O czym chcesz poczytać na blogach?

Fleet foxes

Muzyka Nowaka

W połączeniu z tym odrealnionym, nostalgicznym, melancholijnym klimatem. „Listen To Your Leader” jest dla Ciebie, jeśli lubisz właśnie takie spokojne, melodyjne rzeczy. Lecz pamiętaj, że ostatnie zdanie płyty, brzmiące „Sometime you will find how to open up your little mind” jest jej puentą nie przez przypadek.

Fleet Foxes “Helplessness Blues” jak AGRARYZM: Kiedy G. Ruhland w II połowie XIX wieku wykombinował główne założenia agraryzmu, bankowo nie przypuszczał, że półtora stulecia później zespół Fleet Foxes, mający na koncie dwie epki, jeden album oraz parę hiciorów nagra „Helplessness Blues”, tak świetnie – choć pewnie nieświadomie – odnoszący się do jego ideologii. Nawet nie chodzi o to, że FF grają spokojny, melodyjny folk, kojarzący się z klimatem jesieni na wsi. Przede wszystkim: bije od nich pasja i chęć wspólnego grania. Team ten zrzesza siedmiu muzyków,.

Potatoes gonna potate.

Więcej »

00:12, ikarczoch
Link Dodaj komentarz »
sobota, 28 maja 2011
"Helplessness Blues" Fleet Foxes, czyli jak lęk spotyka zbawienie
Zdecydowanej większości z nas sam dźwięk słowa "Seattle" jednoznacznie kojarzy się z takimi muzycznymi gigantami, jak Jimi Hendrix, Nirvana, Pearl Jam, Soundgarden czy Alice in Chains. Patrząc na miasto przez pryzmat "kolebki grunge'u" zapominamy jednak często o innych jego muzycznych owocach. Grzechem byłoby nie.

enterthefate

Wyszła mi jakaś beznadziejna nazwa bloga. Miało być ładnie, ale trudno. Najwyżej Mike Patton mnie pozwie..

 

Witajcie! Jestem Krancul i nie wiem co tutaj robię. Fleet Foxes mam w głośnikach i jakoś tak mnie tu zwiodło.

 

Niby trzeba się określić, o czym będę pisać. Szczerze to jednak nie mam pojęcia. Ale chyba o to tu chodzi. Aby wylać swoje myśli. Zwymiotować i umyć podłogę. Śmierdząca metafora.. Niemniej witam. Och, c’mon!

lukaszkusmierz.wordpress.com

Share this:

Tagged: damon albarn, Electric Nights magazyn, Electric Nights portal, Fleet Foxes, Foo Fighters, lo-fi R'n'B, nerwowe wakacje, Panda Bear, SXSW

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

ampersand records

Związana z wytwórnią Jose Gonzaleza – Imperial. Drugi krążek zespołu nosi tytuł “Quiet Giant” i ukaże się 29 marca nakładem Ampersand. Nowe dzieło Twilite to jedenaście piosenek, dla których jednym z puntków odniesienia są bez wątpienia zachodni bohaterowie akustycznego grania– od Cata Stevensa przez Simon & Garfunkel po Fleet Foxes czy Kings of Convenience. Drugim zaś może być, odkryta na nowo, piękna tradycja rodzimej autorskiej piosenki. Akustyczne gitary, dwa świetne głosy rozpisane na harmonie, liryczne brzmienia trąbki (znakomity Maciej Fortuna) i klarnetu tworzą piękną kameralną aurę i wybrzmiewają nutą słowiańskiej melancholii. Producentami płyty są Maciej Frycz i Piotr Maciejewski.