zapachowym,który wyda mu się interesujący.Jest uparty , ale karnie przywiązany do swojego właściciela

Wielkość:35,5cm
Komentarzy: 1 Foksterier 2008-04-05 Foksteriery wymagają konsekwetnego postępowania.Inteligentny ,zawsze wesoły,czujny,przyjacielski pies rodzinny,oddanym swoim właścicielom.Silny o niespozytych siłach towarzysz,potrzebujący zawsze jakiegoś zajęcia.Foksteriery szkoli się czasami na psy myśliwskie.Ich szorstki włoś trzeba trymować aby.

:: to co psy lubia najbardziej..

Kwiecień 2004
Strona główna


FOKSTERIER SZORSTKOWŁOSYWygląd ogólny:

bystry i ruchliwy, przy niewielkich wymia­rach silny o mocnym kośćcu. Nigdy nie mo­że być jednak topornej, ani ociężałej budowy. Jego konstrukcja jest doskonale wyważona, dotyczy to szczególnie wzajemnych propor­cji pomiędzy mózgowio i trzewioczaszką. Podobnie wysokość w kłębie i długość tuło­wia mierzona od stawu barkowego do guza siedzeniowego są w przybliżeniu równe. W postawie foksterier przypominać ma konia myśliwskiego - huntera, który przy swoim krótkim grzbiecie stoi pewnie na nogach, po­krywając nimi dużo terenu.

Usposobienie / charakter:

aktywny, o szybkich ruchach, czujny, reagu­jący na każdą prowokację. Przyjacielski, odważny i towarzyski.


Umaszczenie:

dominuje biel w łaty czarne, czarne podpala­ne i rudawe. Łaty pręgowane, czerwone, wą-trobiane lub niebiesko-łupkowe nie są pożą­dane.

Wzrost:

wysokość w kłębie nie przekra­cza 39 cm (dla samców), suki są trochę mniejsze.


NaPiSaLa... 2004-04-07 19:18:37
skomentuj (50)