O czym chcesz poczytać na blogach?

Fluor

Chemia na planszach

(heteropolarne)


Atom sodu może oddać swój najbardziej zewnętrzny elektron atomowi fluoru. Atom fluoru przyjmując ten do swojej nie w pełni jeszcze zapełnionej zewnętrznej powłoki elektronowej, wypełnia ją całkowicie oktetem elektronów, a tym samym upodobnią ją do do zewnętrznej powłoki neonu. Po przekazaniu jednego elektronu atomowi fluoru ładunek jądra atomu sodu przewyższa o jeden ładunek elektronu ładunek wszystkich elektronów pozostałych wokół jądra atomu sodu. Atom sodu przekształca się w dodatnio naładowany kation sodowy Na+.
Po otrzymaniu elektronu przez atom fluoru dodatni ładunek jego jądra jest o jeden ładunek dodatni mniejszy od ładunku wszystkich elektronów otaczających jądro atomowe fluoru. Atom fluoru przekształca się w ujemnie naładowany anion fluorkowy. Przeciwnie naładowane jony Na+ i F- przyciągają się wzajemnie siłami elektrostatycznymi.

Aloelife – Aloes zdrowie i uroda

Zalicza się np. cukrzyca. Wiele osób wie, jak można uchronić się od tych chorób, na ogół bardzo skomplikowanych w leczeniu. Pasta do zębów Forever z uwagi na naturalne zdolności czystego miąższu Aloe Vera jest wprost idealna do higieny a także pielęgnacji jamy ustnej. Składniki miąższu aloesowego zawartego w Aloesowej Paście do zębów pobudzają komórki nazywane fibroblastami do tworzenia kolagenu, bez którego tkanka dziąseł traci zwartość.

Aloesowa Pasta do Zębów należy past nie zawierających fluoru. To niezwykle ważne głównie dla tych osób, które nie najlepiej tolerują związki fluoru zawarte w powszechnie dostępnych pastach, jak również dla tych, którzy z past o wysokim stężeniu czynnego fluoru absolutnie nie muszą korzystać. Gojące zdolności czystego miąższu aloesowego sprawiają, iż wszelkie podrażnienia dziąseł spowodowane użyciem innych, niezbyt odpowiednich środków pielęgnacyjnych, giną w szybkim tempie przy użyciu Aloesowej Pasty do Zębów Forever Bright. Masując dziąsła za każdym razem, kiedy myje się zęby wspaniałą

Ukryta Władza

Badania naukowe dowodzą, że GMO jest bronią biologiczną stworzoną po to by uczynić ludzi bezpłodnymi. Np. szczury żywione GMO w trzecim pokoleniu tracą zdolność rozrodczą, nie mówiąc o poważnych defektach genetycznych. Agenda 21 – system zaleceń dla “prawidłowego rozwoju” społeczeństwa XXI wieku jest jednym wielkim planem depopulacji globu. Jest ona systematycznie realizowana pod pozorem korzystnych dla ludzkości zmian. Jej celem jest m.in. zniszczenie rolnictwa indywidualnego, by ludzie byli zdani tylko na zabójczą żywność GMO wielkich korporacji. Napoje zatruwane są aspartamem i fluorem. Udowodniono, że słodzik dietetyczny aspartam jest bardzo niebezpieczną trucizną, powodującą wiele niebezpiecznych dla życia schorzeń, w tym efekty podobne do choroby Alzheimera i Parkinsona. Związki fluoru, zawarte m.in. w wodzie butelkowanej, są równie niebezpieczne, fluor m.in. jest rakotwórczy, przyspiesza osteoporozę, ma szkodliwe działanie na psychikę i samopoczucie, obniża inteligencję.

Jak udowodniło wiele niezależnych badań naukowych, większość szczepień jest szkodliwych. Osoby nieszczepiące się są zdrowsze i nie zapadają na wiele chorób.

Herbatkowe opowieści

Gór - to wszystko o czym zapominamy spędzając kawał życia przed telewizorem w mrożne dni.

Czas na herbatkę....

Dziś polecę parę gataunków herbaty czerwonej - herbaty częściowo sfermentowane. W procesie produkcji stosuje się liście najlepszych gatunków herbaty Oolong, które w całości i bez zwijania poddaje się fermentacji, lecz tylko do dwóch godzin. Filiżanka herbaty Oolong zawiera średnio 12,5 mg teiny.

Z gatunków , które nie są zbyt srogie a naprawde godne Waszego podniebienia polecam :

Oolong Formosa
Oolong Dung Ti
Oolong Formosa Superior
Pu-Erh

Herbata Pu-erh zawiera najwięcej związków mineralnych i mikroelementów oraz kofeiny (teiny), manganu, wapnia, fluoru, olejków eterycznych, i białka. Choć smak tej herbaty może być nieco przykry i.