O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Fizyka

Taki se

Taki se
RSS
sobota, 13 lutego 2010
Fizyka

Fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka fizyka.

Daniel Jacent - Prawda o Mysłowicach - Onet.pl Blog

- były kierownik Zakładu Chemii Organicznej w Instytucie Chemii UŚ

 • Prof. dr hab. inż. Stanisław Słodowy - artysta rzeźbiarz, Wydział Architektury, Politechnika Śląska
 • Dr. inż. Piotr Sobota, Prodziekan Wydziału Górnictwa i Geologii, Politechnika Śląska
 • Dr hab. inż. Wojciech Sochacki prof. P. Cz. - Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki, Politechnika Częstochowska
 • Dr Krzysztof Ślaski - chirurg szczękowy, Ordynator Oddziału Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, Szpital Św. Barbary w Sosnowcu, Radny Sejmiku Województwa Śląskiego
 • Prof. dr hab. Ewa Talik - Kierownik Zakładu Fizyki Kryształów w Instytucie Fizyki UŚ
 • Prof. dr hab. Jerzy Warczewski - Redaktor Naczelny czasopisma naukowego Postępy Fizyki, były Kierownik Zakładu Fizyki Kryształów w Instytucie Fizyki UŚ
 • Dr hab. inż. Stanisław Waluś prof. Politechniki Śląskiej
 • Doc. dr inż. Barbara Wierzbicka - Politechnika Częstochowska, były kierownik Zakładu Odlewnictwa
 • Prof. dr hab. inż. Ryszard Wilk - były Prorektor Politechniki Śląskiej
 • Prof. dr hab. Jan Wojtyła - Dziekan Wydziału Finansów i Ubezpieczeń Akademii Ekonomicznej, Katowice, były Rektor Akademii Ekonomicznej
 • Prof. dr hab..

 • bez tytułu

  Szczególnym uwzględnieniem modelowania i eksperymentu wspomaganego komputerem.
  - Wpływ komputerów na zmianę struktury procesu nauczania - uczenia się fizyki.
  - Zastosowanie komputera do badań nad strukturą treści nauczania fizyki i budowy pomiarów dydaktycznych.
  - Kierowanie procesami myślowymi uczniów na lekcjach fizyki szkoły średniej.

  Zakład Elektroniki Fizycznej
  Badania prowadzone w zakresie tematów:
  - Sprężenie elektron-fonon w półprzewodnikach, rezonansowe efekty spowodowane oddziaływaniem elektron-fonon. Badania te zmierzają w kierunku struktur niskowymiarowych.
  - Fizyka półprzewodników z wąską przerwą energetyczną dla detektorów podczerwieni (HgCdTePbSnTe). Szczególnie ważna jest w tych badaniach stabilizacja sieci krystalicznej poprzez dodania trzeciego kationu (ZN, Mn). Z tym związane są również badania fizyki powierzchni (trawienie chemiczne i pasywacja).

  Zakład Fizyki Atomowej i Molekularnej
  Badania wybranych molekuł dwuatomowych CO, CO+, CH, CH+, NO, NO+.
  - Przedmiot badań eksperymentalnych: warunki syntezy izotopomerów oraz wzbudzania najwyższych stanów molekularnych, wysokorozdzielcza oraz pobudzona w warunkach najwyższej precyzji.

  Religia i nauka to jednosc

  "manifest", napisalem go przed dwoma laty. W tym to tez czasie rozpoczela sie Apokalipsa i zdarzyla przez tan czas przejsc w kolo 24 razy. Bo tak wlasnie trzeba czytac ten rozdzial, ktory napisany jest tylko i wylacznie dla mnie. Reinkarnacja to zadna wiara, takie wlasnie jest zycie. Ja znam osobiscie bardzo wiele osob. Znam tez tych pierwszych Adama i Ewe i chociaz oni sami o tym nie wiedza jeszcze, ja pomoge im odnalezc siebie nawzajem.

   

  7.3.2011

   

  Post 1 z 1 , napisany przez Bogdan XIII 2 sekundy temu. Dziękujemy!

  Nie sposob poznac prawde o wszechswiecie nie majac pytan typu: dlaczego? Fizyka kwantowa daje nam do dyspozycji matematyczny wzor wg. ktorego mozna odnalezc odpowiedz na wszystkie nurtujace pytania.
  Fizyka kwantowa nie jest jedynie teoria to jest axiom. Nic, co istnieje we wszechswiecie nie ma mozliwosci istnienia bez dostosowania sie do najsilniejszego prawa natury...SYMETRII. Dlatego to, ze wszystko znajduje sie w nieustannym ruchu i aby to osiagnac istnieje "virtualny axel" aby zachowac mozliwosc rownowagi. Dotyczy to nie tylko materii ale rowniez energii. Co to takiego materia? Najprostsza definicja bedzie : wszystko to co mozna wziac w reke. Wszystko inne jest energia!!! Nawet fantazja i uczucia.

