O czym chcesz poczytać na blogach?

Fizykoterapia

laboratorium blog

Czekaniu,  zaczelam czytac wreszcie opowiesci z narnii
laboratorium 2008-08-04 16:51:59
skomentuj (0)


2344
wtorek
topka w domu wiec o 18 bedzie pilnowac oskara
fizykoteraipia to troche ciwczen i troche masazu na zbolaly miesien
laboratorium 2008-08-05 16:52:44
skomentuj (0)
2345
sroda
laboratorium 2008-08-06 16:53:49
skomentuj (0)
2346
czwartek
kolejna fizykoterapia, nawet ciut pomaga, nie jest gorzej
przynajmniej tez ciwicze swoj niemiecki
laboratorium 2008-08-07 16:54:39
skomentuj (0)
2347
piatek
laboratorium 2008-08-08 16:54:52
skomentuj (0)
2348
sobota
tradycyjnie globus
topka zakupial sobie 2 sukienki jednana mature druga na studiowke, w obu fajnei wygladala, jeszcze se spodnie zakupila
a ja mam 2 biale duze reczniki

...zlepek słów idioty, który pisze bo chce, bo lubi, bo musi...

Się chce w przyszłości robić, prawda?
A co do obozu, to jade... doszłam do wniosku, że skoro sobie naważyłam takiego piwa, to teraz muszę je wypić:( Ale może bęzie fajnie...nie mogę się zniechęcac...nie tak od razu. Muszę zapłacić, bo termin mija w niedziele, ale myślę ze w poniedziałek jeszcze przyjmą pieniądze:)
A od poniedziałku idę do szkoły!! Na naprawdę bardzo długi okres, aż 3 dni:) Ale nie będę na kilku( nie iwem dokladnie ilu) lekcjach, bo mam fizykoterapie, i doppiero po zabiegu pojdę do tego przybutku wiedzy.
A fee, a było tak fajnie:(


napisałam Ja
skomentuj (3)
2003-06-13 23:33:25

yghm...
No dobra, przyznaję, żeycie na wsi nie jest takie całkiem złe...
Można na przykład wyjść z kanapką na podwórko,
i nikt się na Ciebie dziwnie nie patrzy(oprócz pewnej starszej pani,
ale ona zawsze się dziwnie.

Szczęśliwa kobieta - Z ŻYCIA WZIĘTE - bloog.pl

 

 

 

 

    Wspaniałe efekty daje również leczenie podczerwienią, czyli promieniowaniem podczerwonym, którego podstawową cechą jest działanie rozgrzewające. Stosuje się ją w zasadzie w fizykoterapii, ale fizykoterapia ma przecież także nieoceniony wpływ na poprawę samopoczucia Do emisji podczerwieni stosuje się najczęściej lampę sollux. Promieniowanie tej lampy powoduje rozgrzanie i rozszerzenie naczyń krwionośnych, a co za tym idzie, wzmaga ukrwienie i przemianę materii, a przede wszystkim zmniejsza napięcie mięśni. Dobroczynne działanie lampy sollux znam doskonale, bo sama mam taką lampę (patrz zdjęcie pod tytułem) i nieraz jej używam. Niekiedy też i w celach.

PrzypadkowaDziewczyna - Onet.pl Blog

Kg)

5) unikać skaleczenia, nawet draśnięcia kg  po stronie amputacji (np żadnych zabaw ze zwierzetami)

6) unikać także oparzeń i nadmiernego chłodu.

7) nie wywierać ucisku na tą kończynę ani na bark i klatkę piersiową (np ciśnienie krwi mierzy sie na drugiej kończynie)

Jest to typowa profilaktyka przeciwobrzękowa. Jeśli to nie pomaga, wskazany jest specjalistyczny masaż limfatyczny, aquavibron, lub rękaw do drenażu (wybrane zabiegi fizykoterapii).Bo taka opuchnięta ręka jest dużo większa, cięższa, cieplejsza,  może być obolała, a co za tym idzie, jest o wiele mniej funkcjonalna.

Dowiedziałam sie też o zespole bólowym po mastektomii, który, uwaga, dotyczy głównie młodszych kobiet. Jest bardzo uciążliwy i trudny do leczenia. Nie wiem na czym polega, ale wyobrażam go sobie jako ból fantomowy...

Temat nie wyczerpany tylko poruszony...Przyznam, że ja sama.

Blog bodybliss

Komentarzy: 1 Zycie na Willi 3.... 2008-12-07
Oddział na którym się znalazłam już po raz szósty, mieści 36 pacjentów. Sam budynek to taki ceglany trzy piętrowy kwadrat, pierwsze piętro to fizykoterapia (jeśli ktoś nie wie co to takiego to tłumacze tam lecza pacjentów woda,prądem i masażami); drugie piętro to oddział, jest tu sześć pokoi dla pacjentów, wielki hol na którym odbywają sie posiłki i miejsce naszych spotkań, można tu tez oglądać telewizje; no i trzecie piętro tam znajdują się gabinety lekarskie i sala ćwiczeń. To trochę jest jak taki Wielki Brat tylko bez kamer i na innych zasadach. Ludzie przyjeżdżają tu z różnymi.

ŚWIAT TO ZA MAŁO

Komentarzy: 0 ZABURZONE PRZEWODNICTWO 2010-05-10 Minęła 18-sta pomyłam już wszystkie szafki w kuchni,odkurzyłam,zmyłam podłogi wnikliwie tym razem nie omijąc nawet zakamarków pod meblami i łóżkiem, teraz czas napisać konspekt,trochę nauki z fizykoterapii i metodyki masażu...i kolejny dzień minie bezpowrotnie,w myśl zasady było minęło.Ktoś ponoć stwierdził, że praca jest dobra na wszystko by zapomnieć, o tym, o czym nie chce się już pamiętać,więc usilnie próbuję, w to uwierzyć póki co z marnym skutkiem.
Łapie się na tym,że z częstotliwością średnio co 15 minut pojawia się Jego obraz w mojej głowie,ale nie potrafię już się tym cieszyć. CZUJĘ SIĘ TAKA nieważna juz dla.