O czym chcesz poczytać na blogach?

Foggia

Underdog Football PL

Snajperów niszczący każde zasieki rywali. Mało popularny klub bez sukcesów najpierw ograł się w Serie B, a następnie wywalczył historyczny awans do elity, gdzie spędził kilka lat, w międzyczasie promując kolejne przyszłe gwiazdy jak Jose Antonio Chamot, Igor Koływanow, Pasquale Padalino, Luigi Di Biagio, Igor Szalimow czy dobrze nam znany Dan Petrescu. Przed sezonem 1994/95 Zeman odszedł do Lazio, gdzie zabrał obu swych skrzydłowych (Signoriego i Rambaudiego) oraz obrońcę Chamota. W międzyczasie Padalino i Baiano zostali gwiazdami Fiorentiny i załapali się nawet do reprezentacji. Po odejściu czeskiego cudotwórcy Foggia się rozsypała i w niedługim czasie wylądowała z powrotem tam, gdzie była przed przyjściem swojego legendarnego trenera. Mimo protestów kibiców, Zeman po dwukrotnym finiszu na podium rozgrywek został zwolniony z Lazio i odszedł do… odwiecznego rywala – Romy. Spędzony tam czas można określić dwoma słowami: bez rewelacji. Czwarte i piąte miejsce to mniej więcej tyle, na ile stać było „Giallorossich”. Do plusów należy na pewno zaliczyć relacje Zemana z Francesco Tottim, którego ukształtował jako piłkarza i zupełnie zmienił sposób jego podejścia do treningu.

Fotografia przyrodnicza - bloog.pl

  Jasiu
 • makro K.Sztaba
 • makro Slawcio plfoto
 • makro Slawcio1 plf...
 • sample
 • szeroki kadr NIKON
 • testy foto i nie t...

Świetne fora

 • Forum niedokonca...
 • fotorzyroda.pl
 • olympusclub.pl

O moim bloogu

Witam!!! Dla zainteresowanych: zdjęcia wykonuję Nikonem D7000 z Tamronem 17-50 F2.8 VC... ewentualne pytania, bądź cokolwiek co nie może być zamieszczone tutaj proszę kierować na meila: asfoto_p@wp.pl...

więcej...

Witam!!! Dla zainteresowanych: zdjęcia wykonuję Nikonem D7000 z Tamronem 17-50 F2.8 VC... ewentualne pytania, bądź cokolwiek co nie może być zamieszczone tutaj proszę kierować na meila: asfoto_p@wp.pl Dodatkowo informuje że Zamieszczone tu fotografie, słowa (a także ich układ) są chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, która została opublikowana w Dzienniku Ustaw z 1994 r. Nr 24, poz. 83.

schowaj...

Księga Gości

 • czytaj Księgę Gości
 • wpisz się do Księgi

Ostatni wpis w księdze:

 • data: 24.01.2012 21:43:49
 • autor: foggii
 • treść: Bardzo.

W Drodze do Nieba Bram

W grocie po raz pierwszy Boski Sakrament. A wszystko  to działo się 29 września 493 roku.  Od tego dnia grota św. Archanioła na Monte Gargano cieszy się tytułem Niebiańskiej Bazyliki, gdyż jako jedyna świątynia na świecie nie została nigdy poświęcona ludzką ręką.

Czwarte objawienie.

Na to ostatnie, „oficjalne” objawienie, trzeba było czekać blisko  dwanaście wieków. Był rok 1656; w całych południowych Włoszech szalała straszna dżuma, zbierająca okrutne żniwo. Niektóre miasta, jak na przykład dzisiejsza Foggia, niemal całkowicie wyludniły się. Wtedy to przypomniano sobie o świętym Michale. Arcybiskup Alfons Puccinelli, nie widząc już żadnego ludzkiego środka na zwalczenie zarazy, zwrócił się wraz ze swoimi diecezjanami, w modlitwach i postach, do Michała Archanioła. Napisał w imieniu całego regionu suplikę, która następnie złożono w ręce statuy świętego Michała, do dzisiaj znajdującej się w grocie. I oto o świcie 22 września, kiedy biskup modlił się w swojej rezydencji w Monte Sant’Angelo, usłyszał nagle jakby trzęsienie ziemi, a następnie ujrzał, otoczonego niebiańską światłością, świętego .

♥Yorki,beagle i jamniki♥ - Onet.pl Blog

W dzisiejszej notce przedstawię Cane Corso:

 

Rys historyczny

Rasa ta pochodzi z Półwyspu Apenińskiego. Wywodzi się od molosów asyryjskich i jest spokrewniony z mastino napoletano. Bezpośrednim przodkiem Cane Corso jest dawny molos rzymski canis pugnax. W niezbyt odległej przeszłości pies ten został przechowany i był rozpowszechniony na całym półwyspie Apenińskim, we włoskich prowincjach, lecz najbardziej popularny na terenach Apulii, Lukanii i Samnium. Obecnie jest hodowany głównie w prowincjach Bari i Foggia.

Używano Cane Corso do polowań na grubego zwierza, a także jako stróża domostw. Imię "corso" (łac. cohors) znaczy strażnik, opiekun (etymologia niepewna). Według Kräme.corso oznacza dzika i określenie to przylgnęło do psów, które we Włoszech pomagały między innymi w polowaniach na te zwierzęta.

Wygląd Budowa

Typ tej rasy nadal nie jest ujednolicony, ponieważ rasę tę odbudowywano w latach 70. po prawie całkowitym jej wyginięciu. Wyróżniamy dwa typy psów rasy cane corso:.