O czym chcesz poczytać na blogach?

Foka

Podwodny Świat - Onet.pl Blog

Wysokość jednego z najwyższych budynków na świecie (Empire State Building).
Foka Morska (20:21)
Jeszcze nic nie ma
Który ocean jest najgłębszy?
Średnia głębokość oceanów to 3795 m. Ocean Spokojny (Pacyfik) jest nie tylko największym z oceanów, lecz także ma największą średnią głębokości-3938 m. Najgłębszy punkt zwany jest Głębią Challengera i znajduje się na Oceanie Spokojnym, na południowy wschód od Japonii, w Rowie Mariańskim. Ma 11,035 km  głębokości. Gdyby Mount Everest, najwyższa góra świata, umieszczony został w tym rowie,    zakryłoby go 2187 m wody!


 

   
Foka Morska (20:11)

H2o Wystarczy Kropla - bloog.pl

Mieliśmy także wiadomości o tym, że pływała w porcie w Gdyni. Po dojeździe na miejsce znalezienia okazało się, że jest to także samiec. Był trochę większy od dwóch wcześniejszych przywiezionych do Helu, ale równie wychudzony. Przywieziony został również do Helu. Podziękowania należą się  rybakom z Oksywia jak i policjantom z komendy w Oksywiu za zaopiekowanie się foką do czasu przyjazdu pracowników Stacji Morskiej.

  

Foka o imieniu Oksyw

Gdy jechaliśmy po fokę z Gdyni wiedzieliśmy już o następnej młodej foczce, tym razem spoza Zatoki Gdańskiej. Na plaży w Ustce zbieracze bursztynów znaleźli samice foki szarej. Była ona młodsza od fok wcześniej znalezionych co można było rozpoznać przez lanugo – białe futerko na całym ciele. W godzinach wieczornych została ona przywieziona do Stacji Morskiej i dołączyła do wcześniej przywiezionych.

Foki - Onet.pl Blog

Nominałów od 1 gr do 2 zł. Ważyły one w sumie 1.66 kg.


Śmierć foki była zaskoczeniem. Jeszcze poprzedniego dnia zachowanie i zabawy, jakie podejmowała, nie zapowiadały tragedii. Wprawdzie odmówiła zjedzenia obiadu,ale nie jest to fakt niecodzienny u tych zwierząt. Potrafią robić sobie nawet kilkudniowe głodówki.

Fakty wrzucania do basenów hodowlanych różnych przedmiotów przez odwiedzających fokarium gości był odnotowywany wielokrotnie. W tym celu na całym fokarium założono m.in. system monitoringu telewizyjnego. Zwracano nadto uwagę osobiście i poprzez radiowęzeł. Co kilkanaście dni czyszczono wszystkie baseny opróżniając je całkowicie z przedmiotów obcych. Jak widać nie przed wszystkim się udało foki ustrzec.

Ta klasyka patologii zachowania człowieka w stosunku do zwierząt jest szczególnie dobrze znana dyrektorom ogrodów zoologicznych. Ma także swoje echo w.

Psiara08

Komentarzy: 4 Foka Szara!!! 2008-06-09 Temat:                     Zwierzaki
                               Foka
                                    Szara!!!

Foka szara  (Halichoerus grypus) - gatunek morskiego ssaka z rodziny fokowatych, jedyny przedstawiciel rodzaju Halichoerus Nilsson, 1820.

W Bałtyku występują trzy gatunki fok: foka szara, foka pospolita i foka obrączkowana. Największą, a.

gabryska.blog

Krytyka motywuje? 2005-06-09 20:51:15

Chyba powinna , ale na mnie działa odwrotnie.
Właśnie moja promotorka jednym ruchem obcięła mi wszystkie skrzydła
- pani wstęp nie nadaje się do niczego

Piszę, piję i oglądam WIND jednocześnie.

Dziwne ale mniej boli i potrafię sobie poradzić, kiedy dostaję w dupę od faceta, a jeśli jest to kobieta padam na łopatki nie potrafiąc się podnieść.


- przygotować się do zwrotu przez sztag
- jest przygotowany do zwrotu przez sztag
- prawy foka szot wybierz
- jest prawy foka szot wybierz
- zwrot
- prawy foka szot luz
- jest prawy foka szot luz
- lewy foka szot wybierz
- jest lewy foka szot wybierz

skomentuj (0)

trawka 2005-06-17 10:06:39

ma jakieś 15cm :-D

skomentuj (0)

Narodziny 2005-06-20 07:50:55

W niedzielę o ok. 1.00 , braciszkowi urodził się syn.
Oficjalnie zwie.