  Blog patrycjaniewola

  /> Nie będę wam piąty raz powtarzać! Mówiliśmy o tym już trzy razy! <br /> Przypomnij mi, że mam ci wstawić tę pałę do dziennika! <br /> Kto mi tam trzaska dziobem? Zamknij się i przejdź na odbiór! <br /> Jesteś durny aż się kurzy! <br /> Nie jesteście orłami. Można was wszystkich wystawić na parapecie i nie wyfruniecie! <br /> Wyglądasz jakbyś srodki toksyczne jadła. <br /> Podyktuje wam zadanie tak łatwe, że aż strach. Nie pokazujcie go rodzicom! <br /> Gadam do was jak mur do ściany. <br /> A gdy już dostaniecie Nobla, nie zapomnijcie pana od fizyki... <br /> Ale to na za chwilę. <br /> Jesteście kompletne dno! Tu trzeba plutonu egzekucyjnego, żeby zrobić porządek. <br /> Wstań i zobacz jak siedzisz! <br /> Dzień bez klasówki - to dzien zmarnowany. <br /> Spójrzcie na tej mapie na teren zkropkowany kreskami <br /> W tym dniu będzie wolny dzień. <br /> Nie niszcz tej czaszki! Kiedyś będziesz tak wyglądał... <br /> Jak mam mieć szCZEŚliwy przyszły rok, jeżeli będę was uczyć? <br /> Jak nie wierzycie to spytajcie starszych rówieśnikow. <br /> Jesteś rozgarniety jak kupa liści..

  Zbyś i jego Animalsik

  Jego punktu widzenia odbicie od obu końców nastąpiło równocześnie.

  4. Ponieważ prędkość sygnału c jest stała (to postulat), obserwator bez trudu ustali jaka jest - z jego punktu widzenia (to ważne!) - szukana długość pręta.

  I koniec. I tyle. Ta procedura, jak najbardziej wyobrażalna i zrozumiała, jest zarazem u Einsteina definicją miary długości. Sens pojęcia "długość" to właśnie ta metoda pomiaru.

  Czy dziecko Zbyś już zrozumiało? Jeśli nie, to niech pyta.

   

  Tagi: Einstein fg2002 fizyka fizyka galileuszowska STW Zbyś
  14:04, zbiit
  Link Komentarze (2) »
  Interludium - Zbyś nie rozumie, o co chodziło Einsteinowi

  Miało być dalej o Zbysiu i jego życiowych przygodach, ale ponieważ Zbyś akurat napisał na swoim blogu głupiutką notkę, która pięknie pokazuje, jak bardzo Zbyś nie rozumie Einsteina, zajmę się najpierw tą notką.

  Notka Zbysia.

  Fizyka zadania

  take my hand, i'll take the lead and every turn, will be safe with me don't be afraid . - Onet.pl Blog

  Tu cię mam-zaśmiał się Chad.
  -To tylko koleżanka.Jesteśmy jak rodzeństwo, tylko tyle-zaprzeczył szatyn.
  -Jasne, jasne a ja latam-powiedział Chad.

  ****

  -Gabriella pomóż mi-załkał Troy.
  -O co chodzi?-zapytała.
  -Jak to zrobić?-pokazał zadanie z Chemii.
  -Dalej nie rozumiesz?-westchnęła.
  -No jak widać nie-zrobił 'kwaśną' minę.
  Gdy mówiono że jest bardzo podobna do matki, jednak teraz to zauwarzyła.Poprawiła włosy i wyszła  z pomieszczenia.
  Zamknęła drzwi od łazienki, Troy leżał w samych spodenkach czytając książke.
  -Co czytasz?-zapytała dziewczyna.
  -Książkę od Fizyki-odpowiedział.
  -Od fizyki?Ciekawe-powiedziała.
  On popatrzył się na nią była w długich spodniach i bluzeczce na ramiączkach.
  -Dlaczego ciekawe?Wiem wiem że nie jestem zbyt dobry z przedmiotów ścisłych ale poczytać nie zaszkodzi.
  -Zmieniłeś.

  Just me - Onet.pl Blog

  Krwionośny,mięśnie,żołądek i jelita.Mówię o czasach,kiedy człowiek był człowiekiem,w pełni i z dumą człowiekiem,ni mniej,ni więcej.Wtedy świat był niczym innym jak roziskrzoną baśnią. (...) Popatrz na świat,(...),przyjrzyj mu się,nim wykujesz za dużo fizyki i chemii. (...) Nie próbuj mi wmawiać,że natura nie jest cudem.Nie opowiadaj mi,że świat nie jest baśnią".

                                                 fragm. "Dziewczyna z Pomarańczami",Jostein'a Gaarder'a. 

  Ciągle zadaje sobie pytanie na co przydadzą mi się te wszystkie wzory spalania,półspalania itd, które wykułam do perfekcji pomimo,że i tak wylądowałam z marną dwóją z chemii na koniec roku szkolnego? Na co mi całe setki wzorów wykutych na pamięć? Zdaję sobie.

  Blog weronisia26

  Bardzo dużo nauki się nazbierało , nawet nie mam czasu żeby pożądnie napisać notatke . No , ale co , nie narzekam . 
         Dzisiaj do szkoły na 8 , bo na chór. Na chórze, jak na chórze się pieje . Potem fizyka . Jako jedyna miałam zrobiona zadanie domowe  , ale i tak źle mi mama zrobiła . Niewiem czemu tak siś nad nim męczyła:P. No , ale trudno . Potem matma . Można powiedzieć , że mieliśmy szczęście w nieszczęściu , bo dziewczyna zemdlała i ona musiała iść ją ,,ratować" :D.No.